Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Здраво, Samsung Galaxy J7 2016 ми се исклучи и кога повторно ќе го вклучам само се појавува логото и пак се исклучува, а претходно неколку месеци се исклучуваше сам и повторно се вклучуваше. Дали некој знае што би бил проблемот? Фала.
Ако го знаеш Gmail акаунтот и пасвордот и не ти е битно тоа што било во телефонот, врати го на фабрички преку recovery
Изгаси го и држи vol up+home+power

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Ако го знаеш Gmail акаунтот и пасвордот и не ти е битно тоа што било во телефонот, врати го на фабрички преку recovery
Изгаси го и држи vol up+home+power

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Пробав, пак исто.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
можно е и чипот да отишол, самсунг како „јака“ фирма, ама мемориските чипови им се расипуваат
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Да не планира некој да купува s10 - s10+ од нептун во брзо време а не сака да го купи galaxy watch ? Во комбинација саатот го даваат за 6500 денари.
Па он да си го земе самсунгот јас саатот.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да не планира некој да купува s10 - s10+ од нептун во брзо време а не сака да го купи galaxy watch ? Во комбинација саатот го даваат за 6500 денари.
Па он да си го земе самсунгот јас саатот.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Јас саатот би го земал, ако се предомислиш. :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
На првиот сервис тоа ми го рекоа, на вториот матичната плоча..
Emmc-то е рикнато сигурно познат fail кај постарите самсунзи, може да се проба само dump или easyjtag случајно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
2
Поздрав до сите сакам да прашам дали има некој што се разбира да ми каже се работи за ,,Galaxy S6 Edge''' телефонот не прима сим картички и имел адресата не е достапна едноставно како мртов телефон му инсталирав нов софтвер но истото е пак во подесувања пишува ,,imei unknown''
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Поздрав до сите сакам да прашам дали има некој што се разбира да ми каже се работи за ,,Galaxy S6 Edge''' телефонот не прима сим картички и имел адресата не е достапна едноставно како мртов телефон му инсталирав нов софтвер но истото е пак во подесувања пишува ,,imei unknown''
Си го избришал имеито. Рутиран ти е? Ставаше кастом ром?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Самсунг галакси s6 не планирам да го заменам уште некое време.Првата батерија не држеше па ја заменив.Новава уште од старт не држеше доволно а сега скоро ич.Можно ли е телефонот да има некаков проблем што ги јаде батериите или ќумур батерија ми подметнале?Ја заменив у Мобеликс.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Самсунг галакси s6 не планирам да го заменам уште некое време.Првата батерија не држеше па ја заменив.Новава уште од старт не држеше доволно а сега скоро ич.Можно ли е телефонот да има некаков проблем што ги јаде батериите или ќумур батерија ми подметнале?Ја заменив у Мобеликс.
Ќумур батерија ти дале.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Поздрав до сите сакам да прашам дали има некој што се разбира да ми каже се работи за ,,Galaxy S6 Edge''' телефонот не прима сим картички и имел адресата не е достапна едноставно како мртов телефон му инсталирав нов софтвер но истото е пак во подесувања пишува ,,imei unknown''
Што пишува кај baseband?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom