Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Kako sega ne razbiram proveruvas denes potpisan ukaz ??????? Na tebe? I kako 665* a prepiskata e drug broj na slikata?
Znaci na mojot ukaz stoi deka se uste cekam potpis
A toa sto proveruvav broj po broj 6643/2016 e potpisan Ukaz
Mojot e 665*/2016 samo nekolku brpja posle nego i ne e potpisan. Toa ne mi e jasno
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Znaci na mojot ukaz stoi deka se uste cekam potpis
A toa sto proveruvav broj po broj 6643/2016 e potpisan Ukaz
Mojot e 665*/2016 samo nekolku brpja posle nego i ne e potpisan. Toa ne mi e jasno
Кратко и јасно: Не е важно кој број си, не одат по таков редослед. Аман веќе.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Citam, da recime redovno i nekako se mi e ispobrkano, treba ili ne treba da se nosat povtorno dokumentite(uverenija, izvodi i dr.) koi si gi podal vo dabc za da se dobie proishod. Ako ima nekoj licno iskustvo so nosenje ilinekoj so ne nosenje ve molam neka pise, naskoro imam intervju. Isto na prethodnata strana imase nekoj prasano kako tece samoto intervju pa ako moze da spodeli nekoj koj veke bil na intervju. Intervjuto e mislam naj biten moment vo celata procedura posle e samo cekanje.
Posrednikot ne mi kaza za toa deka treba da se nosat povtorno istite dokumenti i na intervju.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Zdravo Bruhilda. Gledam te kako najupaten u cela procedura so bg drzavjanstvo, pa sakam da prasam kade sega se pravi intervjuto? Mislam deka bese objavil vo postar post deka sega e vo druga zgrada? Dali vazi za site, po novoto, so online zakazuvanje termin ili za tie sto sme po staro, ako znaes? Imam podneseno dokumenti vo MP vo avgust 2018 po starata procedura, intervju zakazano za 8 april 2019. Po vtor pat apliciram, 2018 dobiv otkaz od viceprezident. Fala i pozdrav :)[DOUBLEPOST=1553516063][/DOUBLEPOST]
Измените на Уредбата бр.1 од 1999г. за примена на глава петта од ЗБГ (април 2017г.) многу јасно е кажано зошто се, цела година пробував да објаснам зошто ставаат на дополнителна и одбиваат ама како и да е, кој сака и како сака нека си толкува :facepalm: (y)
Тоа ти е иначе т.2.1 од тоа што си го постирал.
Ама на некој Балтазар му текнало зошто ги враќале луѓето па нашол "решение" пак да се носи цела документација во МП и затоа нема повеќе да има нит одбиени, нит вратени на дополнителна, се ќе си тече како подмачкано. :facepalm:

П.С. Кој носи не проси, така? ;)
Zdravo Bruhilda. Gledam te kako najupaten u cela procedura so bg drzavjanstvo, pa sakam da prasam kade sega se pravi intervjuto? Mislam deka bese objavil vo postar post deka sega e vo druga zgrada? Dali vazi za site, po novoto, so online zakazuvanje termin ili za tie sto sme po staro, ako znaes? Imam podneseno dokumenti vo MP vo avgust 2018 po starata procedura, intervju zakazano za 8 april 2019. Po vtor pat apliciram, 2018 dobiv otkaz od viceprezident. Fala i pozdrav :)
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Каде се проверува кои укази се потпишани ?
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Zdravo Bruhilda. Gledam te kako najupaten u cela procedura so bg drzavjanstvo, pa sakam da prasam kade sega se pravi intervjuto? Mislam deka bese objavil vo postar post deka sega e vo druga zgrada? Dali vazi za site, po novoto, so online zakazuvanje termin ili za tie sto sme po staro, ako znaes? Imam podneseno dokumenti vo MP vo avgust 2018 po starata procedura, intervju zakazano za 8 april 2019. Po vtor pat apliciram, 2018 dobiv otkaz od viceprezident. Fala i pozdrav :)[DOUBLEPOST=1553516063][/DOUBLEPOST]
Zdravo Bruhilda. Gledam te kako najupaten u cela procedura so bg drzavjanstvo, pa sakam da prasam kade sega se pravi intervjuto? Mislam deka bese objavil vo postar post deka sega e vo druga zgrada? Dali vazi za site, po novoto, so online zakazuvanje termin ili za tie sto sme po staro, ako znaes? Imam podneseno dokumenti vo MP vo avgust 2018 po starata procedura, intervju zakazano za 8 april 2019. Po vtor pat apliciram, 2018 dobiv otkaz od viceprezident. Fala i pozdrav :)
Со што документи си па ти откажа вицето?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom