Фан клуб - РК Вардар

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.800
За ФИРОМ имаше ваква реакција или? Меша политика...
Која политика ја меша бе изгуби се од тука оди слави седмо место на евровизија заедно со курвата.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Капа долу !!
Лавовска игра, игра со срце и покрај сите проблеми, секоја чест.:aplauz:

Што се однесува до телевизиите ќе кажам само една голема БРУКА, БРУКА И БРУКА ГОВНА ЕДНИ !!!Финале играме да нема каде да гледаш.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Соблекувална инфо - Карачиќ не може да се собере од плачење :(
Штета што нема повеќе да игра за Вардар, сигурен сум дека никад не би заминал да не паднеше Вардар во тешки финансиски проблеми. Ајде ако ништо друго,барем ќе се надеваме дека еден ден пак ќе го облече дресот на Вардар..
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.696
Срце ми се исполни на плоштад кога скандираа "Никогаш Северна, Само Македонија"... со сила убавина не бива, вештачка ви е оваа Северна.

Столе и тоа што го изговори "... my country, Republic of Macedonia" ми го наполни срцето. Така треба да изгледа еден патриот и капитен кој секогаш гине за клубот и репрезентацијата. Огромен човек е Столе, со уште поголемо срце.

Утре ако на пречекот бидат Заев, Шеќерка, Димитров итн, треба на сите да им ркне у фаца... ма да тие ликови ни плунката на Столе не ја заслужуваат.

Северџаните мора да глумат на овој успех на Вардар, ама ние обичниот народ од срце ќе им се израдуваме на победава.

ВАРДАР Е ЕВРОПСКИ ШАМПИОН!!!
СЛАВЕТЕ МАКЕДОНЦИ, СЛАВИ МАКЕДОНИЈО
:oeoeoe::oeoeoe:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Наумче курови што покажуваше пред жени и деца ахахахахаха лелеле бе значи во каква држава живееме ајјј ни срам ни перде ауууу
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.470
Koментаториве на Арена... :cuc:

Не памтам кога последен пат сум гледал спортски настан во кој коментаторот толку се соживеал со утакмицата, играчите, публиката, и ми направил веќе возбудлив натпревар да дојде на граница на лудило.

Се надевам дека ова е доволна причина да влезе вистински инвеститор во Вардар, и да се продолжи со успесиве. Жално ке биде на 2 титули во 3 години да не се надоврзеш со континуиран успех.

Знам дека звучи невозможно, ама пре би пари од буџет да идат за Вардар, него за патни трошоци на шарлатаниве во Сообрание.

Вардар подобро и поуспешно ја претставува Македонија во светот од било кој друг претставник.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Глеб Калараш е неопеаниот херој на овој F4.

У прав момент си го среди темпераментот, у прав момент со максимална концентрација како ги изира овие 2 утакмици, Виран Морос, Терзиќ и Абутовиќ заедно вода да му носат.

Свака част, он беше „асот во ракав“ на Вардар на турниров. :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom