La Liga Santander 2016/2023

16 ноември 2013
8.565
13.895
Очекував повеќе од Атлетико, Барса од какви се дно екипи беше пореметена, сега се држи речиси рамноправно. Особено последниве 10 минути Атлетико топка не чепна. Исто и од Барса сум изненаден, не очекував да направиме шанси :)

5 март 2018
15.157
16.697
Не зезај и ти, вечерва да не беше Тер Штеген 3:0 ќе беше, в шише напикана беше Барса првите 30 минути, колку повеќе да направат Атлетико ?

8.565
13.895
Ако гледаш само што прави Атлетико после да мижиш можда така е. И полувремево трае 45 минути а не 30. Барса исто можеше да даде 2-3, биди објективна некогаш.

5 март 2018
15.157
16.697
Ете и коментаторот истото го вика или и тој е за Атлетико ? Оби истиот коментар го даде, така да не се секирај имаме очи сите, Атлетико беше доминантен во првото полувреме факт

Del Boy

You plonker!
28 септември 2012
11.975
35.656
Кое лудило би било да им го стегне Гризман сега, исто лудо еднакво на тоа да си даде автогол. :pos:

Del Boy

11.975
35.656
:uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:

Ги вративме со мајмуните. Секојпат е слатка победата во Мадрид, без разлика во каква состојба ни е тимот.

17 август 2009
3.622
5.146
Очекувано. Од последни 21 утакмици со се оваа. 2 победи само за патетико вс барса :ROFLMAO:

5 март 2018
15.157
16.697
Во второ паднаа Атлетико, нема шо тука, неискористени еден тон шанси, а кога од другата страна игра најдобриот играч во светот резултатот е тој. Објективен ми е постот или да пишам одново :)

29 април 2015
4.059
3.843
По очигледни беа шансите на Атлетико, ама да не заборавиме што промаши Ракитич и пречката на Пиќе во прво...

9 мај 2018
1.628
2.167
Тешки да гледаме ваква игра на Атлетико од сега, па и со петарда нека изгбеа. Конечно креативност, шанси, шутеви, и одбрана на ниво.