Проблем со пенисот

Член од
13 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Подолго време имам како тврда испакнатина одма пред местото кај шо почнува пенисот и на неа имам 2 црвени брунчина не знам шо се ама мирисаат лошо и болат на притисок. На сабајле секош проверувам и ставам некое парче тоалетна и ижа дамки крв ко никош да не престануваат. Имал некој ист случај за да ми препорачате нешто од аптека? Нејќам по доктори да одам пред да пробам.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Шо и да е пробај со сода бикарбона пошто е задудувачки делотворна за разно разни ствари како и за инфекции. Намокри некое крпче стави една лажица сода и стави на брунчињата. Можеби ќе те пече, ама иди шо ке се дешава, дали ке спласнат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.665
Поени од реакции
34.892
Подолго време имам како тврда испакнатина одма пред местото кај шо почнува пенисот и на неа имам 2 црвени брунчина не знам шо се ама мирисаат лошо и болат на притисок. На сабајле секош проверувам и ставам некое парче тоалетна и ижа дамки крв ко никош да не престануваат. Имал некој ист случај за да ми препорачате нешто од аптека? Нејќам по доктори да одам пред да пробам.


...(дезинфекција) на кожата и на слузокожата, спречување инфекциии и лекување инфицирани дерматози ...итн
 
Член од
13 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4


...(дезинфекција) на кожата и на слузокожата, спречување инфекциии и лекување инфицирани дерматози ...итн


...(дезинфекција) на кожата и на слузокожата, спречување инфекциии и лекување инфицирани дерматози ...итн
Prvo da probam so soda bikarbona, ako ne pomogni go kupuvam.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Шо и да е пробај со сода бикарбона пошто е задудувачки делотворна за разно разни ствари како и за инфекции. Намокри некое крпче стави една лажица сода и стави на брунчињата. Можеби ќе те пече, ама иди шо ке се дешава, дали ке спласнат.


...(дезинфекција) на кожата и на слузокожата, спречување инфекциии и лекување инфицирани дерматози ...итн
А што ако станува збора за гонореа, или сифилис ?
И тогаш сода бикарбона и бетадине ?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
А што ако станува збора за гонореа, или сифилис ?
И тогаш сода бикарбона и бетадине ?
Ти можда мислеш дека сода бикарбоната е само еден обичен прашок за киселина, а очигледно немаш појма дека содата ги уништува канцерогените клетки и еден куп инфекциски проблеми. Тоа шо е лек за буквално 5 денара не ја праве безвредна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За жал сериозни се. :Д

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На многу места сум прочитал дека содата го убива канцерот. А дали е точно...
Не се заебавајте, ќе прочита некој, ќе игра на таа карта и после касно ќе биде. Дека помага во некои случаи содата, помага ама дека убивала канцерогени клетки...
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Не се заебавајте, ќе прочита некој, ќе игра на таа карта и после касно ќе биде. Дека помага во некои случаи содата, помага ама дека убивала канцерогени клетки...
Јас не тврдам дека ги убива. Само напишав дека на повеќе места сум го прочитал тоа.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Не се заебавајте, ќе прочита некој, ќе игра на таа карта и после касно ќе биде. Дека помага во некои случаи содата, помага ама дека убивала канцерогени клетки...
Замисли стд у почетен стадиум, детево си се мачка со бетадине и сода бикарбона.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ти можда мислеш дека сода бикарбоната е само еден обичен прашок за киселина, а очигледно немаш појма дека содата ги уништува канцерогените клетки и еден куп инфекциски проблеми. Тоа шо е лек за буквално 5 денара не ја праве безвредна.
А хемороиди лечи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom