Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 декември 2019
Мислења
23
Поени од реакции
27
jas mislam deka site nie sto sme od februari na polozitelno namerno ne drzat ne ni potpisuvat uste malko kompjuterot ke go skrsam
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
February ne e zavrsen a Mart ne e ni pocnat isto April mal del e zavrsen.
Во континуитет излегуваат и се чистат овие од тие месеци. А и неколкумина спомнаа дека на лицата со предок мааааааааалку побрзо им оди.

Бар така испаѓа досега.
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Честитки,од срце на сите што добија денес указ,а најголеми за модераторот Пале за се што направи до сега за членовите на форумот,се надевам дека ке биде со нас уште кај и да е.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Во континуитет излегуваат и се чистат овие од тие месеци. А и неколкумина спомнаа дека на лицата со предок мааааааааалку побрзо им оди.

Бар така испаѓа досега.
Ako sledis ima uste nekolku iljadi nepotpisani February,Mart,April polozitelno poveketo od 2016, a toa so predok neznam sto ti znaci,ako mislis so potvrdi ovde 90 % sme so potvrdi.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ako sledis ima uste nekolku iljadi nepotpisani February,Mart,April polozitelno poveketo od 2016, a toa so predok neznam sto ti znaci,ako mislis so potvrdi ovde 90 % sme so potvrdi.
"Неколку илјади".

Нит тврдам дека знам, ниту имам информација колку се на положително од тие години.

И да не бидам погрешно сфатен - ги гледам само со положително од 2019-та година, другите не ги ставив во математикава и за нив е хаос, како што можеш и сам да приметиш.

Така да - бев доволно јасен - положително од 2019-та година, мислам дека до на лето е можно да се исчистат, доколку имаат ОК документи.

И тие на крај на година (2020) нема да се голем број - од 6000 до 9000, како и претходни години.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Dali nekoj znae za kolku vreme ke pristine ukazot od Sofia vo ambasada Skopje????
Denes ukaz 5 intervju ambasada Skopje 04 12 2017
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
"Неколку илјади".

Нит тврдам дека знам, ниту имам информација колку се на положително од тие години.

И да не бидам погрешно сфатен - ги гледам само со положително од 2019-та година, другите не ги ставив во математикава и за нив е хаос, како што можеш и сам да приметиш.

Така да - бев доволно јасен - положително од 2019-та година, мислам дека до на лето е можно да се исчистат, доколку имаат ОК документи.

И тие на крај на година (2020) нема да се голем број - од 6000 до 9000, како и претходни години.
Epa zatoa jas sledam i ti kazuvam,preskoknaa iljadi,2016 stignaa prepiski so br nekade 8000 a gi ima so br nad 12000, od niv pomegu 1500-2000 cekaat potpis od lani February,Mart i April,znaci skoknaa mnogu,i do v leto kako sto velis se potpisano od 2019 ne moze.
 

Trpana

M33
Член од
27 јуни 2019
Мислења
26
Поени од реакции
64
Укаааааааааз јупиииииии!!!!!!!!! :oleee:
04.12.2017 - интервју амбасада
11.01.2018 - образувана преписка
30.04.2019 - положително
07.02.2020 - УКАЗ 5/2020
Документи само со потврда од БККС преку прадедо роден 1912.
Додека бев на финална однесени дополнително оригинл изводи и умреници од мајка, баба и прадедо, и нотарска изјава з разлика во име н баба ми, бидејќи при интервју носев извод од мене и оригинал потврда.

Ете и вашата Пале дочека државјанство!!!!!!!
Незнаете колку е убаво чуството, дај боже сите да си дочекате што побрзо:P
Cestito Pale ....so zdravje da si go korises
Samo me iznenaduva toa sto odma se meni statusot ....mislev deka podpisuvaat pa posle nekoe vreme gi vnesuvat vo kompjuter , ako e taka za site super ke bide .
Neznam dali voobicaeno e taka ili ti si imala sreka .Vo sekoj slucaj se najdobro !!
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali nekoj znae za kolku vreme ke pristine ukazot od Sofia vo ambasada Skopje????
Denes ukaz 5 intervju ambasada Skopje 04 12 2017
Одма би требало да стигне.Ќе се јавиш во амбасада и ќе ги прашаш дали стигнало државјанството пошто тоа оди електронски и ќе си тераш преку амбасада.Ако то е веќе сменето дека е пратено во амбасада.
Инаку честитки и на тебе!!!
Автоматски споено мислење:

Ukaaaaaaaaaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UKAZ 158 !!!
Na koi strani bea objasnuvanjata kako sam da zemam UKAZ izvadam pasos i licna karta dali nekoj znae?????

FALA VI ODNAPRED!!!!
А нели имаш веќе указ,за твој близок прашуваш?
Автоматски споено мислење:

Srećno od srca. Ako dolaziš u Pariz ili okolinu pusti privatnu poruku. Tebi i tvojima vredi pomoći. Pozdrav
Благодарам од се срце:)
Автоматски споено мислење:

Инаку одкога ќе резервирате ве носи на една страна каде што ги пишува податоците ваши и датата на резервација,и таму пишува на кој ден е потпишан указот.Мојот бил потпишан од 14.01.2020,Указ 5/2020.

Ова ми го кажа @focus благодарност до него ;)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom