Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
Da li znate kad su neradni dani u septembru u Bugarskoj, bese ima neki praznik oko 20. septembra?
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
zdravo imam edno prasanje dokolku znae nekoj da mi odgovori inaku se raboti za soprugot saka da podnesi za bg drzavjanstvo pa pred nekoj den dozna deka bratot na negoviot pradedo sluzel 3 god vojska vo bugarija megutoa ne znaeme tocno kade i koga sluzel pa dali samo preku osnovni podatoci(ime prezime data i mesto na raganje) ke mozat da go najdat dokumentot i dali ke go prifatat toj dokument kako dokaz pokraj potvrdata od zdruzenie.Dokolku nekoj bil vo slicna situacija ve molam spodelete.fala
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Значи со ова темпо ние од 2019,ќе земеме во 2020.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Cestitki, znaci polozitelno od 20/01/2019 denes ukaz. Po moja logika odat po broj na prepiska, a ne od koja data e polozitelnoto.
Твојата логика изгледа не ја зема предвид праксата од последните недели и месеци.
Има преписки од 2017 што се на положително од септември 2018 и добија потпис пред преписки од 2014 и 2016 што се на положително од октомври 2018. Ова го кажувам колку за пример, инаку не е нешто што се случи еднаш, два пати или по исклучок, туку се случува во континуитет веќе некое време.
Ако не си ја следел ситуацијата во изминатиов период, воздржи се од заклучоци "по моја логика", бидејќи некој што се вклучил денес прв пат на темава ќе биде дезинформиран.
 
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
Ajde mala pomoc. Pokusao sam da rezervisem za podizanje ukaza i stigao mi je mail gde treba da kliknem na link za potvrdu. Kad sam kliknuo izbacilo mi je ovo:
Вече сте потв'рдили вашата резервација!
Не е необходимо да ја препотв'рждавате!
Sad ne znam dal sam rezervisao ili nisam.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
56
Поени од реакции
127
Твојата логика изгледа не ја зема предвид праксата од последните недели и месеци.
Има преписки од 2017 што се на положително од септември 2018 и добија потпис пред преписки од 2014 и 2016 што се на положително од октомври 2018. Ова го кажувам колку за пример, инаку не е нешто што се случи еднаш, два пати или по исклучок, туку се случува во континуитет веќе некое време.
Ако не си ја следел ситуацијата во изминатиов период, воздржи се од заклучоци "по моја логика", бидејќи некој што се вклучил денес прв пат на темава ќе биде дезинформиран.
Vo red e vo pravo si. No od taa praksa ima i isklucoci, isto taka e zabelezano poslenite nedeli i meseci da dobivaat luge ukazi sto cekaat od noemvri, dekemvri i januari a nekoj od septemvri seuste da ceka, i koga se potpise ukaz site broevi od toj ukaz se redosledno.A site znaeme deka problemot so 2014 i 2016 e vo toa sto bea na dopolnitelna proverka.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ajde mala pomoc. Pokusao sam da rezervisem za podizanje ukaza i stigao mi je mail gde treba da kliknem na link za potvrdu. Kad sam kliknuo izbacilo mi je ovo:
Вече сте потв'рдили вашата резервација!
Не е необходимо да ја препотв'рждавате!
Sad ne znam dal sam rezervisao ili nisam.
Sajt kaže da ćes morati da potvrdiš zahtev za rezervaciju, ali u stvarnost ne radi tako. Ukratko: Rezervisao si, sve je u redu.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom