Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
33
Удостоверението (указ130) го подигнав крај на август во конзулат Скопје и ми кажаа по окулу три месеца да одам во бг во општина по егн

случајно некој да не бил порано да провери дали му се стигнати документите, се бива ;)
 
Член од
14 август 2019
Мислења
56
Поени од реакции
127
Удостоверението (указ130) го подигнав крај на август во конзулат Скопје и ми кажаа по окулу три месеца да одам во бг во општина по егн

случајно некој да не бил порано да провери дали му се стигнати документите, се бива ;)
a za kolku vreme go podigna drzavjanstvoto, otkako ti izleze ukazot?
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
420
Поени од реакции
665
Ja sum 14919/2016 so polozitelno a intervju u Sofija na 04.12.2017
Jas sum na proverka od VC 5 meseci i sum preku prva bratucedka i nosev letoto potvrda od strumica od pradedoto. Go nosev i brat mi na intervjuto samo skeniran pasos. Zboruvam so site posrednici okolu mene i spred niv sansite se 50/50 preku prv bratuced i porvrda..
 
Член од
6 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
33
a za kolku vreme go podigna drzavjanstvoto, otkako ti izleze ukazot?
закаснив со скенирање пасош и да стиснам за закажување и за 24 саата ми се изгуби можноста за закажување и смени во испратени во ск, бев одма и ма кажа за дватридена пак и го земав, три слики унибанка скопје такса денари, конз 10 еур и адреса на леге пријавив
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Jas sum na proverka od VC 5 meseci i sum preku prva bratucedka i nosev letoto potvrda od strumica od pradedoto. Go nosev i brat mi na intervjuto samo skeniran pasos. Zboruvam so site posrednici okolu mene i spred niv sansite se 50/50 preku prv bratuced i porvrda..
Ako si 5 meseci na proverka kako odnese potvrda kaj Jotova?
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
420
Поени од реакции
665
Ako si 5 meseci na proverka kako odnese potvrda kaj Jotova?
Posrednikot mi rece nekade vo maj da soberam od pradedtoto potvrda i rece deka od prv bratudec odbivaat 4 od 5 luge. Si go proveriv jas brojceto vo juni stoese proverka od vice. Togas go imav brojceto vo svoi race . Pred toa neznam kako mi bil statusot. Na inyervju nosev skeniran pasos od brat mi no bez izvodi samo slika no spored site informacii toa nema da se vazi.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Posrednikot mi rece nekade vo maj da soberam od pradedtoto potvrda i rece deka od prv bratudec odbivaat 4 od 5 luge. Si go proveriv jas brojceto vo juni stoese proverka od vice. Togas go imav brojceto vo svoi race . Pred toa neznam kako mi bil statusot. Na inyervju nosev skeniran pasos od brat mi no bez izvodi samo slika no spored site informacii toa nema da se vazi.
Nadevajse deka potvrdata ti e vo dosieto kaj Jotova,tie posrednici mnogu luge zaebaa,trebalo porano da se odnesi potvrdata ili uste podobro dokaz deka brat ti e bg drzavjanin,koga nekomu mu davas golemi pari da ti e posrednik se nadevas deka ke se grizi za rabotata i deka znae sto pravi no 90% od posrednicive se gubrina koi samo se zbogatija od nas,ke ti gi zemet parite pa ne im e gajle se kriet ni tel. ne krevaat.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
56
Поени од реакции
127
закаснив со скенирање пасош и да стиснам за закажување и за 24 саата ми се изгуби можноста за закажување и смени во испратени во ск, бев одма и ма кажа за дватридена пак и го земав, три слики унибанка скопје такса денари, конз 10 еур и адреса на леге пријавив
Pobrgu se zema vo Skopje odkolku vo Sofija, i jas taka imam slusnato deka zaradi adresata se ceka tri meseca, dodeka da stignat dokumentite vo Sofija. A dali nekoj znae , ili ima iskustvo vo Skopje ili Bitola da se zeme drzavjanstvo bez da se dava adresa, i bez da se prakaat dokumentite vo Sofija , i posle sam da si podnese za EGN vo Sofija. Celta na prasanjeto e dali moze da se izbegnat tie tri meseci cekanje?
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Jas go imam zemano i iskoristeno legalen e ne e e prevara cekav 4 godini i kaj i da e posle nova godina treba da go prodolzam ima mnogu trcanici se ide i vo bugarija t.e vo Sofija treba i tamu da ti izvadat ul br na zivealiste
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
16
Поени од реакции
16
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Удостоверението (указ130) го подигнав крај на август во конзулат Скопје и ми кажаа по окулу три месеца да одам во бг во општина по егн

случајно некој да не бил порано да провери дали му се стигнати документите, се бива ;)
130 se odamna rasporedeni najdi Telefon od opstinata kade sto si Prijavil adresa Javi se
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom