Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.359
Кајг,
денес низ нашава држава Македонија можеш да видиш повеќе знамиња на јарболи пред разни јавни државни, а богами и приватни институции само македонското знаме :oeoeoe: никаде го нема или ако го има е минијатурно според сразмерот на другите поставени знамиња или пак е ем минијатурно ем свиткано демек од ветар превртено намерно да не се гледа!



... за греота кога ќе видам минијатурно македонско знаме наспроти други НЕнаши знамиња стотици метра големи како се веат во наша татковина, но не и на нивна!
...се прашувам зашто се вее америчко знаме и знамето на ЕУ кои ниту сме дел од нив ниту, пак тие се тука??! зашто да не ставиме и германско знаме и француско, па и руско? :toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.487
Да не беа вмро, сдсм и дуи пола Македонија немаше да излезе од Табановце подалеку. Хахаха абе за сметка за струја ќе се бесеше сега постираш road to Frankfurt, жити покондурените.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драаа

Газдата ми даде отказ од работа,зошо на 2ри јуни одам на Стинг ....
Ми рече не сум смеел ..... Јеботе ..... Дупер ситуација да ти се случи газда и тебе на Буба Корели .....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Најпознатите јутубери од Македонија и регионот ќе настапат на сцената во Вип Арената Борис Трајковски на 19. мај 2019 год, со почеток во 13ч.

Многу сакам да видам што ќе биде „настапов“...
Шо напраиле овие у животот за да „настапат“ со било што ?
Ебати професијата... јутубер...

Ама битно ќе се лапаат по 500-600-800 денари за карти од глупави деца со уште поглупави родители шо ќе им платат за ваква севселенска глупост.
Секој ден се повеќе ме изненадува глупавоста на општествово :)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Некоја судика од охрид му рекла на дедо ми дека ќерка и ми е женска и као мн ме бендисвеле тие фамилијата нејзина и сакале шо поскоро да се свршиме. Па би ве замолил охриѓани кој познават некоја си ќерка на судика илина или ирина ли беше нз нек ми кажит да ја побарам пошо неможам да си ја најдам во случајов женската ми и идна свршеница. Фала.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Не бе, треба да ставам катанец на врата и натпис - забранети ненајавени гости во недела за време на ручек.
Толку да се нема осет меѓу луѓе, не знам, страшна работа.
Имате телефон, кренете слушалка, кажете дека сте во план на посета и завршена работа, не е тешко, аман.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D....primas soveti ili idei... oti mala(mlada)si ti se da znaes, oti majkati uste ti gi pere corapite.
Ete cuj,jas ne vleguvam vo soba so tie corapi sto sum bil vo konduri(patiki) ,odnosno nadvor.
Ete vaka,vednas vo pretsobje davam desen zmigavec i pravo vo kupatilo vo kada so se corapi a podignati nogavici na pantaloni.
I...i pustam topla voda (bojlerot mi e stalno uklucen) i miam noze so se corapi,potoa vrlam NA VRV ZLICE FAKS na stopalata so se corapite i edno 5min.trienje noga za noga.
I...i gotovo malku plaknenje i corapite se isprani i odat na tel na terasa,za po nekoj den pak da se oblecat.
I...sto i, ne dozvoluvaj da pravis sprotivno od ova,ne vleguvaj so tie corapi sto si bila nadvor vo soba i ne dozvoluvaj da go nosis od petok do petok kako mojoit zet OTI
ednas koga taka vleze kaj mene vo soba od smrdeata papagalot digna noze i zatvori oci a me kostase 600 denari.
(inaku da iskoristam,prodavam corapi site vrsti 1kl. 200 denari pakovka 12 para. standart kratki,do gluzd,do kolena,beli,sareni crni, i sport.) au ova lici na reklama.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.359
Кајг,
пази секој збор кажан носи последица, ама тишината уште повеќе, па сега види ти што е добро! :toe:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.317
Поени од реакции
18.983
Драа

Знаеш кој ми фали? ...кур да ми погали : D
Џонтра Волта, сперму да ми голта hhh

Зшто га нема? Знае ли некој? Инфо некој нешто? Жиф ли е мртаф ли е? Ебе ли нешто?
Аха да сс туј велешку фацу кур што ке ебе хаха шалу се
Фаца младос, фаца топилница, фаца Кочо Рацин, бели мугри фаца хахахаха стфарно е блед како виледа, нема еритроцити у крф хахахах
Кул дете,да му га испонабутам до пете. Пцуеше како луд, навиваше за шинтераши,имаше га сфугде, на собиранку беше главан.
Ама ја му кажа дека у пцување може воду да ми носи, нека дојде да батл, на дис, на фристајла рака мака фоун.
За сунгера ич не ни чуе нели, ама за детето сс Ројс фризуру и монголску менѓушку стфарно ми е криво. Форум без њега е како Југославија без Титу, како Северна Кореа без Кима, како Непал без Далај Ламу, како жена без цицке, како кур без јајца. И небото плаче за њега.
Врати се Џонтрааааааа!!!
 
L

Löwe

Гостин
Многу ме нервираат женски фаци со 2 презимиња. Океј ти кралице Елизабета II, многу си кул со 2 презимиња. Едноставно е, не сакаш презими од мажотти, остани си немажена и аукурац. Се осеќате ли јако со 2 презимиња кога се потпишувате?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.763
Ај здраво, живо. :D
Драга, само замисли ситуација: одиш на заболекар и заболекарката се настегала сабајлечки лук (може па и вчерашен бил), ама онака асално. Ти сирота мораш да седиш со отворена уста и да го чувствуваш секој надојден бран на лукоштина, при секое нејзино отворање на устата и молиш Бога да замолчи. :blablab:
Ми иде наредениот пат пред да одам на преглед, наместо да мијам заби со медицински пасти, раствори и тракатанци, да се нафукам лук, па да видиме кој повеќе ќе издржи. :confused:

Иначе ја арна.
Ај, чао. :angel:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.446
Поени од реакции
15.936
Одам се запознавам со едно девојче, вака ми изгледа фино. Ја додавам дома на фејсбук, кога да видам била антиваксер и веган активист. Ти се мочам во животот и среќата, не ме чуди еден ден и со транвестит да ме спои.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom