Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Samo da vi se pofalam. Na intrevju 11 noemvri 2017. Od noemvri 2018 cekav za ukaz. So sreka na site
Честито, и јас сум образувана преписка 01.11.2017 исто од ноември на положително, само неколку бројчиња после тебе, ама нема уште ништо.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво на сите. Носев дополнителни документи во Софија пред 2 недели. Рокот за носење ми беше до 12.07.2019. Сега проверувам и гледам дека пораката пак ми се сменила во ФИНАЛНА ПРОВЕРКА. Како е можно волку брзо да ја земат назад на финална проверка? Не се чекаше по една цела година за пак да се влезе на финална? Преписка бр. 156**/2016. Поздрав
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво на сите. Носев дополнителни документи во Софија пред 2 недели. Рокот за носење ми беше до 12.07.2019. Сега проверувам и гледам дека пораката пак ми се сменила во ФИНАЛНА ПРОВЕРКА. Како е можно волку брзо да ја земат назад на финална проверка? Не се чекаше по една цела година за пак да се влезе на финална? Преписка бр. 156**/2016. Поздрав
Neka ne te cudi, sega pobrzo gi razgleduvaat, imase slucaj kako tebe, 2 nedeli posle nosenje na dokumenti smeneto vo finalna.
Neka prodolzat taka, treba veke da se stavi red.... za pofalba e ova:)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Здраво на сите. Носев дополнителни документи во Софија пред 2 недели. Рокот за носење ми беше до 12.07.2019. Сега проверувам и гледам дека пораката пак ми се сменила во ФИНАЛНА ПРОВЕРКА. Како е можно волку брзо да ја земат назад на финална проверка? Не се чекаше по една цела година за пак да се влезе на финална? Преписка бр. 156**/2016. Поздрав
Mozda resile dagi zabrzet rabotive posle cela guzva sto nastana. Jas cekav 1 god i 2 meseci na dopolnitelna pred da bidam pak pregledan.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Neka ne te cudi, sega pobrzo gi razgleduvaat, imase slucaj kako tebe, 2 nedeli posle nosenje na dokumenti smeneto vo finalna.
Neka prodolzat taka, treba veke da se stavi red.... za pofalba e ova:)
Mozda resile dagi zabrzet rabotive posle cela guzva sto nastana. Jas cekav 1 god i 2 meseci na dopolnitelna pred da bidam pak pregledan.
И јас така знам дека барем година дена се чекаше за пак да се влезе во финална. Носев заверена копија од крштеница од дедоми. Оригиналот е во друга преписка која моментално е на задолжително согласување. Ќе пишам кога ќе има промени.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Минатата година на 14ти Март прв пат отидов во Софија за поднесување документи, и еве во четврток сум на интервју веќе, не знам зошто на некои од вас им трае тоа 3-4 па дури и 5 години.. Е сега, прашањата дали ги има некој?
Na 2304 strana se site prasanja od intervjuto
https://forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-2304
vidi vo dokumentite.... smeneto e, porano bese cecka cacceva a sega e Минист'р'т на правос'дие Данаил Кирилов
 
Член од
19 март 2015
Мислења
107
Поени од реакции
52
Dali seuste Jotova e viceprezident?Bidejki neznam kolku e vistina bila smenata..
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
20
Поени од реакции
38
A nie od 16 so bevme na intervju 10.10.17 , a so cekame potpis od noemvri nigde niso
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom