Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Фала на одговор....За жал е така...зависиме од нив, а друго е што сега повторно ми бара 100€
Idi sam ti treba izvod tvoj od majkati dedoti se do predok pred 1918 i s tie dokumenti ke izvadis potvrda od kaj lazar mladenov vo strumica i site dokumenti sam odnesisi gi ne ti treba posrednik pozz
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
СИТЕ ШТО ЗАПОЧНУВАТЕ СО ПРИКАЗНАТА ДЕКА - ПОДОЛГО ВРЕМЕ ГО СЛЕДИТЕ ФОРУМОВ И КОНЕЧНО СТЕ СЕ РЕШИЛЕ ДА ПИШЕТЕ ЗА ПРВПАТ, ИЛИ ОСТАНАТИТЕ КОИ ПРАШУВААТ УШТЕ КОЛКУ ТРЕБА ДА ЧЕКААТ ЗА ДА ИМ СЕ ПРОМЕНИ СТАТУСОТ,

ПРВО НЕКА ПОГЛЕДНАТ НАЈГОРЕ НА ТЕМАВА. ТАМУ ИМА ЛИНК ДО ВЕБ СТРАНА КОЈА ЌЕ ВИ ДАДЕ ОДГОВОР НА СКОРО НАЈГОЛЕМ ДЕЛ ОД ПРАШАЊАТА КОИ ГИ ПРАШУВАТЕ/ПОВТОРУВАТЕ.
АКО ТОА НЕ ВИ ПОМОГНЕ, ТОГАШ ПИШЕТЕ ОВДЕ, НА ТЕМАВА.


А вие останатите кои сте подолго време на форумов, упатувајте ги луѓето да го отворат линкот што е наведен најгоре на темава.

Благодарам.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Дали може некој да ми каже што документи треба да се однесат за да се смени презиме во БГ пасош, и дали може да се поднесе барање во БГ амбасада во Скопје. Однапред ви благодарам.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Ubavo sve ama mislam deka bugarskiot e za tie sto imaat obezbedeno sve i rabota i smestaj a ne e za tie sto baraat od oglasive rabota
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Ubavo sve ama mislam deka bugarskiot e za tie sto imaat obezbedeno sve i rabota i smestaj a ne e za tie sto baraat od oglasive rabota
Грешка бе пријателе.
Пасошите ни се за кола да си купиме.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Грешка бе пријателе.
Пасошите ни се за кола да си купиме.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Aaaa prvpat go slusam ova jas mislev za rabota i za ziveenje vo druga drzava se vadi pasosot ok interesno
Автоматски споено мислење:

Mene mi e za trotinet
Mene mi e za da mu ja duvnam negde nadvor
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ubavo sve ama mislam deka bugarskiot e za tie sto imaat obezbedeno sve i rabota i smestaj a ne e za tie sto baraat od oglasive rabota
I po tvoe sto treba da pravime,da cekame Zaev da ne vraboti i da donesi 500 evra prosecna plata,more begajte site od ovaa ludnica ako ne sakate da ziveete i umirate kako kucijna.
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Aaaa prvpat go slusam ova jas mislev za rabota i za ziveenje vo druga drzava se vadi pasosot ok interesno
Автоматски споено мислење:


Mene mi e za da mu ja duvnam negde nadvor
Нов си.
Профилот денес ти е направен.
Биди конструктивен.
Не досаѓај
Поздрав

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Нов си.
Профилот денес ти е направен.
Биди конструктивен.
Не досаѓај
Поздрав

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Dobro jas mislam imam pravo na koja sakam tema da diskutiram ok ne te cepkam pozz
Автоматски споено мислење:

I po tvoe sto treba da pravime,da cekame Zaev da ne vraboti i da donesi 500 evra prosecna plata,more begajte site od ovaa ludnica ako ne sakate da ziveete i umirate kako kucijna.
Taka e samo nadvor tuka e siromastija ziva
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Dobro jas mislam imam pravo na koja sakam tema da diskutiram ok ne te cepkam pozz
Автоматски споено мислење:


Taka e samo nadvor tuka e siromastija ziva
Темава е да си помогнеме со искуство кој секој го оскусил околу добивање на бг државјанство.
На кој за што му е или за што ќе му користи во иднина е негов проблем.
Дај да бидеме сконцентрирани на темава. Позз и чекајте укази денес како што кажа @palekrstic

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom