Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
imas kod sultana posto tu se plasu od mac adresi
што добиваш ти лично кога ќе ги објавиш јавно тие мак адреси????
само ги уништуваш?
ако ти е целта на некого да му помогнеш,да му ги испратиш на ПП,,....ама очигледно не ти е тоа целта......
седи си ти тогаш кај султанот )
 
Член од
31 март 2018
Мислења
48
Поени од реакции
65
Na kom serveru ima novi kanal nova sport? Nova sport sad prenosi Crvenu zvezdu in Euroleague

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
jel imas skener onaj bule imas i sto se tolko plasis ja neznam od jedan postavljen mac na ovaj forum
svi imaju to samo ja nemam a ipak sam ono za sebe najbolj
i pisao sma ti poruka mozes slobodno ad me baniras najedna ili dve godine ili cel zivot samo pusti me jos ova nedelja da se zezam sa vama:)mislim ad im pomazem na ljudi
a to sto ajs imam koris od toga bice ti jasno jednog dana kad svatis neke stavri da ovo sto ardim je jakozabavno a i poucno
iam vreme svatice te zasto ja tako radim al kasno bice
i sve sto sma pisao ispalo istinito
a sad onaj bule u ruke i tarzite mac adrese s apo 1 konekcija i mislite ad sve imate a ustvari nista nemate
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
95
Поени од реакции
200
Hopcup sta si se iznervirao,pusti malo te stalkere da i drugi nesto nadju,sve MAC adrese si pokupio :D :D :D
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Мак адреса ,,,,а физичка адреса на еден уред,,којашто обично не е менлива.........
секоје јавно објавување е противзаконско.........

јавното објавување е смислено уништување
кој сака да му помогни на некого,,даде...тоа го прави на ПП
а секој друг совет може овде или исто на порака,,,,,,советот понекогаш може да биде корисен и за некој друг член

сите форуми,од било која тематика се наменети за помош,,,,споделување на мислења,,дружење ...
очигледно тебе ,,или слични на тебе намерата им е друга.....
 
Член од
10 јули 2016
Мислења
163
Поени од реакции
218
jel imas skener onaj bule imas i sto se tolko plasis ja neznam od jedan postavljen mac na ovaj forum
svi imaju to samo ja nemam a ipak sam ono za sebe najbolj
i pisao sma ti poruka mozes slobodno ad me baniras najedna ili dve godine ili cel zivot samo pusti me jos ova nedelja da se zezam sa vama:)mislim ad im pomazem na ljudi
a to sto ajs imam koris od toga bice ti jasno jednog dana kad svatis neke stavri da ovo sto ardim je jakozabavno a i poucno
iam vreme svatice te zasto ja tako radim al kasno bice
i sve sto sma pisao ispalo istinito
a sad onaj bule u ruke i tarzite mac adrese s apo 1 konekcija i mislite ad sve imate a ustvari nista nemate
U jednu ruku se slazem sa tobom jer ipak je ovo kao i drugi forumi gde se deli znanje ali brate ti ne delis vise znanje vec i imanje (parcijalno :) ) a to vec prelazi granice dobrocinstva i postaje opsesija u dokazivanju
Vecina skenera sto se vrte po netu su nastali posle tvoje objave sto bi bilo ok da se koristi za svoje potrebe i neki krug ljudi ali haoticno objavljivanje nece sigurno pomoci grupi koju si ti targetovao pomoci ili ti je ipak cilj pomoci nekom trecem ,u sto ne zelim da verujem jer ti si ipak hopcup :)





Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
marko ostavi se filozofija mac adresa promenljiva il nije
priznaj istinu da svaka mac adresa ima i svoj user pas
a svi znamo ad user pas proizlazi od mac adresa
e sad ako stavis ti user pas a imas taj isti mac onda user pas ide u aut a mac ostaje isti sto je realno i ti imas opet novi user pas a ostalisamo suseni piperki znaci vama je to tesko da se sa to pomirite i sagledate istinuu oci kako je tako je
gde vam sada zoki niko covek svatio ad je ovo oko skeniranje samo jedna velika zaebancija i to dobro se sa nekim ljudi on zezao tu an forum jel zna kako da vodi igru :)
i ono secam se phpmyadmin reko si mi treba linuh da se ima za da se probie malo sutra opet ispalo po moje
zato uzivaj dok mozes a kad onemognes u to uzivanje gledaj tv ili se posveti na necemu u cega si najbolji
eto i coveksam pise svoevolnoda je tako akko je bilo sa moje postove znaci opet neko popametan od mene se nasao da napravi nesto stovredi a ustavri nista ne vredi 1 konekcija je isto kao da nista nemate
Vecina skenera sto se vrte po netu su nastali posle tvoje objave
to su bili komandi u salez skener bez ova prva
magLoad.php?deviceMac=
playlist?type=m3u&deviceUser=branko2505&devicePass=kutnjak1975
get.php?username=asmirbujla&password=gdte53gs6w&type=m3u
a sad je u ovim novim skenerima
mag_to_m3u converter
i vi se na to radujete ko mala deca
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2018
Мислења
383
Поени од реакции
772
imas kod sultana posto tu se plasu od mac adresi
@HopaCupa
kod Sultana drma neki Stojan25 tako da mu niko nemoze dohakat.
Ako vec hoces da pomognes sirokim narodnim masama onda to uradi na malo bolji nacin.
Ti to mozes ako hoces zar ne.
Pozdrav i nastavak diskusije bez ruznih rijeci molim.
pozdrav kajgani
 

Kajgana Shop

На врв Bottom