Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Za ovie sega sto podnasaat dokumenti za proishot ne treba predokot da e pod 1900 i nad 1918, vazi li toa za tie sto veke cekaat potpis od viceprecedatelot?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Za ovie sega sto podnasaat dokumenti za proishot ne treba predokot da e pod 1900 i nad 1918, vazi li toa za tie sto veke cekaat potpis od viceprecedatelot?
@Honkonk ти е пример за тоа дека за тие што чекаат потпис поминува и предок пред и после таа граница.

Но не се знае до последно со нив,нема правило и закони.....само секој со своја среќа.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
@Honkonk ти е пример за тоа дека за тие што чекаат потпис поминува и предок пред и после таа граница.

Но не се знае до последно со нив,нема правило и закони.....само секој со своја среќа.
Вчера имаше уште еден што пиша дека добил со предок од 1923.
Deneska si go podignav udostovetenieto intervju 26 maj 2014 samo so potvrda dedo roden 1923 vo velesko polozitelno 24 septemri 2018 potpis na 20 08 2019
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Zdravo, imam podneseno za pasos 2016god. Na intervju bev na 12.10.2017,vo dekemvri mi se smeni statusot (Вашето барање е разгледано од страна на Советот за државјанство со позитивно мислење Уредбата на потпретседателот на Република Бугарија.) Posle eden mesec vo Januari se smeni vo (Проверка од Вицепрезидента на Република Бугарија) i eve vekje 8 meseci stoi istoto. Ako moze nekoj mislenje da kaze do sto e problemot oti tolku vreme se ceka?
Пријателе прочитај наназад 5000 пати е одговорено или ако ти е мака напиши на google: голем проблем чекање вицепрезидент бугарски пасош форум кајгана
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Како одат статусите? Знае ли некој? Кај мене сега статус: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Интервју во август 2018, бројче: 96**/2017
Koj avgust bese na intervju i koga ti se promeni statusot ako mozi da mi kazish
Fala
 
Член од
5 април 2019
Мислења
8
Поени од реакции
33
Imam eden prijatel na koj tatko mu pred okolu 10tina godini apliciral za bugarski pasos i istiot mu bil odobren, no po nekakov splet na okolnosti nikogas ne go podignal.. dali ima shansa da go podigni sega ili mora odnovo da aplicira?
Братучед на мојот сопруг ја имаше истата ситуација.После 8 години отиде да си го земе државјанството,прво му се изнасмеале од кај излегол после толку време,но си го зема државјанството,си извади пасош и сега си живее во Лондон.Не е неизводливо
 
Член од
5 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Statusot mi e "po prepiskata vi predstoi da bide izvrsen finalen eksperten pregled pred da bide razgledano od soveto za drzvjanstvo"
sto sleduva posle ova i uste kolku kje se ceka da neznae nekoj odprilika da kaze ?
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
I mene taka mi e statusot eve vejke 3 meseci i bi ve prasal dali sovetot rabotese Avgust postp znam ovaj status se menuva za dvva meseci
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
44
Поени од реакции
23
Како одат статусите? Знае ли некој? Кај мене сега статус: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Интервју во август 2018, бројче: 96**/2017
Kaj praese intervju ? i jas avgust 2018 praev intervju uste sum na zadolzitelna od Bitola
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
6
Сакате да кажете дека сега и за закажување датум за сликање се чека со месеци?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom