А1 Македонија (VIP)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали и други имаат проблем со повици и мобилен интернет?
Ус пат евентуално и со фиксниот (доксис) нет?
 
K

kicodarker

Гостин
Дали и други имаат проблем со повици и мобилен интернет?
Ус пат евентуално и со фиксниот (доксис) нет?
Еве јас ама ништо не ми сменува затоа што и претходно си беше вип катастрофа. Ако ова е “вип“ мрежа замисли селјациве каква користат.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Еве јас ама ништо не ми сменува затоа што и претходно си беше вип катастрофа. Ако ова е “вип“ мрежа замисли селјациве каква користат.
Ма катастрофа се они од секогаш... Не ги можам више, од ден на ден, во секој поглед, нервно ме осакатуваат...
Читам по твитер, дури и проблем со роамингот имале...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Дали и други имаат проблем со повици и мобилен интернет?
Ус пат евентуално и со фиксниот (доксис) нет?
Docsis 3.0 net e ok,predmalku razgovarav okolku 20min,od moja lokacija do granica bogorodica nemase prekin a mob,data Lte e mn poniska od voobicaeno momentalno kaj mene 30/15 mbps
 

Attachments

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Docsis 3.0 net e ok,predmalku razgovarav okolku 20min,od moja lokacija do granica bogorodica nemase prekin a mob,data Lte e mn poniska od voobicaeno momentalno kaj mene 30/15 mbps
Ништо од тоа...
Не можев да воспоставам повик, 4Г ни за лек, доксис од 150 на 10че едвај е... Ова во Ск, во Охрид мобилните услуги исто во колапс.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Ништо од тоа...
Не можев да воспоставам повик, 4Г ни за лек, доксис од 150 на 10че едвај е... Ова во Ск, во Охрид мобилните услуги исто во колапс.
Propadna vip/a1 .... loso se pocesto so problemi .....
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Propadna vip/a1 .... loso se pocesto so problemi .....
Секој ден, во секој поглед, само проблеми...
Еве следам на твитер, иста мака имаат и други... Нема услуга што не им е у дефект очигледно.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.753
Не ми е јасно како сеуште, после толку години работење не станаа сериозни во поглед на техничкиве работи. Огромни проблеми на кратки периоди како овие е недозволиво.
- Еве веќе 2-3 недели мерачите и цел систем за тоа им е колабиран тотално. Во ред, ајде имало проблем ќе се среди, се случува. Но најтрагично нема никакво известување ни ништо, башка имаат многу корисници кои веќе поради таа нивна грешка им се со намалена брзина, па се од ново треба цел процес да оди, да се жалиш, да проверат па тоа трае ден-два па и повеќе за кој како па да досаѓаш итн итн важно ќе ти ја намалат брзината и никому ништо. До кога им бев корисник исто кај мене имаат често проблеми со реонот, некад во ред покажуваа, некад воопшто не работеа, некад упола покажуваа, некад дупло како ги начекаш.
- Периодов, да, имаат проблеми и со роамингот во некои земји исто веќе одреден период, и исто си стои на чекање работава.
- Скоро имаа исто поголем испад со нет услугата дали со ДНС или со што беше господ знае.
- Мобилнава денес како што гледам повеќе корисници се жалат на испад.
- Од лично искуство проблеми имаат и во кабелската мрежа, имаат пригушувања што им се одразува на аплоуд брзините најмногу, ретко каде до 5 стига. Цел месец не можеа да го средат ова во мојот реон и на крај дигнаа раце, во одредени периоди од денот беше како што треба, после пак паѓаше... И пред тоа, чести проблеми со оптички приемници за реонот, што проблеми во централа кај нив, со рутирање кон надвор, со ДНСите и ги откажав целосно.
Да не зборам и за други системски проблеми, што со билинг системот нивен, големо доцнење со евидентирањето на уплатите...
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Sto bide novi kanali koga ke bidat staveni
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Добро бе овие од ВИП дали ќе се средат еднаш,значи цела недела кога има кога нема интернет за да денес цел ден немам и на инфо центар не креваат.
 
Член од
9 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво
Дали му се има на некого случено да преку ноќ му се потрошени 50 GB мобилен интернет.
Мене ми беше стигната смс порака во 01:40 часот дека имам нефактуриран долг од 4580 ден, а во 07:35 нова порака со текст дека имам нефактуриран долг од 22000 денари поради потрошени 50 GB мобилен интернет. Како е можно за една ноќ додека телефонот е неактивен да се потрошат толку многу интернет а не е роаминг?
Пишав приговор до Вип но долгот за потрошен интернет стои?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво
Дали му се има на некого случено да преку ноќ му се потрошени 50 GB мобилен интернет.
Мене ми беше стигната смс порака во 01:40 часот дека имам нефактуриран долг од 4580 ден, а во 07:35 нова порака со текст дека имам нефактуриран долг од 22000 денари поради потрошени 50 GB мобилен интернет. Како е можно за една ноќ додека телефонот е неактивен да се потрошат толку многу интернет а не е роаминг?
Пишав приговор до Вип но долгот за потрошен интернет стои?
Ако не ти средат со приговорот во Вип, одма да се буниш во АЕК.
 
Член од
10 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj bil na intervju za rabota vo handy?! Dali moze da mi kaze poike za toa kako se odvivalo i dali intervjuto e na angliski stanuva zbor za referent za prodazba
 
B

Beck's

Гостин
Mu se desilo na nekoj odkako aktiviral paket internet vo roaming, da bide dodatno naplaten vo normalna tarifa, imeno aktivirav mesecen paket od 2 gb, odkako mi stigna poraka deka paketot e zavrsen i internet pristapot isklucen utredenta mi stiga poraka deka zaradi nefakturiran iznoe od 33,000 den sum isklucen. WTF.
Prijaviv, prigovor popolnija i sea ke vidime ama ova e najglupo nesto sto moze da mu se desi na eden korisnik. Sea dodeka sredat sum isklucen ccc

Edit: sea gledam deka i na drug mu se slucilo istoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom