Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
22 јануари 2017
Мислења
175
Поени од реакции
133
Imate nesto slusnato za zabrana na dizel vo Germanija i kolku e toa oficijalno ?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ми треба препорака за мајстор за следниов проблем со централно заклучување на Мерцедес А класа. Кога се заклучува со копчето на клучот, понекогаш централното не ги заклучува задните врати, а се случува и да не заклучи воопшто. Кога не заклучува, од кај возачката врата се слуша како брзо тропкање. До што може да е проблемот и каде да се носи колата за да се среди?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Ми треба препорака за мајстор за следниов проблем со централно заклучување на Мерцедес А класа. Кога се заклучува со копчето на клучот, понекогаш централното не ги заклучува задните врати, а се случува и да не заклучи воопшто. Кога не заклучува, од кај возачката врата се слуша како брзо тропкање. До што може да е проблемот и каде да се носи колата за да се среди?
имав сличен проблем со централното, не функционираше воопшто. Во темава ми предложија Дог Секјурити. Моето беше за шкода, ако другите имаат подобар предлог за мерцедес, нека предложат.
ДСекјурити е кај што се сечат Борис Трајковски и бул Србија. Блиску до него е и Новус.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Ми треба препорака за мајстор за следниов проблем со централно заклучување на Мерцедес А класа. Кога се заклучува со копчето на клучот, понекогаш централното не ги заклучува задните врати, а се случува и да не заклучи воопшто. Кога не заклучува, од кај возачката врата се слуша како брзо тропкање. До што може да е проблемот и каде да се носи колата за да се среди?
Карши Ситимол,преку Илинденска мајстор Нино.Доктор на науки за централно и аларми,башка келепур наплаќа
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
е да сум знаел. Јес да средив ама до Усје одев, а ми било под нос :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
е да сум знаел. Јес да средив ама до Усје одев, а ми било под нос :)
Влезот е кај Тихо што центрира предници а се наоѓа на крајот карши моторџискиот клуб.Моторче за врата за Туран у Капиштец до кафана Фурна кај тој 3000 ден,кај овој 700 ден со рака :)[DOUBLEPOST=1558508241][/DOUBLEPOST]Ова да ми го кажел некој немало да верувам
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Ми треба препорака за мајстор за следниов проблем со централно заклучување на Мерцедес А класа. Кога се заклучува со копчето на клучот, понекогаш централното не ги заклучува задните врати, а се случува и да не заклучи воопшто. Кога не заклучува, од кај возачката врата се слуша како брзо тропкање. До што може да е проблемот и каде да се носи колата за да се среди?
Од мое искуство провери прво механичката брава (кога ќе ја отвориш вратата видлива е) дали е чиста и освежи ја со вд40. И мене ми се случи баш на двете врати или немав забележано кога заглавиле поединечно. Не велам дека и кај тебе е тоа ама не кошта ништо да провериш.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
IMG-fb1a6ca4d5e79894015b936a023c4023-V.jpg [DOUBLEPOST=1558723219][/DOUBLEPOST]Знае ли некој каде може да се најдат капачиња за вакви бандажи?Такви како тоа у центарот на бандажот со знакот
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
тешко да се најдат само капачиња
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
тешко да се најдат само капачиња
Има копии како никому не му текнако да ги донесе,кај тие што се јавив на огласи викаат по 10 души дневно се јавуваат,ги бараат многу.Утре да видам у Аутолидер
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Прегледај го приврзокот 209542[DOUBLEPOST=1558723219][/DOUBLEPOST]Знае ли некој каде може да се најдат капачиња за вакви бандажи?Такви како тоа у центарот на бандажот со знакот
вакво нешто или е ова нешто друго
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=1902278

https://marketkonekt.com/macedonia/automobiles-motorcycles/car-care/kapachinja-za-bandazh/Qei.htm
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
не...ова се капачиња во средината на бандажите, а околу нив се шрафовите слободни како на сликата:


. оние погоре се фактички поголеми капачиња кои ги опфаќаат и шрафовите....тие тогаш не се гледаат

а ако случајно се бараат тие само со знакчето...ги има на секој огласник како реклама 5, пазар 3...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom