Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Dali moze da gi dobijam prasanjata od nekoj koj bil na intervju ovoj period.
 
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
Здраво. Дали може да кажете каде ги проверувате указите. Ви благодарам
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Do koga ti pisese deka cekas potpis kaj tebe mozi samo ne bese smenato na sajto a potpisan ti bese
Jas se uste cekam potpis koga proveruvav po vo vtoroto pole preku konzulat random pocnav i mi izleze deka toj broj mu e potpisan ukaz i toa uste vo avgust 2018[DOUBLEPOST=1553502437][/DOUBLEPOST]
Честито ,стисни на записивание и ќе видиш,ако ги пишува твоите податоци,тогаш тоа е тоа,треба да частиш!!!!
Mene ne mi e potpisan ukazot seuste cekam. Pravev proverka broj po broj dali e potpisan nekoj pred mene i izleze toa deka e potpisanukaz. Toa znaci deka ili nie ke si cekame premnogu dolgo ili neznam sto da recam zafrleni sme nekade. A isto taka kako sto se sekavam vie Palekrstic kako sto se sekavam cekate potpis pred mene nekoj den.
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
izmeni od Zadolzitelna vo FINALNA do kade se ?
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Dali moze nekoj da postira link od stranata na mvr za licni dokumenti sledenje????
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ako moze nekoj da mi objasni ova.
Jas sum so broj 665*/2016 od 10 Juli 2018 godina mi stoi status deka cekam potpis za ukaz od Viceto.
Ova slucajno proveruvav i izleze deka ukazot e potpisan uste vo Avgust mesec. Toa znaci deka ne odat po redosled?
Прегледај го приврзокот 206424
Велиш дека си преписка 665*, ама на сликата пишува за преписка 6643. Погрешна преписка си проверуваш.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Zdravo na site, sakam da prasam kako e na intervju dali butaat i kako se odviva celoto intervju, prasanjata gore dole gi imam nauceno, jas treba da odam naskoro pa me interesira pa nekoj da spodeli

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali moze nekoj da postira link od stranata na mvr za licni dokumenti sledenje????
https://www.mvr.bg/електронни-услуги/електронни-услуги-и-справки/справка-за-издадени-и-неполучени-б'лгарски-лични-документи[DOUBLEPOST=1553508240][/DOUBLEPOST]
Kako sega ne razbiram proveruvas denes potpisan ukaz ??????? Na tebe? I kako 665* a prepiskata e drug broj na slikata?
Не е нејзина преписка.
Проверувала бројчиња блиску до нејзиното,и не и беше јасно како може уште во 2018 да му биде потпишан указ ,а она чека сеуште......И дека не одат по ред ,тоа и беше прашањето.
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
https://www.mvr.bg/електронни-услуги/електронни-услуги-и-справки/справка-за-издадени-и-неполучени-б'лгарски-лични-документи[DOUBLEPOST=1553508240][/DOUBLEPOST]
Не е нејзина преписка.
Проверувала бројчиња блиску до нејзиното,и не и беше јасно како може уште во 2018 да му биде потпишан указ ,а она чека сеуште......И дека не одат по ред ,тоа и беше прашањето.

Vo red. Dali ima nekoi potpisani ukazi?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ајде доста просеравања. Дефакто ни ги побараа документите, мене ми се јавија од конзулат само 2-3 недели после интервјуто за да ме известат дека ќе мора да ги поднесам тие документи. Поминаа речиси 2 години од тогаш и веќе не е новост. А ти продолжи си да бараш каде го пишува тоа "официјално".
Што е уште поинтересно, паметам дека низ дискусија со неа/него истово го востановивме пред мноооогу месеци. :tapp:

Нејсе.

http://www.justice.government.bg/76/ Screenshot_20190325-112146.jpg
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Што е уште поинтересно, паметам дека низ дискусија со неа/него истово го востановивме пред мноооогу месеци. :tapp:

Нејсе.

http://www.justice.government.bg/76/Прегледај го приврзокот 206433
Измените на Уредбата бр.1 од 1999г. за примена на глава петта од ЗБГ (април 2017г.) многу јасно е кажано зошто се, цела година пробував да објаснам зошто ставаат на дополнителна и одбиваат ама како и да е, кој сака и како сака нека си толкува :facepalm: (y)
Тоа ти е иначе т.2.1 од тоа што си го постирал.
Ама на некој Балтазар му текнало зошто ги враќале луѓето па нашол "решение" пак да се носи цела документација во МП и затоа нема повеќе да има нит одбиени, нит вратени на дополнителна, се ќе си тече како подмачкано. :facepalm:

П.С. Кој носи не проси, така? ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom