Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Sada mi nista ne vredi, oped moram da cekam i ko zna sta ce novo da uvedu, da ih je predao nebi bio sada na dopunskoj
Jedino sta ti prostaje ponovo da poshaljesh izvode i posmrtnice ,da ih prevedes i zaverish,i da potrazish da ti Lazar Mladenov izda josh jednu potvrdu original-za njoj ne uzima pare,tako bar je bilo.Moze i drug umesto tebe da ih preda,ali najbolje je da odes sam,i tako mozes tamo na lice mestu da pitas shta je sa tvojim dokumentima.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Дечки ајде мислење положително 18 Април 2019
Интервју декември 2017..
За колку време да чекам потпис на указ.
Како што гледам за 1 месеци исчистија јуни јули а и август е при крај..
Да се водам по тоа или си има процедура за чекање фала ви.
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Дечки ајде мислење положително 18 Април 2019
Интервју декември 2017..
За колку време да чекам потпис на указ.
Како што гледам за 1 месеци исчистија јуни јули а и август е при крај..
Да се водам по тоа или си има процедура за чекање фала ви.
Dokolku ne se promeni nesto vo taktikata na Jotova, vodi se po toa. So ova tempo bi trebalo da dobies drzavjanstvo posle odmorite. Pozz
 
Член од
27 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Na kratko ako moze nekoj da mi odgovori koja e procedurata za apliciranje i dali e od pomos sto brat mi veke ima pasos?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
3
Ne mozam da se setam tocno od koja data ama od noemvri 2018 sum na polozitelno a intervju od 2016 uste kolku ke se ceka za ukaz........
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Zdravo ,
intervjuata se stignati do 17.04.2018 dali znaete mozebi za kolku vreme ke sitgnat do junskite aplikacii, i sto sledi ponatamu vi blagodaram.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom