Плински уреди

Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Сијаличката за моторот (Check engine) оди заедно со плин ко гас со гаќи. Сто пати да ја исгасиш (а се гаси на дијагностика) сто и еден пат ќе светне, така да не вреди да се замараш за тоа.

А тоа што ти капе бензин низ ауспух дефинтивно не е нормално, ако моторот е добар со добра компресија.
Не верувам да му е бензин тоа, али ако е бензин е заебано. Иако мислам дека е кондензација, а бојата ја добива од прљавштините од ауспухот.
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не верувам да му е бензин тоа, али ако е бензин е заебано. Иако мислам дека е кондензација, а бојата ја добива од прљавштините од ауспухот.
Најверојатно е кондензација, не знам што е. Најмногу ме загрижува тоа што се гуши моторот на ладен мотор (или треси малку и обртаите играат, како да се мачи нешто, а ако тргнам да возам, се гуши и трокира). Ова се случува првата 1 минута, дури работи и саухот (сината сијаличка за ладен мотор е уклучена), после се си е нормално.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Друже работиве што ги наброја ги има на голем дел од колите на плин. Така да јас би ти рекол навикни се на тоа. И да го средиш то што гуши и трокира пак ќе се јави. Не може да уградиш нешто во кола што не е предвидено од фабрика и пак се перфект да работи засекогаш.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Најверојатно е кондензација, не знам што е. Најмногу ме загрижува тоа што се гуши моторот на ладен мотор (или треси малку и обртаите играат, како да се мачи нешто, а ако тргнам да возам, се гуши и трокира). Ова се случува првата 1 минута, дури работи и саухот (сината сијаличка за ладен мотор е уклучена), после се си е нормално.
Види распињача,кај мене после 3та година цркна и ми ја заменија со нова.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Искуство со Мерцедес Б150 2007 да се конвертира на плин? Кој производител на плински систем би му одговарал?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Некој да местел во Макплин
Тарантини плински систем?
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
сеат леон 1.4 ландиренцо нерамномерно прима у втора засецкува на ниски обртаи.чаре?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Спуштам капа на Јапан, на таа густина и старосна група само тие изгледа мозок имаат во светов. Имаат уште 800 активни случаи - браво.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Спуштам капа на Јапан, на таа густина и старосна група само тие изгледа мозок имаат во светов. Имаат уште 800 активни случаи - браво.
Јак плин имаат таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom