Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Јас сум на Финална од 28.02.2020, а интервју 25.10.2018. Уште чекам да ме стават на Положително..
Автоматски споено мислење:


Јас сум на Финална од 28.02.2020, а интервју 25.10.2018. Уште чекам да ме стават на Положително..
Togash nema pravilo koga ke me stavat na polozitelno sekoj razlicno ti preku roditel si
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Zdravo decki. Dali imate nekoj preveduvac vo Skopje da mi preporacate? Mi treba preveduvac sto e priznat od ambasadata. Denes bev do ambasadata no ne vidov nikakov spisok na preveduvaci pred vratata, nekoj na forumov rece deka imalo takov spisok. Ambasadata bese zatvorena pa ne mozev da vlezam.
Ako imate nekoj da mi preporacate ve molam pisete. Fala mnogu!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Zdravo decki. Dali imate nekoj preveduvac vo Skopje da mi preporacate? Mi treba preveduvac sto e priznat od ambasadata. Denes bev do ambasadata no ne vidov nikakov spisok na preveduvaci pred vratata, nekoj na forumov rece deka imalo takov spisok. Ambasadata bese zatvorena pa ne mozev da vlezam.
Ako imate nekoj da mi preporacate ve molam pisete. Fala mnogu!
Автоматски споено мислење:

Ambasadata vo Skopje si raboti Samo do 12:30 so stranki vlezot e od strana vo vtorata zgrada Mora da nosis masks I rakavici a za ovlasten preveduvac vednas sproti vlezot imas ovlasten preveduvac kje vidish Edna Zena raboti vnatre bugarka e mazena vo Skopje ke to zavrsi rabota
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Ako mozes po detalno da objasnis od sto e odbiena od vice prezidenta ili od sovetot po grazdanstvo ne i e uvazena molbata pozz
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.
 
Член од
4 декември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
93
Konecno denes promena od zadolzitelna vo finalna. Intervju 18.10.2018 konzulat Bitola so potvrda i umrenici od dedo tatko aplicirano..... Site da si docekame so mozi pobrzo i samo zdravje gospod da dava to e sega najbitno.
 

Attachments

Член од
9 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
25
Дали некој во во најблиско минато аплицирал за државјанство за дете помало од 14 години,значи во последниов период пред корона, да не има некои измени? Зборувам за пасош преку еден од родителите.
moje dete 17 god na intervju beše 12.01.2019 i od predi 3 dni na finalno
 
Член од
18 април 2020
Мислења
14
Поени од реакции
9
prijateli ovie nasi ludaci izgleda ke ja prodolzet vonrednava sve zaradi tie izbori :mad:
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Сега за сега како што прочитав ќе може у Бг да одиме по указ, и да се вратиме ама дома у самоизолација, друг некој за почеток на јуни за указ што е у иста каша да бараме чаре некое..
 
Член од
23 март 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
дали потпретседателот започна со декретите?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Сега за сега како што прочитав ќе може у Бг да одиме по указ, и да се вратиме ама дома у самоизолација, друг некој за почеток на јуни за указ што е у иста каша да бараме чаре некое..
Каде прочита таква информација ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom