Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Drugari ste se zaprasale zasto volku sporo ide procedurava...Da ne imaat nekoj predrasudi Bugarite za nas!
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
55
Bide i kaj mene decki ukaz 7 fala mu na gospod site da si docekate.
-15 dekemvri 2015 podneseni dokumenti
-04 oktomvri 2016 interviju sofija
-2018 na dopolnitelna
-28 februari 2019 poloziteln
-14 februari 2020 ukaz na sveti trifun
Ve sledam od 2017 samo ne komentiram mnogu dokumenti samo so izvodi drugo nisto ne sum vadel.
POZDRAV DO SITE
Koliko si bio na dopunsku?
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
За обновување на пасош човекот е пишан во Благоевград па која е процедурата за експресно да земе нов, дали треба во благоевград или софија?
Благоевград треба и мора.
Со пасошот истечен одиш на шалтер потполнуваш документи и имаш три опции за неколку саати од прилика 150,200 евра не сум сигурна,за три дена и нормалната процедура мислам околу 10 дена.
Таму де уплаќа со картичка на шалтер или па има банка во склоп тука што е оди многу брзо и истиот ден одма те сликаат. Се можиш да завршиш сам кај нас е покомплицирано за пасош обнова или што и да е :)
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Dober den na sfite,ova jotova sama go pobara da se vikame bulgar i pasport 5 godini da cakash i na kraita ne ti davat pasport
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Jotova potpisuva samo na vistinski bugari :)
A ako te odbie kako ke plukas po Jotova :pos:.
Автоматски споено мислење:

Dober den na sfite,ova jotova sama go pobara da se vikame bulgar i pasport 5 godini da cakash i na kraita ne ti davat pasport
Armand izvini ama mnogu se zalis,i ova sto davaat na vas od Albania e mnogu zatoa sto poveketo od vas veke se izjasnuvate kako Albanci
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Stvarno zalno,si igraat so covecki sudbini,ocigledno e greska no nemas kade da se zalis,moj sovet mlad si podnesi od novo so voenata kniska i plus potvrda od zdruzenie.
Автоматски споено мислење:


Objasni podobro tesko se razbira.
Bev na intervju 11/2016, vo avgust lani mi pobaraa dokumenti, dali nekoj ima so slicna situacija i da dobil potvrden odgovor posle povtornoto dostavivanje dokumenti
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Bev na intervju 11/2016, vo avgust lani mi pobaraa dokumenti, dali nekoj ima so slicna situacija i da dobil potvrden odgovor posle povtornoto dostavivanje dokumenti
Site sto bile na 11/2016 na intervju ili imaat dobieno drzavjanstvo ili cekaat potpis ako im bile vo red dokumentite,treba da kazis koj status ti go pisuva sega i so koi dokumenti si,dali imas i potvrda od zdruzenie odneseno za da znaeme da ti odgovorime, inace ako ti se vo red dokumentite nema vrska dali ednas ili dvapati ti pobarale ke si dobies drzavjanstvo samo sto poveke ke cekas.
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Site sto bile na 11/2016 na intervju ili imaat dobieno drzavjanstvo ili cekaat potpis ako im bile vo red dokumentite,treba da kazis koj status ti go pisuva sega i so koi dokumenti si,dali imas i potvrda od zdruzenie odneseno za da znaeme da ti odgovorime, inace ako ti se vo red dokumentite nema vrska dali ednas ili dvapati ti pobarale ke si dobies drzavjanstvo samo sto poveke ke cekas.
Mi pobaraa dopolnitelni dokumenti site izvodi umrenici i poteklo, steblo odi po pradedo mi, takva potvrda od zdruzenie nemam dostavano, inace rokov bese za dokumenti do 1.11.2019g. taka da vekje pominuvaat 4 meseci. Sega stoi statusot 4b sto e od stranicava koja e navedena na forumov za pomos pri procedurata. Se bese vo red so dokumentite, megjutoa mi pobaraa povtorno, toa e toa...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Mi pobaraa dopolnitelni dokumenti site izvodi umrenici i poteklo, steblo odi po pradedo mi, takva potvrda od zdruzenie nemam dostavano, inace rokov bese za dokumenti do 1.11.2019g. taka da vekje pominuvaat 4 meseci. Sega stoi statusot 4b sto e od stranicava koja e navedena na forumov za pomos pri procedurata. Se bese vo red so dokumentite, megjutoa mi pobaraa povtorno, toa e toa...
Znaci si na dopolnitelna proverka,gledam nepara se razbiras od ova i pretpostavuvam imas posrednik ,sigurno toj ti ima izvadeno potvrda od zdruzenie ako go biva.
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Znaci si na dopolnitelna proverka,gledam nepara se razbiras od ova i pretpostavuvam imas posrednik ,sigurno toj ti ima izvadeno potvrda od zdruzenie ako go biva.
Kako sto sum informiran go biva covekot, mozno e i da ima vadeno potvrda od zdruzenie, megjutoa znaesh kako e, koga ke go prashash do kade sme so procedurava, sekogash ti veli "ke bide za nekoj mesec", a ne ti ja kazuva faktickata sostojba sho e kako e...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom