Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Do kade se promenite od zadolzitelna vo finalna proverka ????

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Поздрави драги стари и нови маченици. Ме нема одамна гледам хаос продолжи. татко ми чека подпис од Јотова од февруари годинава документи од дедо(неговиот татко). Почната процедура март 2016..
 
Член од
27 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
4
Здраво на сите, може не е ова место за моето прашање ама сепак, на мака сум. Ми треба сертификат за англиски IELTS или TOEFL, дали може знаете каде да се обратам.
British Council - IELTS

Ako ti trebaat poveke detali pisi mi vo poraka, jas imam polagno. TOEFL se polaga najcesto vo American College ama ima i drugi ispitni centri kako na primer vo Bitola i Tetovo
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Здраво

Денес ми се смени статусот после скоро 14 месеци, интервју 11.05.2018
Што е следно и уште колку до пасош во рака ?
20190709_132531.jpg
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Здраво

Денес ми се смени статусот после скоро 14 месеци, интервју 11.05.2018
Што е следно и уште колку до пасош во рака ?
Прегледај го приврзокот 212305
Ako ne te stavat na dopolnitelna, ne veruvam 2 i pol godini deka bi cekal. Obicno za 2 do 3 meseci maksimum trae finalna i posle ete i godina da cekas potpis od vice prezidenta pak ne se 2 godini. Taka da so srekja
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Do kade se promenite od zadolzitelna vo finalna proverka ????

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Син ми беше на интервју 12/2017та ..пред 2 недели му се смени од задолжителна во финална ..Чекаше 18 месеци ...Ненормална работа[DOUBLEPOST=1562671079][/DOUBLEPOST]
Здраво

Денес ми се смени статусот после скоро 14 месеци, интервју 11.05.2018
Што е следно и уште колку до пасош во рака ?
Прегледај го приврзокот 212305
Значи овие преку родител најмногу ги шупчат ... син ми беше 12/2017 на интервју ..сега пред 2 недели му се смени од задолжителна .. 18 месеци чекаше
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Jas sum od januari 2017 intervju preku rodutel, ustd sum na zadilzitelna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
дечки, колку се чека од задолжителна до следен статус?
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Една забелешка што ја увидов на сајтот за проверка.... имено, кога го укуцувам бројот, па под него и пинот ми излегува статусот на кој што сум моментално...после тоа кога се клика на полето за линкот и се притиска ентер, при рефреширањето на сајтот се појавува копчето записвање во некоја милисекунда и потоа го снемува... е сеа... можно ли е ова да енкој BUG на сајтот, или веќе да има следен податок под предметното бројче а да не е сеуште објавен... ај троа некој што се разбира од IT нека проба и нека каже мислење
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Една забелешка што ја увидов на сајтот за проверка.... имено, кога го укуцувам бројот, па под него и пинот ми излегува статусот на кој што сум моментално...после тоа кога се клика на полето за линкот и се притиска ентер, при рефреширањето на сајтот се појавува копчето записвање во некоја милисекунда и потоа го снемува... е сеа... можно ли е ова да енкој BUG на сајтот, или веќе да има следен податок под предметното бројче а да не е сеуште објавен... ај троа некој што се разбира од IT нека проба и нека каже мислење
Ништо не значи тоа, во прашање е почетнички изработена страница. И покрај тоа што Бугарија е преполна со одлични програмери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom