Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.679
Ти гледај сега и знамето да не се смени, батали инвестициите.
Што знамето ќе го менуваат? Незнаев за ова, вие Северxhаните сте многу напредни бре... ако е така кажи нешто и кога во ЕУ ќе влеземе. Кога ќе организираме ЕУфест, и кога ќе го креваме знамето на ЕУ пред влада? Чочек знам дека ќе има, за тоа не прашувам
 
Последно уредено:

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Баталете знаме, имаат поважни работи(родител, А...Ш)...
....искрено очекувам март, април една геј парадичка и конечно да се европеизираме...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Баталете знаме, имаат поважни работи(родител, А...Ш)...
....искрено очекувам март, април една геј парадичка и конечно да се европеизираме...
Ќе има се повеќе ЛГБТ, така да ќе мора да се мисли на нив ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Имате интересни работи за дискусија доста спамате со фејк њуз (родител 1 и 2).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Имате интересни работи за дискусија доста спамате со фејк њуз (родител 1 и 2).
Taka kazi im, deka se e toa vo nivnite nebanjati glavi. Sto ke diskutiraat za ova koga moze da se diskutira na primer za toa sto navodno bese vo nivnite nebanjati glavi pred nekoja godina.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Имате интересни работи за дискусија доста спамате со фејк њуз (родител 1 и 2).
По сите портали го пишува ова, кога ќе можам ќе пронајдам линк и ќе постирам....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.238
Кој донел странски инвестиции? Знаете кои беа главни луѓе за странски инвестиции овие 2,5 години? Рамиз Мерко, Самка Ибраимовски и Љубе Бошковски...

Лажи ги тоа Северxhаните, и онака се поминува кај нив.
На Мерко кога му рекле дека у Струга улиците се неисчистени од снег, им рекол дека ќе се стопи, Самка маваше на апарати го сликаа по електронскиве казина тие ќе носеле компании да инвестираат тука. Офффф
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.663
Викаш предлог законот не постои? Сомнително е неговото постоење, вмровците го измислиле и си прават пресови са измислен предлог?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Викаш предлог законот не постои? Сомнително е неговото постоење, вмровците го измислиле и си прават пресови са измислен предлог?
Има некој предлог закон за дискриминација нешто е сега дали има тоа родител А и Б не верувам.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.443
Пред локалните беа бегалски кампови сега се родител 1 и родител 2. Се е исто само други ликови пишуваат овде. Добро барем пратат закони во Франција па да ги пласираат овде.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Додека дишеме ќе пласираме фејк(факе) њуз....:D
Кога ќе ми текне само која пара се фрли на лубриканти...или и тоа е фејк...Стандардот ни е толку висок така да само уште вазелин ни фалеше...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Што знамето ќе го менуваат? Незнаев за ова, вие Северxhаните сте многу напредни бре... ако е така кажи нешто и кога во ЕУ ќе влеземе. Кога ќе организираме ЕУфест, и кога ќе го креваме знамето на ЕУ пред влада? Чочек знам дека ќе има, за тоа не прашувам
Не бе, ти за секој случај да повнимаваш да не се смени и знамето.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.679
Абе Ваоо, овој пост многу ме потсеќа на кажаното од Костадин Костадинов.... онака во духот на Северxhанството

И да, ме боли онаквото како ќе се викаме, џабе е кога системот ни е испосран целосно, платите ни се најниски во Европа, а трошоците меѓу највисоките.
Истиот Ваоо зборуваше и ова...

Кој ти е логиката дека ќе се казнуваат по 5.000 евра овие што не знаат албански?
Еве го повторно Генерал Стојанче Waoo Ангелов

Грешка си, нема да има двојазичност на цела териоторија на мк според новиот закон.
Еве го Ваоо во Светот на Бајките

Јас сум за правна држава, која моментално гледам дава надеж дека ќе профункционира, коректно е да си лежат гнасиве. :D

Такада драг Северxhан Ваоо, пред да почнеш да тераш некаков си сеир со мене за знамиња и штотијасзнам, земи прво избриши си го тоа белото од устата што очигледно не е млеко, не сакам да ме исплукаш дискутирајќи со мене.

Piss Out
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom