Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.992
Поени од реакции
8.540
Биле класично предадени од бизнис партнерот, он издал тендер, они победиле, но во меѓувреме се сменети условите кои им коштаа нивни животи а на другата страна изгубија животи ни криви ни дужни, на крајот да, во случајов сите се потрошената роба, освен Мијалков кој како ни крив ни дужен ќе се спаси со пола држава на свое име.
Ни криви, ни дужни, со илегално поминување граница, напад на полициски пункт, нелегално внесување оружје и организирање бунт во странска држава. Сигурно Грујо и Мијалков им организираа закоп со државни почести и им исплатија по 10 000 евра на семејствата на кутрите мирољубиви обесправени и измамени терористи. Немој, ќе нè расплачеш.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
PIRATIC е прикриен Северџан, не му обрнувајте внимание.
Не е прикриен туку истакнат и горд Северџан,а за истото поседува и сертификат
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.413
Поени од реакции
47.004
Биле класично предадени од бизнис партнерот, он издал тендер, они победиле, но во меѓувреме се сменети условите кои им коштаа нивни животи
аха... значи ова биле некои косоварски Expendables што доаѓаат по нарачака .
До овде сме јасни, ај сеа молим те објасни ми како може Мијалков да е уште жив ако така гадно ги заебал да умираат и да лежат по затвори. Не е он толку јак, а они сигурно не се толку немоќни да го решат, како уште дише воздух не знам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.882
аха... значи ова биле некои косоварски Expendables што доаѓаат по нарачака .
До овде сме јасни, ај сеа молим те објасни ми како може Мијалков да е уште жив ако така гадно ги заебал да умираат и да лежат по затвори. Не е он толку јак, а они сигурно не се толку немоќни да го решат, како уште дише воздух не знам.
Малку сум зачуден од твоево игнорантско понашање и сфаќање на Мијалков.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
“Од владејачката СДСМ велат дека не се за предвремените избори, а доколку би се одржале, тогаш најдобра опција е октомври 2020 година, но никако пред одлуката за почеток на преговори со ЕУ и самитот на НАТО во Лондон.
Впечатокот на партијата е дека ќе победат доколку утре се одржат избори – брифираат високи партиски извори.
Оттаму велат дека се задоволни од процесот околу усогласувањето на законот со опозицијата и нагласуваат дека за нив најдобро посакувано решение е законот да се изгласа со консензус на собраниската седница закажана за 10 септември. Доколку не се постигне договор, како што брифираат, тогаш Советот на јавни обвинители ќе треба да назначи в.д. специјален обвинител на СЈО. Според нив, предметите на СЈО треба да продолжат од точката до која се стигнати, додека за предистрагите и истрагите што се водат во СЈО треба да одлучи јавен обвинител дали тие ќе продолжат.
-Има сериозни шанси да се постигне договор со опозицијата за законот за јавно обвинителство со кој се решава идниот статус на Специјалното јавно обвинителство – брифираат изворите од СДСМ.”

Срциња тие конструктивни, затоа ќе излезам на избори ама во 2050 по повод 50 годишнина од новиот милениум.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.027
Поени од реакции
951
Не е прикриен туку истакнат и горд Северџан,а за истото поседува и сертификат
Друже дај да не се лажеме, ако ни речеше христијан да излеземе на референдум, и да гласаме против и со 40 температура ќе испадневме.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Биле класично предадени од бизнис партнерот, он издал тендер, они победиле, но во меѓувреме се сменети условите кои им коштаа нивни животи а на другата страна изгубија животи ни криви ни дужни, на крајот да, во случајов сите се потрошената роба, освен Мијалков кој како ни крив ни дужен ќе се спаси со пола држава на свое име.
Ама затоа дојде живот, и Заев и Харадинај, кои беа силно против Мијалков, ќе ги компензираат. Да не биде дека се заебани.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
.....?
Друже дај да не се лажеме, ако ни речеше христијан да излеземе на референдум, и да гласаме против и со 40 температура ќе испадневме.
Зависи кој.Мене ми е ептен комшија татко му,а од скоро и Христијан прави куќа на 100м од мене.У неколку наврати им имам кажано дека од мене и моја фамилија глас нема да добијат никогаш.Ама никогаш.А пиво или ракија може да пивнеме у двор,под услов за политика да не се збори
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.027
Поени од реакции
951
.....?

Зависи кој.Мене ми е ептен комшија татко му,а од скоро и Христијан прави куќа на 100м од мене.У неколку наврати им имам кажано дека од мене и моја фамилија глас нема да добијат никогаш.Ама никогаш.А пиво или ракија може да пивнеме у двор,под услов за политика да не се збори
Епа за кој ќе гласаме, не сдсм, не вмро, кој? Нема ваљда за левица да одиме до гласачка кутија.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Епа за кој ќе гласаме, не сдсм, не вмро, кој? Нема ваљда за левица да одиме до гласачка кутија.
Моментално ги правам последните чекори за фаќање џенем од оваа ничија усрана земја,па се надевам дека ке ја немам таа "привилегија" да бидам тука и да гласам на наредни избори
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
642
Поени од реакции
2.076
“Од владејачката СДСМ велат дека не се за предвремените избори, а доколку би се одржале, тогаш најдобра опција е октомври 2020 година,
Впечатокот на партијата е дека ќе победат доколку утре се одржат избори – брифираат високи партиски извори.
Ако се толку убедени дека ќе победат,зошто не организираат и си обезбедат уште 4 години мандат?
Прикаски за мали деца.
 
Последно уредено:

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Член од
25 март 2012
Мислења
8.440
Поени од реакции
4.936
Ни криви, ни дужни, со илегално поминување граница, напад на полициски пункт, нелегално внесување оружје и организирање бунт во странска држава. Сигурно Грујо и Мијалков им организираа закоп со државни почести и им исплатија по 10 000 евра на семејствата на кутрите мирољубиви обесправени и измамени терористи. Немој, ќе нè расплачеш.
Мислев за осмина војници.
Автоматски споено мислење:

Ама затоа дојде живот, и Заев и Харадинај, кои беа силно против Мијалков, ќе ги компензираат. Да не биде дека се заебани.
Е сега не сум сигурен дали Харадинај бил против Мијалков. Не ме интересира баш што се случило натаму границата. Ме интересира наваму кој ги канализирал многу лесно 40 разбојници со тони оружје, а јас не можам два лустера да донесам од Косово. Ти ми викаш Заев од опозиција тоа го сторил, Заев со партија со власт една општина.
Автоматски споено мислење:

аха... значи ова биле некои косоварски Expendables што доаѓаат по нарачака .
До овде сме јасни, ај сеа молим те објасни ми како може Мијалков да е уште жив ако така гадно ги заебал да умираат и да лежат по затвори. Не е он толку јак, а они сигурно не се толку немоќни да го решат, како уште дише воздух не знам.
Не знам дали знаеш ама мртви се тие со кои наводно се договорени, убиени после приведување, сигурно сакаа да прикријат врската со Заев.
Он е толку јак, а они се толку немоќни, замисли ги избркаа самите селани од едно липковско село кога сакаа првично таму да се стационираат.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom