Пиво Фест Прилеп 2019

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Апелирам до сите македонци патриоти кои искрено си ја сакаат Македонија да го бојкотираат овој настан бидејки на социјалните мрежи е напишан на бугарски а не на македонски јазик како да се одржува во Бугарија а не Mакедонија:https://www.facebook.com/events/1806845146087790/
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
А ние иселенициве смееме ли да земеме учество (т.е. прва борбена линија де) ?
Пошо нели сме најголеми патриоти...
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
аман да не смеат гости да ни дојдат :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.663
Апелирам до сите македонци патриоти кои искрено си ја сакаат Македонија да го бојкотираат овој настан бидејки на социјалните мрежи е напишан на бугарски а не на македонски јазик како да се одржува во Бугарија а не Mакедонија:https://www.facebook.com/events/1806845146087790/
...напротив непатриотите прават вакви финти по социјални мрежи да пропадне Прилеп Пиво фест и агитираат да не се оди, да не си ти еден од овие вторите? :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
...напротив непатриотите прават вакви финти по социјални мрежи да пропадне Прилеп Пиво фест и агитираат да не се оди, да не си ти еден од овие вторите? :D
Напротив јас сум етнички македонец кој се залага за трета политичка опција која ќе биде прва македонска партија после осамостојувањето од 1991 управувана од етнички македонци и која ќе превземе доколку е неминовно најрадикални мерки во борбата против влашката мафија која ја доведе државата до оваа катастрофа и која ги управува сите досегашни партии кои се декларирани како македонски а уствари власи се на чело на сите тие партии.Оформувањето на ваква партија ќе предизвика коалиција помеѓу сите регистрирани македонски партии односно влашки и албанските против единствената македонска.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.663
Напротив јас сум етнички македонец кој се залага за трета политичка опција која ќе биде прва македонска партија после осамостојувањето од 1991 управувана од етнички македонци и која ќе превземе доколку е неминовно најрадикални мерки во борбата против влашката мафија која ја доведе државата до оваа катастрофа и која ги управува сите досегашни партии кои се декларирани како македонски а уствари власи се на чело на сите тие партии.Оформувањето на ваква партија ќе предизвика коалиција помеѓу сите регистрирани македонски партии односно влашки и албанските против единствената македонска.
...аааааа, така ли? само едно ме буни, што значи дека си етнички македонец?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
...аааааа, така ли? само едно ме буни, што значи дека си етнички македонец?
Да немаш ароманско потекло односно твоите предци да немале никаква допирна точка со римјаните кога била првата поделба на Македонија од страна на римската инперија бидејки многу од нив се мешале со овдешното население мислејки на склопување брак итн па оттаму и многу власи имаат таква физиономија на ликот да еден со друг си наликуваат на браќа и сестри.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.663
Да немаш ароманско потекло односно твоите предци да немале никаква допирна точка со римјаните кога била првата поделба на Македонија од страна на римската инперија бидејки многу од нив се мешале со овдешното население мислејки на склопување брак итн па оттаму и многу власи имаат таква физиономија на ликот да еден со друг си наликуваат на браќа и сестри.
... не одговарај на мое прашање со прашање... тие финти на крими ги учевме! :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
... не одговарај на мое прашање со прашање... тие финти на крими ги учевме! :)
Не е тоа прашање туку одговор.Ти ме праша што значи да си етнички македонец а јас ти кажав да немаш гени од римјани и не ми е јасно што те буни тука?Прашање со прашање одговара само политичар кој едно кажува во јавноста а друго прави во пракса а јас не сум нити некогаш ќе бидам.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Бог (Один се разбира) да чува и да брани. Не знаев дека и овие се бугари
http://www.pivofestival.mk/

А тек замисли француска агенција да организира посета на Кина, има кинески да пишува, никако Француски. :D
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
814
Поени од реакции
1.295
Eeehh prosto pusto makedonce... Zatoa nema nikogas da ulezeme vo EU so vakov mentalitet...

Vo stranstvo raketi lansirat kon tehnologija idninata gledat ama samo makedonceto gleda vo minatoto na korenite na adamovoto jabolko i rimjanite

Brzata kucka, slepi kucinja ragja... Zarem tolku si korav da procitas deka ovoj nastan e organiziran od nekoja bugarska agencija ? Sto ti e gajle na koj jazik e napisan ako saka i na francuski neka bide ne e toa tvoj problem.

Toa ne e oficijalno sleden pat citaj podobro i na internet koj saka i kade saka moze nastani da organizira bez razlika na koj jazik se raboti.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Цеца че ја бојкотираме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom