Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Nadevajse deka potvrdata ti e vo dosieto kaj Jotova,tie posrednici mnogu luge zaebaa,trebalo porano da se odnesi potvrdata ili uste podobro dokaz deka brat ti e bg drzavjanin,koga nekomu mu davas golemi pari da ti e posrednik se nadevas deka ke se grizi za rabotata i deka znae sto pravi no 90% od posrednicive se gubrina koi samo se zbogatija od nas,ke ti gi zemet parite pa ne im e gajle se kriet ni tel. ne krevaat.
da se nadobrzam na vasite razgovori...isto bese i so mene mojot posrednik mi zede pari za potvrda za dokumetacija sve i me lazese deka podnesol bilo sto... koga dobiv otkaz veke bese kasno toj posrednik e Blagoja od Veles bil najsiguren i najskap pa rekov ke odam preku nego i ete se izgorev. Pozdrav
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
da se nadobrzam na vasite razgovori...isto bese i so mene mojot posrednik mi zede pari za potvrda za dokumetacija sve i me lazese deka podnesol bilo sto... koga dobiv otkaz veke bese kasno toj posrednik e Blagoja od Veles bil najsiguren i najskap pa rekov ke odam preku nego i ete se izgorev. Pozdrav
Slobodno site sto imaat negativno iskustvo so nekoj posrednik neka pisuvaat ovde na forumov za nekoj drug da ne se izgori a i negativnite komentari moze da gi nateraat posrednicite da si ja rabotat rabotata za koja se plateni i da prestanat da se krijat otkoga ke vi gi soberat parite.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Slobodno site sto imaat negativno iskustvo so nekoj posrednik neka pisuvaat ovde na forumov za nekoj drug da ne se izgori a i negativnite komentari moze da gi nateraat posrednicite da si ja rabotat rabotata za koja se plateni i da prestanat da se krijat otkoga ke vi gi soberat parite.
Па не е баш така,ова е виртуелен свет и може да избие војна помеѓу посредниците.Ти не знаеш кој се крие позади никот.Секој посредник може да отвори профил и да се местат едни со други.Од каде знаеш дека членот што му реплицираш не е исто така посредник кој сака да го оцрни конкурентот?Кој бара фер посредник нека си најде посредник од Бугарија,ама сега шемата ја разбија и сеедно преку кој посредник ке одиш,на времето тие од Бугарија бркаа поише работа
Автоматски споено мислење:

Најкоректен човек во оваа голгота според мене е Моне од Благоевград.Ништо не ветува,а околу 90% од неговите предмети завршиле со позитивен исход
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Последно уредено:
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Dober den,A mozhite da me pomozhite,dali nekoi znaet,ima foleno knigine ot 2016 ima dadeno interviu novembre 2017,mi pobarei knigi drugi,i na toi status cakaf tri meseci,i sega go imam na pozitiv,znaet nekoj ishte kolku qe cakam
 

Attachments

Член од
26 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
88
Dali imat nekoj so bil okolu 03.11.2016 na intervju i si go znajt brojot na prepiska posto jas ne go zapisav i da znam od prilika koj mi e broj na prepiska.
A polozitelno od 12 mart 2019
 
Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Дали ќе сака некој да ми прати линк од страницата за проверка на статусот и да ми објасни како да се најавам?
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Sfite caket 2 godini po interviu zash mie sto ni baraie knigi drugi i sto cakavme ishte 3meseci za da bidet pozitiv,zashto qe cakame ishte 11 meseci?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom