Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
+Eve na primer jas sum transgender, zhena vo mashko telo, ama isto taka sum i lezbejka ...nikade ne me prifakjaat, pomisluvam na najloshoto, da si go odzemam zhivotot. Vo zhensko WC ne me prifakjaat, vo mashko ke me siluvaat....shto da pravam. A imam i drug problem...Jas mislam deka sum African american.
 
Член од
9 април 2019
Мислења
12
Поени од реакции
31
Но зошто има потреба да се чепатите по некакви паради на улица? Зошто имате потреба да си измислувате дека некој ви прави проблем?
Да не живеете под некој камен или намерно се правите слепи?
Почнувајќи од фактот што во Македонија веднаш наидува на дискриминација секој што јавно ќе се изјасни дека е било што освен стрејт, не дај боже да излезе надвор со партнерот и да се однесува исто како стрејт пар, па до тоа што како реакција на организирање парада 90% од коментарите се закани и сл. ти викаш дека проблемите си ги измислуваат?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.677
Да не живеете под некој камен или намерно се правите слепи?
Почнувајќи од фактот што во Македонија веднаш наидува на дискриминација секој што јавно ќе се изјасни дека е било што освен стрејт, не дај боже да излезе надвор со партнерот и да се однесува исто како стрејт пар, па до тоа што како реакција на организирање парада 90% од коментарите се закани и сл. ти викаш дека проблемите си ги измислуваат?
Било каква парада кај нас нема да наиде на никаков проблем, остави коментарите на социјалните мрежи, сите се силни пред компјутерот. Но прашањето ми е зошто воопшто има потреба од таква парада, што ке се постигне со неа? И кажи ми дали знаеш случај кога некој бил истепан или му бил забранет пристап до било каде затоа што не бил стрејт? Јас не сум наишол на таков случај.
 
Член од
9 април 2019
Мислења
12
Поени од реакции
31
Било каква парада кај нас нема да наиде на никаков проблем, остави коментарите на социјалните мрежи, сите се силни пред компјутерот. Но прашањето ми е зошто воопшто има потреба од таква парада, што ке се постигне со неа? И кажи ми дали знаеш случај кога некој бил истепан или му бил забранет пристап до било каде затоа што не бил стрејт? Јас не сум наишол на таков случај.
Парадата е потребна за подигнување на свеста кај луѓето.Нешто како мирен протест преку кој оние кои се дискриминирани, исмејувани од ова наше општество ќе имаат можност барем за кратко да се покажат дека се исти луѓе како сите нас а не некои изопачени чудовишта.Она што се бара е буквално разбирање и прифаќање а нормално и подеднаков третман без разлика на сексуалната ориентација.
А во врска со насилството, да знам за случај од лани или прелани каде што луѓе беа претепани.
И да бидеме реални, сите знаеме што ќе биде ако на пример двајца гејови излезат на улица и се држат за рака-реакциите ќе бидат најмногу негативни, да не речам страшни, а мислам дека секој заслужува да си има право на љубов и истата да може да ја искаже без страв. :)
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
618
Поени од реакции
1.176
Дали сте нормалми што пишите? Да си геј е болест, тоа не е ништо нормално. Мене не ми смета тоа што они се сакат маж со маж или жена со жена, туку ми смета тоа што некој хомосексуални парови тоа го покажуваат јавно. Ако се хомосексуалци нека бидат, само нека се скриат негде и нека си прават што сакат. Виа паради и се друго од хомосексуалците треба да бидат забранети, пошто така ќе ни се расипе младината.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Мене парада не ме засега и не ја подржувам зошто има милион други основи на кои општеството и државата дискриминира па а засегаат повеќе луѓе и не се протестира за тоа.
 
S

staycalm

Гостин
Дали сте нормалми што пишите? Да си геј е болест, тоа не е ништо нормално. Мене не ми смета тоа што они се сакат маж со маж или жена со жена, туку ми смета тоа што некој хомосексуални парови тоа го покажуваат јавно. Ако се хомосексуалци нека бидат, само нека се скриат негде и нека си прават што сакат. Виа паради и се друго од хомосексуалците треба да бидат забранети, пошто така ќе ни се расипе младината.
че се попедерча деца шо че и прајме после лелелеле
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
618
Поени од реакции
1.176
Абе арно знаат арапите, маани го педерот од зграда или каменувај го и баш те боле курац после.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
абе најголемо зло у државава ти се хомосексуалците. Затоа сме на дното. Лапкаат миљонски тендери, крадат милијарди и ги носат по надвор, ради нив имаме најниски плати во Европа, образовање нула, здравство олеле, улици и патишта, автобуси ко то тамо. И уште сакаат да излезат на улица и да не заразаааат. Страшнооо
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Koга ги користите децата како аргумент, помислете само на тоните ѓубре шо ги имате фрлено таму каде не треба, цо2 гасовите што сте ги направиле оти ве мрзе да поодете 10 минути, милионите деца оставени во домови поради големата љубов на нивните стрејт родители и сите глупи политичари за кои сте дале глас. Тоа го уништува животот на вашите деца а не сликата од двајца ЛУЃЕ како се држат за рака.

Абе арно знаат арапите, маани го педерот од зграда или каменувај го и баш те боле курац после.
Ако мислиш дека си посупериорен од педерите, само да те потсетам дека си ништо у глобалната слика и за 50 години ќе станеш обична храна за црвите под земја. Имај убава вечер.[DOUBLEPOST=1558722911][/DOUBLEPOST]
Мене парада не ме засега и не ја подржувам зошто има милион други основи на кои општеството и државата дискриминира па а засегаат повеќе луѓе и не се протестира за тоа.
Никој не ги спречува луѓето да излеза на протести. Те спречи некој да организираш протест за името? За болниците? За платите?
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Koга ги користите децата како аргумент, помислете само на тоните ѓубре шо ги имате фрлено таму каде не треба, цо2 гасовите што сте ги направиле оти ве мрзе да поодете 10 минути, милионите деца оставени во домови поради големата љубов на нивните стрејт родители и сите глупи политичари за кои сте дале глас. Тоа го уништува животот на вашите деца а не сликата од двајца ЛУЃЕ како се држат за рака.



Ако мислиш дека си посупериорен од педерите, само да те потсетам дека си ништо у глобалната слика и за 50 години ќе станеш обична храна за црвите под земја. Имај убава вечер.[DOUBLEPOST=1558722911][/DOUBLEPOST]

Никој не ги спречува луѓето да излеза на протести. Те спречи некој да организираш протест за името? За болниците? За платите?
Да, немам лоби од милиони долари и фрикови со испран мозок на нет кој ќе ме бранат како живот да им е во прашање.
 
S

staycalm

Гостин
Абе арно знаат арапите, маани го педерот од зграда или каменувај го и баш те боле курац после.
Оди пиј млекце бе, за фрлање од зграда ми збори на 16 години а да му влепеш една ќе се разрика
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Врховниот суд во Бразил гласаше хомофобијата и трансфобијата да бидат нелегални :D
https://www.bbc.com/news/world-latin-america-48391926
Homophobia encompasses a range of negative attitudes and feelings toward homosexuality or people who are identified or perceived as being lesbian, gay, bisexual or transgender (LGBT).
Ми се допаѓа како законски забрануваат да имаш чувства :D
Koга ги користите децата како аргумент, помислете само на тоните ѓубре шо ги имате фрлено таму каде не треба, цо2 гасовите што сте ги направиле оти ве мрзе да поодете 10 минути, милионите деца оставени во домови поради големата љубов на нивните стрејт родители и сите глупи политичари за кои сте дале глас. Тоа го уништува животот на вашите деца а не сликата од двајца ЛУЃЕ како се држат за рака.
Ми се допаѓа whataboutism-ов зачинет е со уште некоја пропратна глупост.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Homophobia encompasses a range of negative attitudes and feelings toward homosexuality or people who are identified or perceived as being lesbian, gay, bisexual or transgender (LGBT).
Ми се допаѓа како законски забрануваат да имаш чувства :D
Djabe mu e , ne zakon, vo kamen da go isklesaat pak vnatre vo dusata ke si znae deka e zgresen i deka ne e kako site ostanati i nisto na svetot toa nema da go promeni. Porano ili pokasno ke zavrsi kako i povekjeto negovi zgreseni drugarcinja. Ili na jaze ili so zilet.[DOUBLEPOST=1558738037][/DOUBLEPOST]
Ако мислиш дека си посупериорен од педерите, само да те потсетам дека си ништо у глобалната слика и за 50 години ќе станеш обична храна за црвите под земја. Имај убава вечер.
Dovolno posuperioren e so samoto toa sto toj ili bilo koj normalen najverojatno ke gi ostavi svoite geni na idnite pokolenija i so toa i ke si ja izvrsi svojata prirodna obvrska za prodolzuvanje na vidot. Ti od druga strana koga ke umris i tvoite zgreseni geni ke umrat zaedno so tebe, nema da se prenesat ponatamu. Bukvalno tvoeto egzistiranje ke se svedi samo na hranenje na crvite. Jbg prirodata e surova. Taa taka si gi poprava svoite greski. Imaj ubava vecer i ti i gledaj hrani se pozdravo. Ne mi e za tebe, za crvite mi e ;).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom