Навивачки групи во Македонија!

Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Како шо гледам на доста луѓе му сметат то шо моментално Рибари се меѓу најдобрите НГ во Македонија, место пофалби, насекое читам само замерки, ама да си знајте Рибари полека и сигурно се и станвет доста сериозна нсвивачка група.
Samo toa shto starata ekipa ja izgubivte ne me bendisuva, dobro se znaam so vashata poraneshna prva ekipa i mozham da kazham deka samo eden chovek ostana na tribina. Samo prodolzhete da rabotite i edukacija na mladite! Bravo respekat !
 
Член од
18 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
17
Samo toa shto starata ekipa ja izgubivte ne me bendisuva, dobro se znaam so vashata poraneshna prva ekipa i mozham da kazham deka samo eden chovek ostana na tribina. Samo prodolzhete da rabotite i edukacija na mladite! Bravo respekat !
Не имат неколку души од та постара екипа, чим си знаел поголем дел и знаш како шо се деси со таа екипа, имат надежни дечки шо ако продолжат вака ќе газат
 
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Не имат неколку души од та постара екипа, чим си знаел поголем дел и знаш како шо се деси со таа екипа, имат надежни дечки шо ако продолжат вака ќе газат
Ja zboram kao shteta ne deka ve kritikuvam. A kolku ostanale neznam mozhebi ne e samo on. Toj shto sedi cel zhivot na isto mesto na tribina. Samo napred dechki godinava nema kako vas ! :aplauz::aplauz::aplauz:
 
Член од
18 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
17
Ja zboram kao shteta ne deka ve kritikuvam. A kolku ostanale neznam mozhebi ne e samo on. Toj shto sedi cel zhivot na isto mesto na tribina. Samo napred dechki godinava nema kako vas ! :aplauz::aplauz::aplauz:
Хаха се разбираме, не е сватено како критика.фала на подршката
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Видео запис од "езерското" дерби.
Солидна утакмица со 2 навивачки групи. Рибари со кореографија ,пароли и пиротехника исто и Стружани со кореографија некој строб, една од паролите ја промашија па ја извадија наопаку.

Иначе на утакмицава присутни како гости на наша трибина беа четворица дечки од Гемиџии Гостивар. Како група сме немале досега со нив пријателски или какви било односи ама за дечкиве само пофални зборови. Иако немаа ништо заедничко со Охрид , цела утакмица навиваја јако, од почеток до крај не застанаја дури на моменти креваја атмосвера. Зато беа добро прифатени од цела наша трибина па на крај беа испратени со аплауз.

Пс. @Интегрален
Пошо јас ги пишев паролите, да ти одговорам дека на крај памет не ми падна дали фемили или незнам кој имале таков фонт. Едноставно глеав да го собере цел текст на платното зато негде е различен фонтот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Видео запис од "езерското" дерби.
Солидна утакмица со 2 навивачки групи. Рибари со кореографија ,пароли и пиротехника исто и Стружани со кореографија некој строб, една од паролите ја промашија па ја извадија наопаку.

Иначе на утакмицава присутни како гости на наша трибина беа четворица дечки од Гемиџии Гостивар. Како група сме немале досега со нив пријателски или какви било односи ама за дечкиве само пофални зборови. Иако немаа ништо заедничко со Охрид , цела утакмица навиваја јако, од почеток до крај не застанаја дури на моменти креваја атмосвера. Зато беа добро прифатени од цела наша трибина па на крај беа испратени со аплауз.

Пс. @Интегрален
Пошо јас ги пишев паролите, да ти одговорам дека на крај памет не ми падна дали фемили или незнам кој имале таков фонт. Едноставно глеав да го собере цел текст на платното зато негде е различен фонтот.
Езерското дерби е едно од најголемите во моментов кај нас и оваа сезона може да се каже дека е најнавивачки момент.За секоја пофалба сте и вие и Паткари.

А сега кога веќе си напишал дека ти сиги пишувал паролите ако можеш да ми кажеш која е порака сакате да ја испратите со "Од часови по историја бегате ништо македонско во вас немате"?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Езерското дерби е едно од најголемите во моментов кај нас и оваа сезона може да се каже дека е најнавивачки момент.За секоја пофалба сте и вие и Паткари.

А сега кога веќе си напишал дека ти сиги пишувал паролите ако можеш да ми кажеш која е порака сакате да ја испратите со "Од часови по историја бегате ништо македонско во вас немате"?
Паролата е упатена за Паткари. Незнам дали си упатен ама скоро секое дерби пеат те. една од постарите песни им гласи вака ..."самоил голем пе*ер е, Лихнида ја е*авме ку*ва и та е. :pos:
Кај нас на трибина се останати од порано и уште се пеат 2 песни за Цар Самоил, а хитот на Ефто "Лихнида кајче веслаше" е химна на групата и се пее секоја утакмица.
Поздрав.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Паролата е упатена за Паткари. Незнам дали си упатен ама скоро секое дерби пеат те. една од постарите песни им гласи вака ..."самоил голем пе*ер е, Лихнида ја е*авме ку*ва и та е. :pos:
Кај нас на трибина се останати од порано и уште се пеат 2 песни за Цар Самоил, а хитот на Ефто "Лихнида кајче веслаше" е химна на групата и се пее секоја утакмица.
Поздрав.
Како и да е убаво е да се видат полни сали и навивачко ривалство кое треба да остане здраво.На сценава наша сте една голема позитива.Поздрав и само напред.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Како шо гледам на доста луѓе му сметат то шо моментално Рибари се меѓу најдобрите НГ во Македонија, место пофалби, насекое читам само замерки, ама да си знајте Рибари полека и сигурно се и станвет доста сериозна нсвивачка група.
Само напред Рибари одлични сте !!!
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Прво навивање им е сезонава. Општинска лига на Куманово.

Ѓаоли продолжија со активноста периодов. Мала бројка, ама барем ја живнаа трибината.
Гемиџии Гостивар со гостување во Скопје против Вардар и во Охрид. Не знам дали гостувале на друго место. И Фантоми се активни во последно време.

Од "браќата", може да се издвојат Соколат од Дебар. Доста активни во полусезонава, со добар изглед на трибината. Нормално, уште се индијанци. Викендов го нападнале судијата. Лош пречек имало и за КК Тетекс во Чаир, со некоја второлигашка екипа од Чаир. На првиот натпревар, Војводи им скандирале националистички песни во Тетово, па овие вратиле. Војводи со добро навивање на кошарка последниве натпревари, ама слабо на фудбал, иако Тетекс се враќа во борбата за опстанок.

Што е со Ајдуци и Ханриево? Зошто се повлекоа од трибините?
Со Ајдуци незнам што е работава има нивни член, активен на форумов нека пише. За Дивизија Ханриево исто не знам, негде мислам прочитав сите по "свои" патишта си тргнале, ради лични обавези голем дел прелинале да одат.(штета ваежеа за поим за верност и ги поштовав многу).

Најголема мистерија ми се Пирати. Без разлика што им игра тимот во ЛШ и Сеха , нив скоро 5 години ги нема за живи. Па луѓе од други градови живеат клубот да им игра лш. Едно време одеа на фудбал чат пат против Вардар да свират али нишо посериозно.
Све на све воглавно сите активни групи се доста подмладени.Тука би ги спомнал и ФА и СПБ и сите останати.Дали ради забрани, дали ради репресија, дали ради немање навивачка култура голем дел постари што иделе пред 5-6 год сеа можиш да ги видиш само на дерби или воопшто да не ги видиш.

Здравје боже, во нас младите е иднината. Со труд,желба за докажување и нормално работа очекувам за 3-4 години враќање на старите патеки од групи како
ФА,Комити,Рибари,Лозари,.. и останати групи со перспективна младина.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Џабе е се,и тие млади што идат сега за 2-3 години ќе се откажат,затоа и бројката на сите групи во последниве години ни е иста.Причините ги знаеме...
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Кореографијата топ,не би се сложил дека ја копираат Фирма зашто низ цел свет има вакви знамиња,ама како успеале ударниот транс да си го запалат не ми е јасно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom