LCD телевизори

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Абе некој погоре убаво спомна. Не можете да очекувате ТВ-то да се понаша како компјутер. Чим така на крај краишта врзи го со HDMI на PC и ке имаш се сш сакаш. Боже сачувај :popce:
Де де не се трвожи одма...муабетот ми е дека може тоа да се среди бидејќи постои таква апликација каде имаш се - нешто налик на Коди(значи тв, музика, филмови, серии...се на едно место)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Де де не се трвожи одма...муабетот ми е дека може тоа да се среди бидејќи постои таква апликација каде имаш се - нешто налик на Коди(значи тв, музика, филмови, серии...се на едно место)
Па ке го спомнам по треќи пут DLNA. Музика, филмови, серии такоџер се на едно место.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Па ке го спомнам по треќи пут DLNA. Музика, филмови, серии такоџер се на едно место.
па тоа е да делиш работи од пц на тв. Ако нема ништо во ПЦ што ќе гледаш на тв. Popcorn Time само ти треба, сите филмови, серии достапни и тоа со превод.
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Ми се појави нешто као прашини под екранот, уште две недели е под гаранција тв-то, дали некој имал слично искуство 7ef9779bf9e991ee9661fd30b46b7f12.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ми се појави нешто као прашини под екранот, уште две недели е под гаранција тв-то, дали некој имал слично искуствоПрегледај го приврзокот 226342
За кој модел е ТВто ??? можно е позадинско светло ослабе ? Трк на сервис дур имаш гаранција иако за ова не подлежи сепак пробај за секој случај
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Фала Ви на брз одговор, мислам дека е прашина, барем така делува. Иначе Хитачи е од Телеком земен преку Магента. И памет за следно ТВ
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Фала Ви на брз одговор, мислам дека е прашина, барем така делува. Иначе Хитачи е од Телеком земен преку Магента. И памет за следно ТВ
А што ако има прашина, не е тоа мана на телевизорот. Ништо не им фали на Хитачи, за тие пари екстра се.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми се појави нешто као прашини под екранот, уште две недели е под гаранција тв-то, дали некој имал слично искуствоПрегледај го приврзокот 226342
Со среќа нека ти е. Кај мене на ЛГ и Самсунг ми се појави истово. Не ми ја важеа гаранцијата ни на двата во Нептун.
Веќе да не ги видам ни Самсунг ни ЛГ.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Фала Ви на брз одговор, мислам дека е прашина, барем така делува. Иначе Хитачи е од Телеком земен преку Магента. И памет за следно ТВ
Амо е прашина тогаш ништо страшно ,колку пари толку музика ,но јас не верувам дека е прашина


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
А што ако има прашина, не е тоа мана на телевизорот. Ништо не им фали на Хитачи, за тие пари екстра се.
Како не е мана, Самсунг 6 години исто така ЛЕД нема мрднато, а иста соба, исти услови иста количина на прашина....
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Бидејќи ме интересираат новите ЛЕД телевизори и не најдов тема за нив, прашувам тука - некој што има прилично искуство со ЛЕД смарт телевизори да препорача некој 32“ меѓу 200-300е (најоптимално би било 250)? И да има блутут опција? Не мора да е андроид, битно ми е да може да се поврзува преку блутут.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Бидејќи ме интересираат новите ЛЕД телевизори и не најдов тема за нив, прашувам тука - некој што има прилично искуство со ЛЕД смарт телевизори да препорача некој 32“ меѓу 200-300е (најоптимално би било 250)? И да има блутут опција? Не мора да е андроид, битно ми е да може да се поврзува преку блутут.
32”ти е премал туку доволно ќе ти биде 40/42” ги имаш во сетек телефункен ама 400 евра за жал,а ако сакаш 32” пак го има во сетек филипс со 4к резолуција и сосе функции Фи -Ви ,БТ и друго за 15к денарос


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom