Коронавирус (COVID-19)

Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
дали царот е гол, кој смее да каже, изгледајте го видеото па после коментирајте
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.744
малку претерувате, освен некои битолчани што се жалеа други нема...
се плукаше по оние што дојдоа и си се шетаа по гости, не почитуваа самоизолација и маме ебаа со шетањето ама ваљда не ги оправдуваш овие?


Sent from my iPhone using Tapatalk
да не се разбереме погрешно ама одамна се плука по дијаспора,не само сега и претходно со разни досетки од типот "дојте овде да бидете патриоти" и да не редам други, нема потреба, веќе излишно е. Мене не дека ми значи нешто фб, ама јас сосема се исклучив од тоа срање да не читам дибеци со глупи добацувања кој ми прават тензија и ми го расипуваат денот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.576
Овој дел што го пиша Самир Љума

Само што влеговме во дворот на Десарет еден од патниците коментира "тууу ова е полициско одмаралиште, нема шанси да побегнеме"
Е ваквите директно во Шутка, со Боки нека делат соби, ѓубриња. Кај ги примаат назад во државава, па уште планираат да не седат 2 недели во самоизолација.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Овој дел што го пиша Самир Љума



Е ваквите директно во Шутка, со Боки нека делат соби, ѓубриња. Кај ги примаат назад во државава, па уште планираат да не седат 2 недели во самоизолација.
Мене повеќе ме загрижува логиката на исказот. Некој слепец мисли дека ако некое одморалиште е полициско, во тоа одморалиште има повеќе полицајци во време на пандемија, или што му била поентата?
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Нашите медиуми треба да престанат да пренесуваат некои лошо преведени статии од млади пациенти. Здрав човек ќе оболи кога ги чита.
Вчера дури и на самиве телевизии доле вртњше вест дека починал 14 годишен фудбалер на Атлетико. Нормално веста е трагична, но апсолутно никого не го засега во државава, ниту сме го познавале детето, ниту случајот е поврзан со корона. Која е потребата од ширење на такви вести?
Сум работел кратко 3 месеци во интернет медиум и ќе ти кажам дека токму ваквите вести се најчитани, статии, анализи, ако имаш 10 читања си топ, вакви носат преку 300 сигурно, а нив им требат вести кои ќе билдат читаност за да добијат повеќе пари од реклами, тоа тие.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ау, 31 година... Тие што се со хронични болести сфатете го ова озбилно :(
Се прашувам дали е синот на починатата жена од Куманово...

Едит: Изгледа не е, он има 33 години според некои портали.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Разрешена началничката на инфективното одделение во Охрид и ќе има истрага за кривична одговорност за другите. :bravobe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се прашувам дали е синот на починатата жена од Куманово...
Не дочув камион пројде, дали имал претходно коморбидитет (друго заболување). Ако немал, ова е лотарија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Не дочув камион пројде, дали имал претходно коморбидитет (друго заболување). Ако немал, ова е лотарија.
Не кажаа ништо. Штом не кажаа, веројатно немал други проблеми :(
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Во америка скоро 20к нови вчера и над 500 мртви, гледам и сите други се повеќе и повеќе,
ова избега од контрола и нема шанси никаков карантин да го сопре, прогнозирам по април-мај ќе се укинат сите карантини, оти се виде дека карантини не можат да се спроведат во башибозок земји,
значи ќе биде тешко ама вака е потешко, без карантин ќе биде погоден здраствениот сектор, ама другите сектори ќе живуркаат.

Значи никаков карантин не е возможен кога народот гледа на секаков начин да го заобиколи, до вчера кај нас само 30 и нешто се беа заразиле на страна додека по 6 и нешто пати се заразиле од овие, којзнае уште колку има заразено што шетаат насекаде и го шират вирусот, досега кај нас се појавуваа директни врски со некој дојден од странство, ама ете од вчера тој од Битола вели дека бил заболен од непознат случај, што и мислам дека во идно време ќе ги гледаме.

И најнови вести од предмалку има нови 2 починати кај нас.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не кажаа ништо. Штом не кажаа, веројатно немал други проблеми :(
Ај сеа....без да знаеш, не коментирај "веројатно".
Веројатно немал, а веројатно и имал. Не знаеме.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Овој дел што го пиша Самир Љума



Е ваквите директно во Шутка, со Боки нека делат соби, ѓубриња. Кај ги примаат назад во државава, па уште планираат да не седат 2 недели во самоизолација.
Десарет е на сам брег на езерото, повеќе од пола од собите се со поглед, има и бунгалови со сопствени дворчиња кои ќе се искористат за семејства претпоставувам. Така да ова им е премија и уште се жалат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај сеа....без да знаеш, не коментирај "веројатно".
Веројатно немал, а веројатно и имал. Не знаеме.
Еве сега кажа Венко, имал проблем со килограмите + влошувањето било со брз прогрес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom