Зошто сте сами?

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
kazi im toa na zenkite deka ne igra uloga i deka ljubovta ke gi topli
Pa ne e ni vo toa problemot. Vie mazite sami si stavate pregolem tovar na grbot. Deka mora da imate pari, mora da imate avtomobil. Koga vie sami ke pocnite da se pocituvate za toa sto ste i za toa sto go imate a istovremeno ke rabotite na svojata samostojnost (ete zemete gi kolata i parite kako primer ma da ne e toa samostojnost) togas moze i ke si najdite ok zenski pokraj vas. Ne se sramete od nekakov si izmislen neuspeh. Taka samo kravi motate okolu sebe.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
kazi im toa na zenkite deka ne igra uloga i deka ljubovta ke gi topli

Точно така душо, таму кај што има права љубов и ЈСП врши работа!!!
Сум излегувала со дечко кој нема кола и не ми сметаше воопшто, се договаравме каде да се сретнеме, па дали со автобус, точак, понекогаш и со такси, средбата ќе си ја остваравме....така да не си барајте бадијала оправдание.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.713
Поени од реакции
38.935
Точно така душо, таму кај што има права љубов и ЈСП врши работа!!!
Сум излегувала со дечко кој нема кола и не ми сметаше воопшто, се договаравме каде да се сретнеме, па дали со автобус, точак, понекогаш и со такси, средбата ќе си ја остваравме....така да не си барајте бадијала оправдание.
не ти сметаше додека почна да ти смета, после не излегувавте повеќе :icon_lol:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
не ти сметаше додека почна да ти смета, после не излегувавте повеќе :icon_lol:
Нема везе, после тоа се земавме и си купивме заедничка кола.
Инаку, кај може кола да купат сега младиве, со која плата?
:)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нема везе, после тоа се земавме и си купивме заедничка кола.
Инаку, кај може кола да купат сега младиве, со која плата?
:)
Која год. беше тоа ако не е тајна?
Автоматски споено мислење:

Иначе кола сега најлесно се купува, со 3 плати највеќе.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Која год. беше тоа ако не е тајна?
Автоматски споено мислење:

Иначе кола сега најлесно се купува, со 3 плати највеќе.
Во СФРЈ...хаха..каква кола е таа со три плати, некоја тумбана?
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Raste trendot na mladi koi se odlucuvaat da go ziveat zivotot sami otkolku so partner.Toa za mene e beganje od odgovornost ete zatoa ste sami,rabotava lakse se dise.Ne osuduvam samo konstatiram.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.103
Поени од реакции
15.997
Точно така душо, таму кај што има права љубов и ЈСП врши работа!!!
Сум излегувала со дечко кој нема кола и не ми сметаше воопшто, се договаравме каде да се сретнеме, па дали со автобус, точак, понекогаш и со такси, средбата ќе си ја остваравме....така да не си барајте бадијала оправдание.
Тоа биле други времиња сестро. Ние сме село, пример у Белград без грам бело у себе, а за добра кола не се ни дискутира, не ни помислуваш да бидеш во женско друштво. Пљукајте колку сакате, таа е реалноста.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Тоа биле други времиња сестро. Ние сме село, пример у Белград без грам бело у себе, а за добра кола не се ни дискутира, не ни помислуваш да бидеш во женско друштво. Пљукајте колку сакате, таа е реалноста.
Батали комплекси душо, гледај реално..кое ебано болно женско друштво е тоа а што ке ти е такво..беља работа смо за забава и клецкање...тури му таквото на таква изопаченост.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Не се работи за сељак и неизживеан, едноставно е потреба. Како си замислуваш ти врска со девојка, еве запознаваш некоја, треба да излезете, сакате на вечера, па на пијачка, па некаде на само. Како ќе го изведеш тоа без кола, ќе ја шеташ за рака по ладново и ќе фаќате такси? Тоа може да помине у средно. И не се работи за материјализам, или успешност или било што, твојата машка суета треба тука да се појави и да размислиш дека кола итекако ти е потребна.
Да не и смрзне пичката случајно ако пропешачи малку на ладново? Па што ќе и фали? Не е секогаш потребна колата во односот на еден заљубен пар и дајте не се дигајте како простиве нафурани сељанки и не им ја уништувајте љубовта на луѓето, која што за жал баш заради вас таквите материјалисти уште малку остана љубов во државава! Порано дедо ми да не ја возел со БМВ баба ми по кафеани, па останале вечно заедно и се трпеле? Ај ќутите, трајте молим ве...
Убаво ти објасни девојката подоле од твојот коментар, чао и пријатно!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Батали комплекси душо, гледај реално..кое ебано болно женско друштво е тоа а што ке ти е такво..беља работа смо за забава и клецкање...тури му таквото на таква изопаченост.
Што правиме што повеќето се такви?
Автоматски споено мислење:

Во СФРЈ...хаха..каква кола е таа со три плати, некоја тумбана?
3x400=1200 evra za corsa 1.2 benzin, бонбона....за југо е мерцедес :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.666
Поени од реакции
34.892
Точно така душо, таму кај што има права љубов и ЈСП врши работа!!!
Сум излегувала со дечко кој нема кола и не ми сметаше воопшто, се договаравме каде да се сретнеме, па дали со автобус, точак, понекогаш и со такси, средбата ќе си ја остваравме....така да не си барајте бадијала оправдание.
... и? средбата што беше освен гледање звезди и месечина? односно што понатаму на секоја ваша средба галење како маче ли? и што правел тој со „затегнати фармерки“ секој ден така си одел дома? :toe:
Батали комплекси душо, гледај реално..кое ебано болно женско друштво е тоа а што ке ти е такво..беља работа смо за забава и клецкање...тури му таквото на таква изопаченост.
... а што треба на тие години освен забава и редовен секс? природата даде периоди во животот што и кога да се прави, не е тоа изопаченост, како вели @Solaire of Astora , колата е потреба, но не и ауди и мерцедес, зборуваме за нормална кола! не зборувајте од крајност во крајност, средината дава потреба од автомобил два дена шетајте за рака- романтика, ама третиот ден со автомобилот романтика во природа...или каде? во хотел? на улица? во влез? на работа? дома со домашните на глава? :toe: куде ?
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Што правиме што повеќето се такви?
Ништо, едноставно ништо...постојат и други работи со кои можеш да привлечеш женско внимание и симпатии...
Ахх, мажи, мажи.....:rolleyes:
Автоматски споено мислење:

... и? средбата што беше освен гледање звезди и месечина? односно што понатаму на секоја ваша средба галење како маче ли? и што правел тој со „затегнати фармерки“ секој ден така си одел дома? :toe:
Хаха...улава си..ти зарем не си се сексала под ведро небо на клупа у жена парк?
Па и тогаш машките се снаоѓаа во туѓи станчиња, јебарници наоравени од подрумски простории....:pos:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ништо, едноставно ништо...постојат и други работи со кои можеш да привлечеш женско внимание и симпатии...
Ахх, мажи, мажи.....:rolleyes:
Налет ако треба да потрошиш цел живот за да си најдеш партнер кој ќе ти одговара. Ако немаш барем малку среќа или ќе си останеш со qr во рака или ќе се задоволиш со некоја коза.....не разбирате колку е тешко за одредени типови на луѓе во оваа ситуација посебно во оваа вукојебина кај што неписмен да бидеш е најјака фора.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.666
Поени од реакции
34.892
Хаха...улава си..ти зарем не си се сексала под ведро небо на клупа у жена парк?Па и тогаш машките се снаоѓаа во туѓи станчиња, јебарници наоравени од подрумски простории....:pos:
:neetaka: тоа не е секс.... тоа е два прста подлабоко и видео надзор од манијаци! :shook:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom