Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
33
zdr dolgo vreme ne bev prisuten ovde imam samo da vi kazam od pred nekoj den potpisan ukaz na brat mi podneseni dok od mene (imam bg drzavjanstvo veke godina ipol)i od strumickiot klub i uste nesto na poznanik negovata majka imase podneseno za bg dok preku sinot sin i ima bg dok,,, za zal e odbiena
Ako mozes po detalno da objasnis od sto e odbiena od vice prezidenta ili od sovetot po grazdanstvo ne i e uvazena molbata pozz
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Izvinete sto prasuvam znam oti e odgovoreno za ova poveke pati, nekoj da kaze sto dokumenti treba za ednogodisno dete za dobivanje bg pasos so tatko koj ima bg pasos, kade se podnesuva i kolku vreme se ceka, fala vi
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Nekoj info da spodele dokolku si na finalna za da te stavat vo polozitelno dali ima nekakov red i dali se ceka pak povekje ako si preku roditel?
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Zdravo
Dali nekoj znae dali ke pocne i ministerstvoto da raboti vo bg od juni
Posto imase objaveno deka nema da rab do 13 juli dali e toa tocno, oti imam za podiganje ukaz na 8 juni zakazano..
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Nekoj link za bg koi drzavjani mozat da flezat u bg bez karantin? Me interesira za holandija potocno dali e na crnata lista za vlez vo bugarija?
Zadolzitelniot karantin vo r.bylgariq e do kraj na Maj posle NEMA karantin no dokolku planirate da patuvate javete se vo bugarska ambasada ili konzulat SE ke vi kazat
Автоматски споено мислење:

@Krstevski1986 e najupatena za vo BT konzulat.Moze taa da spodeli,no kako shto mi kaza mene rabotite si tecele normalno,posta diplomatska se prakalo na 1 mesec,i bile mnogu redovni.
Ima dosta guzva ako doagate od drug grad podobro javete se prvo na drzurniot Telefon za da vi kazat koj den da dojdite
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo
Dali nekoj znae dali ke pocne i ministerstvoto da raboti vo bg od juni
Posto imase objaveno deka nema da rab do 13 juli dali e toa tocno, oti imam za podiganje ukaz na 8 juni zakazano..
Za podigajne ukazi mislam deka rabotaat no problemot e kako da odis do tamu kolku sto znam imaat 14 dena karantin za nas,sklucija dogovor so site sosedi osven so Makedonija za ukinuvajne na karantinot ,nadevajse deka ke go ukinat i za nas naskoro inace ke treba da prezakazis data za podigajne.
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Za podigajne ukazi mislam deka rabotaat no problemot e kako da odis do tamu kolku sto znam imaat 14 dena karantin za nas,sklucija dogovor so site sosedi osven so Makedonija za ukinuvajne na karantinot ,nadevajse deka ke go ukinat i za nas naskoro inace ke treba da prezakazis data za podigajne.
Zvoniv i na posrednikot rece deka ne rabotile do 13juli ministerstvoto ako imalo promena ke kazal ako ne ke treba da se prezakaze termino
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Za podigajne ukazi mislam deka rabotaat no problemot e kako da odis do tamu kolku sto znam imaat 14 dena karantin za nas,sklucija dogovor so site sosedi osven so Makedonija za ukinuvajne na karantinot ,nadevajse deka ke go ukinat i za nas naskoro inace ke treba da prezakazis data za podigajne.
Кога ќе одиш да подигнеш указ веќе си бугарски државјанин ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom