Ај на чај!

Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Па во кесичка ми е попрактично пошо можам рок на траење да видам. Чаеви што не се многу популарни седат во полица и со години.
Во веро нема. Не знам на кои маркети мислиш. Во тинекс, рамстор? Таму не сум проверил.
Мислам дека во рамстор купив последен пат, на Франк како да беше чајот. Не се сеќавам баш, лани или прелани го земав, обично купувам од странство при патување.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мислам дека во рамстор купив последен пат, на Франк како да беше чајот. Не се сеќавам баш, лани или прелани го земав, обично купувам од странство при патување.
Имаше на Lipton своевремено во Веро, ама го нема одамна. Ај ќе проверам во Рамстор, фала!
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
lesoy имаат штанд во ВерЦентар, помеѓу спратови на средина од ескалаторите, јас од тука земам секогаш има многу избор и мислам дека генерално се свежи, т.е. не се случило да осетам нешто лошо на вкус и сл. и не знам што толку те плаши рокот кај чаевите.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Па не ме плаши толку рокот колку несоодветното чување на истите. Во локалнава продавница за здрава храна (една од 50 што ги има околу) купував кардамом и едвај го најдоа дека го имаат воопшто. Куртоазно купив мала количина и вкусот некако не ми е по кеиф. Којзнае колку е стар. Затоа и за чајов, ако го купувам у странство, некаде каде се пие често, не би му ја мислел, ама кај нас ваков тип чаеви не се популарни што за мене е разбирливо - пошо имаме многу убави локални билки како мајчина душица, нане...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Earl grey nemam ni ja videno vo Mk, zboram za lipton I slicni brendovi, frank alkaloid ne se toa
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Имате во LaSoy рефус Earl Grey чај. Им се трошат чаевите таму, без гајле. Јас редовно си пазарам така да имате моја препорака за Sencha, Darjeeling, Assam, Oolong, Pu-erh, Rooibos. Не сум фан на миксови ама Earl Grey и Earl Green имам купено од кајнив и ОК се.

Чај во филтер ќесички не е чај за мене, без разлика на практичноста, чајот се пие ритуално.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Каде можам да најдам English breakfast чај во Скопје?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Од таму земав rooibos christmas tea пред некој ден плус некои аксесоари. Мирисот ја полни просторијата и самиот чај е многу вкусен, посебно со малку мед.
Многу убаво катче. Се надевам дека ќе опстојат и дека ќе земат некој поголем посоодветен простор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom