Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Јас знам дека е забавно да се диса кој стигне од играчиве ама претерувате со МекТоминеј. Ако не гледате кај него напредок одете на очно.
Никој не рече дека нема напредок кај Mctominay , ама свесна си дека Челзи доваѓа во недела на Олд Трафорд со Kante , Jorginho , Pulisic во средина , а кај нас прашање е дали Pogba ќе игра . Така да е можно со Matic , Scott и Mata или Lingard да играат во средина , треба да идеш на очно ако не ја гледаш разликата во квалитет тука . Факт е дека лани бевме претрчани од секој тим во премиер лига , а влегуваме во сезона со сите играчи од лани минус Herrera
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.704
Manchester United striker Romelu Lukaku will be fined by the club for missing training without permission. Belgium international Lukaku, 26, has trained at his former team Anderlecht for the past two days, although Monday was a day off for United players. (BBC)

Слично како и лани, пак ќе влеземе во новата сезона со мал милион проблеми изгледа. Не се знае веќе кој пие, кој плаќа во клубов. Кога ќе слушнам пак дека Солскјер бил среќен со тимот што го има, а 3 месеци се закануваше дека ќе ја исчисти пола екипа ми иде една бомба да им рокнам на Олд Трафорд, се да им ебам на сите до еден.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Manchester United striker Romelu Lukaku will be fined by the club for missing training without permission. Belgium international Lukaku, 26, has trained at his former team Anderlecht for the past two days, although Monday was a day off for United players. (BBC)

Слично како и лани, пак ќе влеземе во новата сезона со мал милион проблеми изгледа. Не се знае веќе кој пие, кој плаќа во клубов. Кога ќе слушнам пак дека Солскјер бил среќен со тимот што го има, а 3 месеци се закануваше дека ќе ја исчисти пола екипа ми иде една бомба да им рокнам на Олд Трафорд, се да им ебам на сите до еден.
Да не претеруваме сега. Ја подобри дефанзивната линија, Мек Томинеј ќе добие повеќе утакмици а и богами ми се свиѓа како игра како и Грунвуд а плус е Даниел Џејмс. Играчите видовме на припремиве дека се поспремни од лани а и атмосферата пред почетоков е далеку подобра. Очекувам оваа сезона Марсијал и Рашфорд да покажат што знаат. Ако успеат да донесат уште еден играч до утре би било голем плус. Играчи ќе продаваат сигурно до крајот на трасфер периодов.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
ако не ископаат некој везњак со малце дефанзивни карактерстики сме го папале, со оглед дека отидоа Ерера и Фелаини, Матич е на апарати.
Вака гледано само Погба и Скот личат на нешто, ама Погба чисто сумњам дека дефанзивно ќе покрива ко Матич.Остатокот е Переира Фред и Гарнер.

Тенки сме ептен, веќе ако бараа 50м за Лонгстаф, нека пукнат толку за Рајс.Или Рохо/Смолинг/Џонс + пари.

Или евентуално можеби Џонс ќе го пробаат на дмф, го биваше за тоа порано + и да се изглупира не е на последна линија пред голман, има кој да чисти, за стопер не го рачунаме како конкурент како и да е.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.704
Да не претеруваме сега. Ја подобри дефанзивната линија, Мек Томинеј ќе добие повеќе утакмици а и богами ми се свиѓа како игра како и Грунвуд а плус е Даниел Џејмс. Играчите видовме на припремиве дека се поспремни од лани а и атмосферата пред почетоков е далеку подобра. Очекувам оваа сезона Марсијал и Рашфорд да покажат што знаат. Ако успеат да донесат уште еден играч до утре би било голем плус. Играчи ќе продаваат сигурно до крајот на трасфер периодов.
Единствено е подобрена дефанзивната линија. Мек Томинеј ќе игра повеќе утакмици, ама Матиќ делува споро и уморно, Фред не знае главата кај му е, а Ерера замина и најверојатно нема да биде заменет. Од Џејмс не очекувам многу искрено, ќе се користи кога ќе напаѓаме преку контри и тоа е тоа, освен брзина нема некои кој знае какви квалитети.

Ако замине Лукаку, реално нападот ќе ни биде далеку послаб од претходната сезона. Гринвуд е млад и е океј, ама дали можеш да се потпреш на него? Не верувам. За жал, неможеш да се потпреш ниту на Марсијал, ниту на Рашфорд кои се сеуште незрели и неконстантни. Вака со еден класа играч до нив, кој ќе знае што сака и што бара од нив мислам дека може многу побрзо да го достигнат посакуваното ниво.

Переира и Лингард не би ги ни коментирал со оглед на тоа колку се просечни, за Мата сите сме сложни дека не е за прв тим. Санчез...ќе изигра 3 утакмици по ред и ќе го поебе мускулот.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Единствено е подобрена дефанзивната линија. Мек Томинеј ќе игра повеќе утакмици, ама Матиќ делува споро и уморно, Фред не знае главата кај му е, а Ерера замина и најверојатно нема да биде заменет. Од Џејмс не очекувам многу искрено, ќе се користи кога ќе напаѓаме преку контри и тоа е тоа, освен брзина нема некои кој знае какви квалитети.

Ако замине Лукаку, реално нападот ќе ни биде далеку послаб од претходната сезона. Гринвуд е млад и е океј, ама дали можеш да се потпреш на него? Не верувам. За жал, неможеш да се потпреш ниту на Марсијал, ниту на Рашфорд кои се сеуште незрели и неконстантни. Вака со еден класа играч до нив, кој ќе знае што сака и што бара од нив мислам дека може многу побрзо да го достигнат посакуваното ниво.

Переира и Лингард не би ги ни коментирал со оглед на тоа колку се просечни, за Мата сите сме сложни дека не е за прв тим. Санчез...ќе изигра 3 утакмици по ред и ќе го поебе мускулот.
Тимов во нормалните години се потпираше на млади и мотивирани играчи кои сакаа да се докажат и да покажат дека им значи нешто дресот. Оваа година конечно имаме доста играчи кои сакаат да играат за Манчестер Јунајтед и мислам дека нема потреба од песимизам. Останува да видиме кој ќе биде во право а и да не заборавиме дека не е ова Фудбал менаџер па ај ќе го купиме цел свет.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.296
Поени од реакции
6.652
Нека пробаат уште Ериксен да го земат и толку, можеше подобро ама и вака многу подобар преоден рок од лани :гомце:
Тостер да купеа сезонава само, пак ќе беше подобар преоден рок од ланскиот. Реално, просечен ни е трансфер периодов. Ги земавме АВБ и Мегваер у одбрана, ја подобривме, од лани. Али затоа средината која и лани ни беше прилично лоша, ја ослабевме со одењето на Ерера, а не донесовме ништо. Освен Погба, немаме никаков квалитет на средина. И он е прашање како ќе ја игра сезонава со оглед на тоа дека јавно кажа дека сака да си иде. Нападот, ако си отиде Лукаку, а и да не си отиде, со све што се дешава моментално, исто ќе биде ослабен во однос на тој лани. Сумирано, една линија појачана, две ослабени во однос на лани. Ако остане ситуацијата ваква, со незадоволни Лукаку и Погба, што ќе значи скоро без никаков квалитет у средина, без замена у напад, шесто место од предходна сезона ќе ни биде премија.
А за Мек Томинеј, никој не негира дека има напредок, али бар јас, а верувам и другите што збореа за него, зборевме дека моментално е за ротација добар ( како игра Матиќ и за прв тим) али за ниво на Сити и Ливерпул ако сакаме да бидеме, играчи со негови карактеристики нема што да бараат у тим.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Се ќе зависи колку ќе бидат константни Рашфорд и Марсиал во форот и Погба во средината. Ако распукаат овие тројца со средена одбрана можеме да атакуваме на топ 4. Значи ако се спремни да го носат на плеќи тимот и да бидат носители ова е нивната сезона.

Засилувањата како засилувања се друга работа, но ако тимов има кохезија и фактот што играме ЛЕ може да носи по еден пат до успех.

Тотенхем без нов играч и со повреден Кејн одигра полусезона со финале во ЛШ и топ4.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
940
Разбирам тоа политиката да не земаат играчи кои не сакаат да бидат дел од тимов.
Ама срамно и понижувачки е за клуб од рангот на Јунајтед ова што го работат идиотите во управата.
Ако се продаде Лукаку, ќе дојдеме до бројка од некои си 70-80м нет спент во сред рибилдинг сезона.
Не дека повеќе пари значат секогаш екстра купен квалитет, ама вака изгледа буквално дека горе ги боле кур за резултатите на тимот.

Две позиции, средина и десно крило.
Не е научна фантастика да најдеш 2 играчи. Ама..треба некој да плати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Епа нели сакавме менаџер со Фергусон нарав и да не се носат играчи што нема да сакаат да играат за клубот? Не дека поддржувам, да не ме цитирате за џабе ама со знаете и сами каков рекрутмент имавме со ваква филозофија. Да беше Мурињо, сега Ериксен ќе беше готов. Јбг, тражили сте, гледајте :toe:

Најважно е играчите да се константни, покажаа тие 3 месеци лани дека не се боси како што ги мислиме.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.973
Поени од реакции
25.286
Ви препорачувам да го погледнете. Кажува интересни работи. Поготово како САФ 2 недели пред да се пензионира им кажал дека сака да оди во пензија но ќе остане уште неколку години и планира да гради тим да ја осови ЛШ. Роналдо ќе го враќал итн...за по 2 недели да ги шокира.
Како го трола Бербатов зашто му ѕвонел само кога му треба нешто, балканска работа :pos: , а и интересно било ова со Вудвард како му се дерел на телефон, па овој гасел па пак ѕвонење итн :D
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
И од преплаќање играчи преку кур. Им текнуа на сред сезона дека сакаат да одат во Реал Мадрид, дека сонцето е слабо во Англија, дека чадорот морале постојано да го носат со нив, дека парното им било пуштено на најјако, дека жените не можеле да им се сликаат на плажа и останати глупости. Боље нека играат Туанзебе, Мек Томинеј, Гомес и Чонг отколку да ги читаме гомнава од играчи како плачат по медиуми.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како го трола Бербатов зашто му ѕвонел само кога му треба нешто, балканска работа :pos: , а и интересно било ова со Вудвард како му се дерел на телефон, па овој гасел па пак ѕвонење итн :D
Бербатов го тролале исто дека еден јогурт го пие недела дена, апла балканското, до последен ден од рок чување во фрижидер :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.142
Се ќе зависи колку ќе бидат константни Рашфорд и Марсиал во форот и Погба во средината. Ако распукаат овие тројца со средена одбрана можеме да атакуваме на топ 4. Значи ако се спремни да го носат на плеќи тимот и да бидат носители ова е нивната сезона.

Засилувањата како засилувања се друга работа, но ако тимов има кохезија и фактот што играме ЛЕ може да носи по еден пат до успех.

Тотенхем без нов играч и со повреден Кејн одигра полусезона со финале во ЛШ и топ4.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Паднавме на тоа да се надеваме нашите играчи да се надминат себеси за да стигнеме до ебено 4то место.

Ланскиот Тотенхем за овој Јунајтед е Барселона од ерата на Пеп.

Се согласувам со коментарите погоре, севкупно сме послаби од лани, подобри во одбрана но послаби во напад и средина. Се надевам барем на младите Гринвуд, Чонг и Гомес ќе им дадат шанса, неможе да се полоши од ланските Мата, Санчез и Лингард.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom