Bundesliga

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
ajde uste braco sea neka leta, i da zalici baern na seriozna ekipa, do dusa so ovoj roster i jak trener ko murinjo i alegri duplo pojaki ke se i ke pretstavuvaat seriozen konkurent i za ls, bundes bi trebale lesno da osvojat ko i lani, koga isto taka zaostanuvaa.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
ajde uste braco sea neka leta, i da zalici baern na seriozna ekipa, do dusa so ovoj roster i jak trener ko murinjo i alegri duplo pojaki ke se i ke pretstavuvaat seriozen konkurent i za ls, bundes bi trebale lesno da osvojat ko i lani, koga isto taka zaostanuvaa.
Prviot tim na Baern seuste e mnogu dobar, najdobar vo ligata. No ete se desi sto mnogumina vikaa pred da pocne sezonata: kadarot e mnogu tenok i e dosta oslaben ako ima nekoi istovremeni povredi. Ete odbranata: Hernandez povreden, Süle povreden, Boateng so crven, ostanuvaat Kimmich, Martinez, Alaba i Pavard za vo odbrana. Arno ama Kimmich sega pocesto igrase sredina a i Martinez ne e bek iako moze da igra na taa pozicija. Ako gi stavi tie vo bekovskite pozicii fali vo sredinata. Za rotacija da ne zboruvame. Plus podobro e igracite da igraat podolg period na ista pozicija da dobijat forma a ne sekoja partija na druga pozicija. Lewandovski cel tim na grb go nosi da ne bese vo onaa forma ke bese mnogu poloso za Baern. Vaka do pred Frankfurt barem rezultatite gore dolu bea ok.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.945
Поени од реакции
25.213
Bayern have made Arsène Wenger their No 1 target to take charge for the rest of the season before considering who will take over long term. Negotiations with Wenger are expected to start this week [@cfbayern via @guardian_sport]
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Problemot e sto Baern veke ima ten Hag kako dolgorocna opcija od leto a normalno tesko da najde renomiran trener koi ke dojde za 9 meseci. Tuchel i Rangnick odkazaa. Flick ne e opcija za do leto. Wenger pored tie okolnosti e ok i ime i izgleda ke se nafati ama ne da ne ocekuvame da go voskresne Baern. Sepak podobra opcija od Kovac koi vo mediumite pokraj odkazot dobi dobri artikli deka krivicata ne bila samo kaj nego. Tocno e ali sekogas trenerot prv treba da odi.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Со сета почит за Венгер, ама добро бе со кој ум екипи како Баерн размислуваат да го враќаат од пензија старецот, па човекот можно е склероза да има тие за тренер сакаат да го земат, па и Реал едно време се спомнуваше како негова дестинација.
Кога ќе ми текни пак дека последните години во Арсенал тотално се погуби, се потсмеваа во ПЛ со него сега се надеваат дека тој е спасителот, Боже Господе. :popce:
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Па со оваа екипа на Баерн, Венгер лесно ќе се прошета низ лигата и пак ќе бидат шампиони. Не знам што се случи со Ковач, ама ми делуваше дека лесно ќе се прилагоди со оглед што веќе водеше екипа во Бундеслигата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Па со оваа екипа на Баерн, Венгер лесно ќе се прошета низ лигата и пак ќе бидат шампиони. Не знам што се случи со Ковач, ама ми делуваше дека лесно ќе се прилагоди со оглед што веќе водеше екипа во Бундеслигата.
Не е проблем лигата, таму и јас да одам тренер да им бидам ќе се прошетам, проблемот е ЛШ
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Не е проблем лигата, таму и јас да одам тренер да им бидам ќе се прошетам, проблемот е ЛШ

Како не е проблем гледаш дека Нико Ковач имаше проблеми. Проблем е кога некои фудбалери мислат дека се ѕвезди. Сега малку ќе ги освести и приземи Венгер. Инаку за ЛШ не знам колку имаат капацитет да претендираат за трофејот оваа година. Групата им е погодена во ЛШ, а колку имаат капацитет за понатаму ќе видиме.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Како не е проблем гледаш дека Нико Ковач имаше проблеми. Проблем е кога некои фудбалери мислат дека се ѕвезди. Сега малку ќе ги освести и приземи Венгер. Инаку за ЛШ не знам колку имаат капацитет да претендираат за трофејот оваа година. Групата им е погодена во ЛШ, а колку имаат капацитет за понатаму ќе видиме.
Таа заостанатост од неколку бодови лесно можат да ја надохнадат Баерн, лани бевме сведоци на таква случка кога на дербито 9 бода избега Дортмунд ако не се лажам и знаеме што се случи подоцна.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ковач имаше повеќе проблеми. Како прво, не беше прва опција туку од немај каде го зеле. Румениге од старт до крај и јавно го напаѓаше. Само Хенес го штитеше. Играчите се противеа, Хамес во соблекувалната викаше дека Баерн не е Франкфурт а и Хумелс од него замина. Ковач проба со ротација, не успеа. Некои играчи од тогаш не заиграа пример Боатенг кои сакаше да си оди ама ете не успеа. Лани тимот се запна и направи серија покрај Ковач. Годинава истото. Али сега нема кој да го штити. Лани резултатите беа ок, сега не се. Баерн не игра атрактивно. Трансферите не се на место, Ковач не ги доби играчите кои ги сакаше како на пример Ребич. Значи од една страна управата и играчите му отежниа. Но рака на срце, Ковач е ок тренер за екипи како Франкфурт или Херта ама не за Баерн. Тактички е слаб односно има тактика за андердогс а не се потентни тимови како Баерн. Тренинзите му се монотоно. Начинот на игра му е борба а не филигран тикитака. Пола тим играше под Пеп, за нив ова е шок. Ковач не ги подобрува играчите не гледам кои под него напредна, освен Лева. Али тој поќе од себе него од Ковач. Така да, сепак долго го држеа лани покри со дублот али годинава сите проблеми излегоа на површина.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Како бе некои мислат дека не беше проблем Ковач? Просечен тренер без капацитет да води голема екипа, слично како Валверде наш. Лани се извлече да земе титула во Бундес само пошто тимот е далеку поквалитетен од другите и пошто Дортмунд не ја одржаа формата до крај. Летото решија неколку проблеми со составот и наместо да газат се пред себе тие губат од Хофенхајм и примаат петарда од Ајнтрахт.

Ова со Венгер како привремено решение би било интересно. Дома мислам пак би земале титула а и во ЛШ ќе беше интересно да се види што ќе направеше стариот со конкурентна екипа. Ама изгледа ништо нема да биде од тоа.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Сакал подолготраен договор него до 2020.

Веројатно ќе го договорат Тен Хаг од летово...
 
M

Macedon1um

Гостин
Грешка му е на Венгер што одбил договор до 2020, ќе се прошеташе низ Бундес а ако се покаже во ЛШ сигурно ќе му дадеа нов подобар договор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom