Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Незнам зошто правите упдејт на Коди,јас користам Осијек буилд и се работи супер.За филмови највише гледам на Гледалица или Филмовизија или Путлоцкер,Феникс итн преку Иптв плеер на Дримбокс.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Незнам зошто правите упдејт на Коди,јас користам Осијек буилд и се работи супер.За филмови највише гледам на Гледалица или Филмовизија или Путлоцкер,Феникс итн преку Иптв плеер на Дримбокс.
Мора малку update да го освежиш што би се рекло :)

Сигурно и тој буилд Осјек што ти го користиш си му правел update бидејќи нормално нешто и му додаваат, го подобруваат и ред други работи му прават.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Мора малку update да го освежиш што би се рекло :)

Сигурно и тој буилд Осјек што ти го користиш си му правел update бидејќи нормално нешто и му додаваат, го подобруваат и ред други работи му прават.
Нормално се прави упдејт но на адоните,не на верзијата на Коди мислам е 16верзија корито.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Има нов update на Blue build (од истите автори на Green build) на Kodi 18 и е многу убав среден супер. Сменет малку дизајн на скинот, и приметувам Kodi18 колку толку побрз. Го нема официјално за било кој Android уред Kodi 18 па мора да се инсталира апликацијата WBMC 18 која е неофицијална (читај копија) на Kodi 18.

Да се надеваме во скоро време update Kodi 17 во 18.

Ако сакате поубав среден Kodi моја препорака инсталирајте си Blue build на Kodi 18.
Исто е како Green но е доста посреден, повеќе побрз е.
Сега приметувам ми ги отвара подобро и Exodus филмовите. Предходно повеќето филмови не сакаше да ги отвори.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Сепак денес решија Blue Build за Kodi 18 да го згаснат и најверојатно ќе се чека официјално Kodi 17 да има update во 18 па тогаш Blue Build ќе го вратат во живот.
Сето ова е поради што верзијата 18 на Kodi е нестабилна.

Kако и да годинава би требало Kodi 18 да ја пуштат како официјална а 17 да згасне.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
Се работи за послаб Андроид бокс (MXQ s805 со 1ГБ рам и 8гб внатрешна меморија 4,4 Андроид) бидејќи неможе официјална му инсталирав модифицирана верзија на коди 17 (mygicaMediaCenter2017413_sign),но кога ќе пуштам видео преку Exodus или IPTV стрим самото видео лагира и сецка цело време додека пак звукот си е ок.
До што може да биде ова,и дали има некој начин да се среди?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Balkan Green и Phoenix Reborn Хрватска се спојуваат во еден тим кој ќе работи на Balkan Green Build (најверојатно и на другите build-и кој се дел од истиот тим Balkan Green) така да наредниот период ќе има некој промени на подобро, поубаво и зголемување на содржините. :aplauz:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Згасна Openload а и уште некој слични сајт услуги на кој беа поставувани повеќето од странските филмови и серии во addon- ните направени за Kodi. Згаснувањето е поради борбата со пиратеријат.


Секако постои алтернатива сеуште а тоа се торент линкови за филмови и серии но глобално е проблем за оние земји кој се во европска унија на кој торент фајловите се голем непријател и за нивно користење строго се казнува.

Нормално намената на Kodi првенствено не е за да шири пиратерија но со ова ќе изгуби доста на корисници што ја користат за гледање серии и филмови на нелегален начин. Искрено мое мислење дека пиратеријата тешко дека ќе може некој да ја униши од корен. Тоа се покажало могу пати дека е тешко да се случи.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Деновиве користам Balkan Green Live PVR TV build и таму има еден куп тв канали од светов и европа. Мана е што споро се вчитуваат каналите затоа што ги има еден куп па јас чекам 15 минути при вклучување.

Инасталирано имам Kodi и WBMC (aлтернатива Коди целосно исто како Коди) На Kodi имам Balkan Green Torrent a на WBMC Balkan Green Live TV PVR.

За филмови и серии торент најдобро ми работи на телевизорот со Android и со интернетот кој има слаба брзина и сигнал на WI FI.
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
30

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
На Андроид Боксот имам
- Мобдро
- TVTap Pro
- Kodi
- Cloud TV
- Popcorn Time за филмови

Ако знаете уште некое безплатно програмче за онлајн телевизија пишете :icon_mrgr:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Како што пишав во темата за IPTV. Екипата на Balkan Green имаат направено build со 5 листи на кој има скоро се што е тражено и спортски тв канали еден куп почнувајќи од Arena Sport, Sport klub, Sky sport и да не набројувам понатака. Се е тоа со предобра чиста слика само ви треба добар и стабилен интернет. Засега работи тоа многу добро а се надевам ќе работи и понатаму толку добро.

Луѓето да се живи и здрави секоја им чест од срце им благодарам на трудот за нас кој го вложуваат да ние добиеме на "тацна" што се вика БЕСПЛАТНО кој да бидеме искрени во денешно време никаде нема да го добиеш без да платиш. Се трудат со своето знаење и макотрпно работаат да има чести ажурирања.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom