Кој ги изградил пирамидите и зошто?

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.178
Левитација и антигравитација. Зошто има жива у сфи поголеми храмови у сфет. Можда и Мерлин сс магичан стап ги помрднаја блокови у Стоунхенџ, можда постојале Нефили и они градиле сфе. Сфе е могуќе нели.
И ја не негирам ништо, а можда и ништо незнам, можда и ти. Сфе е тачно и ништо не е.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ama nemozeme da pravime milioni naucnici deka ni plasirat fejk misterijata e tuka a se prepisuva na egipgjanite a tie nemaat vrska ni koga ni kako gi napravile na kolku kilometra ima kamenolom od piramidite,voda,rastitelen svet klucni patokazi toa tamu e bila rabotna snaga cuvare vladare na edns pustos samo misterija
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Освен што живата не ја бива за ништо од тоа.. у најбоља околност, мислеле дека штити од зло(пошто сребро и срање), како лек
Не ви текна дека можеби храмот бил граден околу плочата?
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ma jok ne ni tekna i deka drzi voda i deka piramidata e pravena na mesto so polnenje na smesa a ne krsenje secenje vlecenje diganje se e fejk od milioni naucnici da svatam fejk deka imale tehnika da gi digaat so pomos na vozduhot
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Воздухот нема капацитет да крева камења
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
epa taka nekoj naucnici tvrdat nnekoi deka go topele kamenot i megu tie fejk stradaat i onie sto navistina nasle nesto nekoj celata biblija ja povrzuvaat so piramidite i covecanstvoto demek nie sme predci na anunaki donele robovi dzinovi pa dzinovite se pobunile gi sotrele im trebalo radna snaga ne stvorile nas sme bile neplodni pa ne napravile plodni edniot kako lik na lucifer od dvajca braka sakal da ne sotre drugiot brat ne odbranil holivud
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Библијата ви е едитирана во 400 и некоја година во никеја. Се од таа точка натаму е под прашалник.
Рестото се мрднати глупости што чудаци ги прават за да крадат пари. Верувај во тоа што сам ќе го видиш.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
bodezot na tutankamon ??????
topenje na crn bakar ili meteor
tie nemale zelezo ,a stom dojde do nekoe otkritie ops se stopira istrazuvanjeto a kristalot na drskata na bodezot e vakumski oformena ali tuka e se stopirano od nad 200 piramidi pronajdeni vo egipet samo tri se izdvojuvaat kako najstari najkvalitetno izraboteni i bez sliki vnatre a zosto ne e ostanato koj,kako i zosto gi izgradil e toa e prasanje od milion dolari , a si cul li za misterioznite kameni kugli da ne igral nekoj biljard ?
i nie barem 10% si ja znaeme istorijata nanazad so vekovi do hrista i pred hrista a ovie nisto okolu piramidite zaklucok ne e nivno delo daleku od toa deka mislam deka e vonzemsko za dolgite cerepi mnogu lesno uste koga se ragale nosele kalap vo vid na kruna da kazam pa taka kako rastes takov kalap fakas kockasti lubenici dokazano
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Библијата ви е едитирана во 400 и некоја година во никеја. Се од таа точка натаму е под прашалник.
Рестото се мрднати глупости што чудаци ги прават за да крадат пари. Верувај во тоа што сам ќе го видиш.
Единствено нешто во кое човек треба да верува е интуицијата :)
Инаку милиони прашања имаат сто милиони одговори....некои се испреплетени и се одговор едни на други.....некогаш најпростото дава одговор на најсложеното :)
За што ги правеле?
Еве едно едноставно прашање......не се гробници, ако мислеше тоа дека е :)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Единствено нешто во кое човек треба да верува е интуицијата :)
Инаку милиони прашања имаат сто милиони одговори....некои се испреплетени и се одговор едни на други.....некогаш најпростото дава одговор на најсложеното :)
За што ги правеле?
Еве едно едноставно прашање......не се гробници, ако мислеше тоа дека е :)
taka e budi i jas istoto go velam nekogas od nekoj sto go smetas najglup ke naucis najpametno kako vtoro sekoja laga se bazira na 50% vistina nema laga koja ne e temelena na vistina primer vo dvorot mi sleta avion e laga ama deka avionot leta i sletuva i deka e vozdusna letalka e vistinata poz
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Единствено нешто во кое човек треба да верува е интуицијата :)
Инаку милиони прашања имаат сто милиони одговори....некои се испреплетени и се одговор едни на други.....некогаш најпростото дава одговор на најсложеното :)
За што ги правеле?
Еве едно едноставно прашање......не се гробници, ако мислеше тоа дека е :)
Интуицијата е лага. Рационалот е вистина
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Интуицијата е лага. Рационалот е вистина
Да....човекот е настанат со таа идеја. И замисли, си мислиме дека сме рационални суштества....со само 5% свесно перцепирање на реалноста, додека другите 95% се несвесно. Мора уште многу да весламе.....
Верувам дека си човек кој лесно може некој да го изманипулира...од она скромно мое искуство како човек овде на земјава, ако не користиш интуиција.
Ама чисто се сомневам дека е така, затоа што во твоите 5% од случаи можеби перцепираш и размислуваш рационално ама другите 95% бог знае што се случува.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Не се несвесни. Милион години еволуција ни е вградена во ДНК, програмирано во нервите. Едноставно има луѓе кои се преправаат дека им паднало од небо. Се си има свои хемикалии, се има своја енегија. Затоа, спиритуалноста се чисти глупости.
Единствената вистина е човештвото. И само човештвото. Нашата железна воља ги изгради пирамидите, наша железна воља ја сруши картагина. Наша железна воља прати милиони во смрт, наша железна воља стигна на месечината. Не бог, не буда, не крави и слонови.
Само човекот.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
da ne si laz a kako go pominaa van helenov pojas da izgradile piramidi preslikuvajki nesto sto veke go zavarile od druga civilizacija so poslab kvalitet ,od nekoja covecka civilizacija koja misteriozno isceznala neostavajki ni alatce za izgradba na nesto isto
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Калимеро, доста спојуваш рандом митоси факти без врска.
Радијацијата е честици и зраци, се што ти треба е изолација...
Автоматски споено мислење:

Духовна "обогатеност" e исто како продавање индулгенции од црква. Продаваат куп глупости на наивни луѓе за пари или за политичко влијание.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom