Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Уште нешто сакам да кажам, имам 4 години живеено во Софија, 1 година стаж, со први/втори места на државни конкурси по дефицитарна струка на факс, и сум резидент, т.е. Лична карта за стално, и пак ме одбија, 3 браќа на татко ми и сите нивни синови ( први братучеди) имаат пасош и некои од нив фирми на нивно име во Благоевград, и пак сум одбиен.
Мене повеќе ми требаше за бајпас на бирократија во Европа паспшот, вака само малку потешко ќе оди, и пак ќе кажам, лотарија е голема пасошот, на тие што и треба најмногу да бегаат од оваа пустелија, дај боже да добијат указ и не се откажувајте, со среќа, јас пак 4 години во тешки глупости не се пуштам. Поздрав дечки.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Уште нешто сакам да кажам, имам 4 години живеено во Софија, 1 година стаж, со први/втори места на државни конкурси по дефицитарна струка на факс, и сум резидент, т.е. Лична карта за стално, и пак ме одбија, 3 браќа на татко ми и сите нивни синови ( први братучеди) имаат пасош и некои од нив фирми на нивно име во Благоевград, и пак сум одбиен.
Мене повеќе ми требаше за бајпас на бирократија во Европа паспшот, вака само малку потешко ќе оди, и пак ќе кажам, лотарија е голема пасошот, на тие што и тр
Site so potvrdi zemaa pasosi koj ri e kriv so ne si dostavil potvrda
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Moj sovet e da ne se nadevate na BG pasos, i ne si go gubete vremeto cekajki, barajte drugo chare sho poskoro.
Така ти дојде пред 2_3 месеца на форумот и одма даваш стручно мислење. Потврди и стари документи врват, ако те стават на дополнителна треба да постапиш како што е кажано... 5-6 луѓе познавам шо земаа пасоши скоро што со потврда што со стар документ... Стручните совети задржи ги за себе позз
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Нека ми пише приватна порака некој што добил указ во скоро време и правел превод и легализација на изводот.
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2019
Мислења
35
Поени од реакции
35
Daj vratete ja temata na forumot. Neka pise nekoj dali vo ukazot so otkazi ima I potpisani. Ako nekoj ima promena od finalno na potpis neka se pofali..
 
Член од
17 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo
Ve molam dali moze da mi kaze nekoj dali moze da se dadat dokumenti vo Bugarska ambasada za udostoverenie vo Skopje. I ako moze kako ide procedurata.
Blagodaram,
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Dali nekoj ima info do koj mesec se stignati so promena od zadolzitelna vo finalna?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.634
Поени од реакции
3.651
Dali nekoj ima info do koj mesec se stignati so promena od zadolzitelna vo finalna?
На двајца другари беа еднио крајо на април другио почетоко на мај на интервју лани и се смени, ја беше крајо на јули ама уше нема промена
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
На двајца другари беа еднио крајо на април другио почетоко на мај на интервју лани и се смени, ја беше крајо на јули ама уше нема промена
Kade beshe ti na intervju vo Sofija ili vo konzulat kaj nas?Koga im se smeni na tvoite drugari sega brzo ili pred nekoj mesec i kade bile tie na intervju?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom