Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
ve molam koj znai da mi kaze imam prasanje:
-------sto dokumenti se vadat od sud za da se dadet vo MP?
-------i dali mora da se navedi za sto mu treba na baratelot ? pr. se vadi za bugarsko drzavjanstvo?

i drugo sto treba plus?
-dokumenti baba ddedo majka tako i licen izvod
-lekarsko uverenie
-dokument od sud (koj)?
-potvrda
- drugo?

vi blagodaram
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
ve molam koj znai da mi kaze imam prasanje:
-------sto dokumenti se vadat od sud za da se dadet vo MP?
-------i dali mora da se navedi za sto mu treba na baratelot ? pr. se vadi za bugarsko drzavjanstvo?
vi blagodaram
Samo kazi za bugarsko drzavjanstvo i oni ke ti dadat uplatnici ,inaku se vadi uverenie od kaznena evidencija,toa e za vo stranstvo,a za vo MK davaat od krivichna evidencija.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Samo kazi za bugarsko drzavjanstvo i oni ke ti dadat uplatnici ,inaku se vadi uverenie od kaznena evidencija,toa e za vo stranstvo,a za vo MK davaat od krivichna evidencija.
aj vaka podetalno da te prasam te molam, toa e vsusnost uverenie za neosuduvanost taka da baram/prasam da mi dadat?
ti blagodaram uste ednas
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
aj vaka podetalno da te prasam te molam, toa e vsusnost uverenie za neosuduvanost taka da baram/prasam da mi dadat?
ti blagodaram uste ednas
На ист шалтер се тие од кривична и од казнена евиденција,лјас кога вадев им казав уверение за неодудуваност ,а тие ме прашаа за што ти треба и за каде.Само кажав за бугарско државјанство ,и таа ми рече ок значи за казнена евиденција.Ќе ти дадат молба да пополниш и да уплатиш и се враќаш таму и нареден ден,најкасно два дена го зимаш.
Ако си од Скопје во Основен Скопје 1 одиш.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
На ист шалтер се тие од кривична и од казнена евиденција,лјас кога вадев им казав уверение за неодудуваност ,а тие ме прашаа за што ти треба и за каде.Само кажав за бугарско државјанство ,и таа ми рече ок значи за казнена евиденција.Ќе ти дадат молба да пополниш и да уплатиш и се враќаш таму и нареден ден,најкасно два дена го зимаш.
mnogu ti blagodaram pale za odgovorot! pozdrav
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dame i gospodo konacno, napokon napokon posle 5 god cekanje potpisan mi e ukaz deneska 133. Vozbuden sum jako mnogo vreme izgubiv na dopolnitelna proverka 3 god. Skoro 11 meseci na položitelno stanovište, dokumenti od bg klub i dokument od pradedo mi...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom