А1 Македонија (VIP)

Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Ako moze nekoj sto e na Vip da mi pusti sliki od speedtest da vidam kako e internetot, i dali e stabilen, pagja konekcija? ping vo igri? Ova Telekomov em skup em ne dobivam za toa sto plakjam.... i sto e najlosho nema moznost za opticki internet kaj mene... razmisluvam da se prefrlam na Vip !
Реон Ново Лисиче-Аеродром


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Срамота е колку непрофесионално работат Вип. Прво,колку долго време ќе ги држат затемнети Хрт 1/3 каналите и да продолжат да вадат/бришат добри канали и да ставаат албански,српски и некојси ванаби травел индиски глупи канали.Второ.Откако неколку месеци сум поспејд,вчера по втор пат да ми доаѓа порака дека не ми е платена месечната сметка:mad::mad::mad: Платив пред 10ти рок,имам писмена потврда,смс ти праќаат дека треба да платам 649 денари:facepalm:Каде е пораката дека пичка ви матер,дека платив во понеделникот и дека е евидентирано:sleep:Платив глупаци платив:LOL: Да завршам со Хрт. Се јавувам у кориснички центар,зашо немате Кроација.Абе имале нов систем они,Вип стар систем за прием и каналите не можеле да се прочитаат:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:Ќе биде брзо! Од септември немаат Хрт:D:D:D:D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Tolko mnogu sme ocajni i limitirani vo mobilnata telekomunikacija sto ni telekabel nemoze da ne opravi i uste 10 takvi :D
 
K

kicodarker

Гостин
Tolko mnogu sme ocajni i limitirani vo mobilnata telekomunikacija sto ni telekabel nemoze da ne opravi i uste 10 takvi :D
Ко небаре само тоа поле е проблематично во нашава заебанција тн држава.Овде се што се прави е профитерски на лесен и брз начин. Додај дека пола од населението е неписмено, и не одбира ни на што тарифен модел е врска нема постпејд припејд тарифирање по минута пакети...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Ко небаре само тоа поле е проблематично во нашава заебанција тн држава.Овде се што се прави е профитерски на лесен и брз начин. Додај дека пола од населението е неписмено, и не одбира ни на што тарифен модел е врска нема постпејд припејд тарифирање по минута пакети...
Kaj nas lugeto ne go odbirat tarifniot model tuku toa kakov telefon sakat i po nego kolko im kazat tolku plajkat. Posle 1 2 meseci se zalat abe mnogu mi e skapa tarifata, ama neli ima ubav tel.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сум приметил кога надвор врне или е лошо времето, ХД каналите на ВИП почнуваат да сецкаат/кочат. Дали има и други вакви случаеви?

Ете вчера на Телма ХД ми кочеше сликата на утакмицата.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Сум приметил кога надвор врне или е лошо времето, ХД каналите на ВИП почнуваат да сецкаат/кочат. Дали има и други вакви случаеви?

Ете вчера на Телма ХД ми кочеше сликата на утакмицата.
До преносот беше од таму,и кај мене кочеше и на обично и на ХД.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Требало до крајот на годината да се ребрендира.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Нешто ми вели дека ќе биде многу побрзо, на годишнината од спојувањето со Уан и Близу.
Евентуално малце подоцна на роденденот на Вип во септември.
Според мене тие се тие два датуми во игра за тој фамозен ребренд што реално ништо посебно нема да донесе...
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Нешто ми вели дека ќе биде многу побрзо, на годишнината од спојувањето со Уан и Близу.
Евентуално малце подоцна на роденденот на Вип во септември.
Според мене тие се тие два датуми во игра за тој фамозен ребренд што реално ништо посебно нема да донесе...
Само на оптика се надевам низ цревава кои секаде ги поставија дека ќе пуштат, бидејќи повеќето почнаа да шушкаат дека ќе почнеле да ставаат но сеуште никаде немаат таква работа.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Само на оптика се надевам низ цревава кои секаде ги поставија дека ќе пуштат, бидејќи повеќето почнаа да шушкаат дека ќе почнеле да ставаат но сеуште никаде немаат таква работа.
Не знам, тоа е оптимистички, а ја место за оптимизам кај овие немам. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom