Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Znam deka e vo srbija imam nejzin izvod deka e rodena tamu ucela i skolo na bugarski samo sto nemam talov dokument zatoa i prasav dali e dovolno samo nejzoniot izvod ili treba da vadam i nesto drugo bas po nejzinoto prezime a i nejzinite roditeli se bigarski preziminja malinova
Vazno e dali pisi na izvodot deka e bugarka
 
Член од
15 август 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Znaci koga ke gi soberam tie dokumenti ako pisiva bugari pak procedura treba cekanje dve tri godini ili ide neso pobrzo ? Fala odnapred
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Ne pisuva:( izgleda ke treba da se ide do bosilegrad da se bara sovet? Fala ti mnogu za pomosta
Mislam tamo srbija davet nekoj M9 obrazec od opstina so koj se potvrduva nacionalnosta na licnosta prasaj si direkno vo bosilegrad ili javise vo opstina kaj niv ke ti kazat so kako.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Ne pisuva:( izgleda ke treba da se ide do bosilegrad da se bara sovet? Fala ti mnogu za pomosta
Можеш да прашаш на овој форум или да прелисташ малку за подетални информации.Како што напиша @seowizard треба да се извади M9 образец на кој ако пишува народност 'блгарска' тогаш слободно поднеси си документи за државјанство.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Koga bevte na intervju ? Momentalno preku roditel se ceka najdolgo . Sin mi bese vo dekemvri 2016ta na intervju i mu se smeni sredina na juni . Znaci za najkasno mesec mora i kaj vas ds se smeni .
Zarem tie sto ne se preku roditel cekaat pomalce? Tie so roditel ili isto ili pomalce cekaat za drzavjanstvo i zatoa ne e fer samo da se za zalite,barem sigurno dobivate.
 
Член од
10 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
38
Пале Крстиќ ај глеј си работа жити се и не туку ме спомнувај што сум сакала или не сакала да праам. Кажав веќе секој си има своја вистина. Јас и како Македонка го исполнив тоа што сакав, со македонски пасош да си го остварам сонот. Затоа глејте си својот двор и своите проблеми.
Значи кога некој бара помош, мислење во ред е
Пале Крстиќ ај глеј си работа жити се и не туку ме спомнувај што сум сакала или не сакала да праам. Кажав веќе секој си има своја вистина. Јас и како Македонка го исполнив тоа што сакав, со македонски пасош да си го остварам сонот. Затоа глејте си својот двор и своите проблеми.
Сигурно си поставила прашање и ти одговориле но затоа што ти одговориле точно одма се посредници и губриња и така натака. Срамота треба да се цени искуството и информациите од некои членови ако не патот фатете го за Софија и одлогирајѕе се од форумот.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Можеш да прашаш на овој форум или да прелисташ малку за подетални информации.Како што напиша @seowizard треба да се извади M9 образец на кој ако пишува народност 'блгарска' тогаш слободно поднеси си документи за државјанство.
Fala vi mnogu
Автоматски споено мислење:

Mislam tamo srbija davet nekoj M9 obrazec od opstina so koj se potvrduva nacionalnosta na licnosta prasaj si direkno vo bosilegrad ili javise vo opstina kaj niv ke ti kazat so kako.
Falaaa :)
 
Член од
4 јули 2019
Мислења
8
Поени од реакции
5
Zdr ke moze li nekoj da mi objasni sto e toa konsulski pat bideljki jas koga proveruvam so brojceto i lozinka drugo mi pokazuva a koga proveruvam po konsulski pat so brojce drugo mi pokazuva dali nekoj moze da mi objasni
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Zdr ke moze li nekoj da mi objasni sto e toa konsulski pat bideljki jas koga proveruvam so brojceto i lozinka drugo mi pokazuva a koga proveruvam po konsulski pat so brojce drugo mi pokazuva dali nekoj moze da mi objasni
Ако си аплицирала преку амбасадата во Скопје или конзулатот во Битола - тогаш си по конзулски пат. Преку Софија - не си по конзулски пат. Не ми е јасно како е можно да не го знаеш тоа. А бројчето и пинот ти се исклучиво за проверување со бројче и пин (горните две полиња). За по конзулски пат е секогаш некое друго бројче, ама ако си преку Софија, тогаш немаш такво. Ти дава друг резултат затоа што внесувајќи го истото бројче всушност добиваш резултат за некоја некоја друга преписка.
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Do deneska trebase da dostava dopolnitelni dokazi za bg pasos i gi dostaviv. Me inetresira kolku vreme treba da se ceka do promena na nov status, i kako odi postapkata odnosno koj e narede status sto treba da go dobijam. fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom