Коронавирус (COVID-19)

Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Молика, мислиш хотелот на Копанки? :pos: :pos: :pos:
Дај ако не во тој домот што изгоре нека ги сместат.
Cekaj da ne se razbrime pogresno,jas imam dvajca drugari koi doagaat od malta i sakam da se smesteni vo sto podobar hotel,nitu pak mislam deka e nekoj kriv ako nedaj boze se zarazil.Ama mislam deka centarot na gradot ne e najpogodno mesto za karantin,a kako sto znam nitu pak sobite vo hotelot se nesto.Poznavajki go nasiot mentalitet sumljam kolku ke funkcionira realno toj karantin
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.523
Поени од реакции
17.201
Cekaj da ne se razbrime pogresno,jas imam dvajca drugari koi doagaat od malta i sakam da se smesteni vo sto podobar hotel,nitu pak mislam deka e nekoj kriv ako nedaj boze se zarazil.Ama mislam deka centarot na gradot ne e najpogodno mesto za karantin,a kako sto znam nitu pak sobite vo hotelot se nesto.Poznavajki go nasiot mentalitet sumljam kolku ke funkcionira realno toj karantin
Ај баш ќе кажиш како ќе функционира карантинот, дали ќе бидат под контрола или ќе има пропусти.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.384
Поени од реакции
6.453

Тука вика дека починала девојка на 16 години која претходно немала никаква болест.
Сеа ми е страв од дома да испаднам, а настрана што другите од дома испаѓаат па може да ми пренесат.
Ќе почнам во страв да живеам....
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Овој докторов на кардиологија уште еден случај од оние "кур ми е двор ми е" тип на луѓе... :popce:

Кај ги пикаат ваквите маме им ебам
Da ne zboruvame napamet. Znaeme deka kaj mnogu luge virusot nema simptomi odnosno kaj site ima period na inkubacija vo koj virusot ne pokazuva simptomi I neznaat deka se zarazeni a koga Ke se pojavat simptomi rabotata veke otisla u kurac... Sekoj od nas moze da e zarazeni I da go siri virusot nesakajki, moze bi I ti ili jas go sirime bez da znaeme, moze bi veke sme go prenele na najbliskite I na kolegite... treba da ne strelaat ili sami da se obesime ako utre ni se javat simptomi I testot izleze pozutiven?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.523
Поени од реакции
17.201
Cekaj da ne se razbrime pogresno,jas imam dvajca drugari koi doagaat od malta i sakam da se smesteni vo sto podobar hotel,nitu pak mislam deka e nekoj kriv ako nedaj boze se zarazil.Ama mislam deka centarot na gradot ne e najpogodno mesto za karantin,a kako sto znam nitu pak sobite vo hotelot se nesto.Poznavajki go nasiot mentalitet sumljam kolku ke funkcionira realno toj karantin
Ај баш ќе кажиш како ќе функционира карантинот, дали ќе бидат под контрола или ќе има пропусти.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.384
Поени од реакции
6.453

Тука вика дека починала девојка на 16 години која претходно немала никаква болест.
Сеа ми е страв од дома да испаднам, а настрана што другите од дома испаѓаат па може да ми пренесат.
Ќе почнам во страв да живеам....
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Овој докторов на кардиологија уште еден случај од оние "кур ми е двор ми е" тип на луѓе... :popce:

Кај ги пикаат ваквите маме им ебам
Da ne zboruvame napamet. Znaeme deka kaj mnogu luge virusot nema simptomi odnosno kaj site ima period na inkubacija vo koj virusot ne pokazuva simptomi I neznaat deka se zarazeni a koga Ke se pojavat simptomi rabotata veke otisla u kurac... Sekoj od nas moze da e zarazeni I da go siri virusot nesakajki, moze bi I ti ili jas go sirime bez da znaeme, moze bi veke sme go prenele na najbliskite I na kolegite... treba da ne strelaat ili sami da se obesime ako utre ni se javat simptomi I testot izleze pozutiven?
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
766
Поени од реакции
302
Убаво си пишал човекот во хотелот Молика што работи
А во тоа детското одмаралиште Пелистер има огромен капацитет, ама со оглед дека долго време не работи сто посто изнакрадено е се и нема никакви услови сега
Молика има 30цм снег наврнато денес и сеуште врни, тешко дека автобус таму ќе се качи.

Детското не се користи со години ама има чувар постојано па не е ништо искршено или украдено.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067

Тука вика дека починала девојка на 16 години која претходно немала никаква болест.
Сеа ми е страв од дома да испаднам, а настрана што другите од дома испаѓаат па може да ми пренесат.
Ќе почнам во страв да живеам....
Покриј се со јорган, да се заштитиш од 5Гто
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
442

Тука вика дека починала девојка на 16 години која претходно немала никаква болест.
Сеа ми е страв од дома да испаднам, а настрана што другите од дома испаѓаат па може да ми пренесат.
Ќе почнам во страв да живеам....
Ако навистина немала хронични заболувања, тогаш је*али смо ежа. :place:Иако се работи само за исклучок.
 
B

Beginner

Гостин
Туку овие од Шведска гледам за утре си имаат фудбал 22 пријателски утакмици тоа незнам дали со публика(ако е со уште поидиотско) или без ама сепак чудно и крајно несереиозно . Нели гледаат што им се случува на другите земји еве ги Американците 100 к скоро стигнаа.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
... како би рекол @Almeida дали ќе го пренесат во моторот вирусчето? :facepalm: не тераат на самоизолација, а ваму носат со непознат статус од сите страни, затворени аеродроми за кого? :toe:
Не ме ставај напразно у пост. Ти знаеш дека пазам што пишувам за разлика од тебе.
Автоматски споено мислење:


Тука вика дека починала девојка на 16 години која претходно немала никаква болест.
Сеа ми е страв од дома да испаднам, а настрана што другите од дома испаѓаат па може да ми пренесат.
Ќе почнам во страв да живеам....
Или не знаела дека има. Можеби имала некаква хронична состојба во почетна фаза, недостаток на нешто...тешко да се дознае целата вистина. А и медиумите се тука деновиве да ја доразгорат паранојата.
 
Последно уредено:
H

HoT _iCe

Гостин
Едни од најверодостојни кумановци на форумов @HoT _iCe @vidooq и оној кој делува најнесериозно а валјда има најточна иМформација @парва :D
Искрено, не знам. Људи ги познавам лично, роднине су сас некои мои људи и су прилично скромни и васпитани људи. Још увек ми е криво што се деси таква трагедија. За њину скромност, поштеност и културу можу да гарантирам, исто можу да кажу дека дечко не е бија нигде по странство у брзо време, нити е бија у Италију. Све се тој набрзину измисли, сви бистрив политику и зборив глупости на туѓу трагедију, а сви тија шпекуланти и свекрве, како онлајн, такој и офлајн, на никога не ги посакују мајка да ти умре на руке.
Мислу дека е најубаво да се остави ситуација на миру, кој има да се исплаче и да тугуе, да тугуе, кој нема другу работу освен да га боли курац за други пошто е карантин, сакам да гу поздраву Христину од Студио Модерна или топшоп и како и да е ида ги кажу дека су крајно безобразни на целу овуј ситуацију и нервозу свак дн да ми ѕвонив на телефон и да ми нудив топшоп производи, после неколко пут кажување дека нејќу да ми ѕвонив, ке почну да сумњам дека уствари уживав кд им га начукују преко телефон, јебига свак си има фетиши.
Фала и чао.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Ретко пишувам а редовно читам.

Луѓе мои, после објавата за девојчево од Франција, почитатите 918 денес во Италија, враќање на вирусот и кај тие кои го излечиле во Кина, почнувам да паничам, ама НАЈСЕРИОЗНО.
До сега ми изгледаше страшно, ама веќе ова ме вади од памет.


Предходно во постовиве прочитав дека имаше некој со симптоми на корона.
Ако го чита ова, го замолувам да ни пише како е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom