Криминалци и криминални групи во МК

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Ако е насилна смрт поради организиран криминал, океј е :D
Не е насилна као шо знам, детево е младо, прв братучед на жената од мој близок човек. Ром е.

Вероватно се збори, ја земал бегалка, на сред пат се пишманела, и тој реката :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.301
Поени од реакции
5.886
Нека биде вака цитирано за да остане текстот во случај да биде избришан статусот.

"Mojot sin Filip bese proboden so noz vo sabotata vo diskoteka vo Marino,se bori za zivot so teski ostetuvanja,izvrstelite se dve deca od Petrovec edniot sin na poraneseniot Gradonacalnik na Petrovec Zvonko Cvetkovski segasen visko funkcioner vo MVR.Povodot za ovaoj moj napis e obid da se stavi kraj na vakvite slucuvanja i spored prvicni informacii obid da se izmenat izjavite na decata svedoci koi bea dadeni vo moe prisustvo vo Drzavna bolnica i kade sto direktno bea posoceni storitelite.Vazno e storitelite da ja dobijat zasluzenata kazna zatoa sto kakov covek treba da bides za da imas takov noz so sebe pri izleguvanje vo diskoteka,denes bese Filip utre ke bide nekoe drugo dete dokolku uspeat storitelite da se spasat blagodarenie na visokata pozicija vo MVR na nivniot tatko.Spodelete ne zaradi mene tuka zaradi vasite deca koi se dodeka ima vakvi luge sto nosat oruzje so sebe pri sekoe izleguvanje i vasite deca se potencijalna opasnost."
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ќе го јадат. Има обиди да се заташка од таткото на напаѓачот (советник на Спасовски) , ама повредениот е исто така вработен во МВР. Така да, чисто се сомневам дека има начин да поминат неказнето.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Ке остане така ова ке се заташка[DOUBLEPOST=1553445628][/DOUBLEPOST]Па што ако е вработен исто кога овие се над него кое тој обичен џандар
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Вчера читам уапсиле некого, дома во саксии растел тревка, а премиерот легално води бизнис со тоа.
Исто и за оружје од Сарај лани, двајца фатија со пиштоли и куршуми, а оној од Микеи легално води бизнис со тоа, додека АРМ и МВР јавно го носат.
Тоа е. Светот е изграден врз неправди.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Има обиди да се заташка од таткото на напаѓачот (советник на Спасовски) , ама повредениот е исто така вработен во МВР.
Mvr pogolemi mafijasi od mafijata samo oni bodat drugive samo zborat
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
642
Поени од реакции
2.076
Исто и за оружје од Сарај лани, двајца фатија со пиштоли и куршуми, а оној од Микеи легално води бизнис со тоа, додека АРМ и МВР јавно го носат.
Тоа е. Светот е изграден врз неправди.
Микеи продава оружје само доколку поседуваш дозвола од мвр и е сосема легално ,арно ама мвр издава дозволи само преку врски последниви неколку години.А читај поништува барања на припадници од специјалната на АРМ :confused:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Зошто е приведен Крис во полиција?
Го приведоа пред малце од дома, видов пред мене се случуваше...
А и 2 месеци инстантно доаѓа полиција кај него пред зграда со се брза помош, а сега само полиција дојде.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Зошто е приведен Крис во полиција?
Го приведоа пред малце од дома, видов пред мене се случуваше...
А и 2 месеци инстантно доаѓа полиција кај него пред зграда со се брза помош, а сега само полиција дојде.
Кој Крис?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Треба да си од Скопје за да го знаеш.
Еве го на моторчево.

Го уапсија прееска. Дали знаеш зошто?
Пак нешто правел низ градот глупости?

Не е од денес што правел. 2 месеци иде полиција кај него дома. Сестра му наркоманката и татко му изгледаа многу смирени прееска кога ги видов после апсењето...беа надвор.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
39
Поени од реакции
19
Жозефина веќе неколку години го пишуваш истово, ни стана апсолутно јасно која е врската помеѓу лекарот Снежана и нејзиниот брат. Нема потреба повторно и повторно да се повторуваме (y)
Те засега тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom