Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo nov sum na forumov. Bev na intervju 17.07.2018. So dokumenti od tatko bugarin. Koga proveruvam na prvoto kvadratce so 4***/2017 i password mi pisuva vo obrabotka,no koga pisuvam na dolnoto kvadratce samo so 4***/2017 mi pisuva se ceka potpis i toa e taka od noemvri mesec 2018. Dali znae nekoj odprilikq uste kolku ke cekam?
Тој број што го имаш со пин ,тој се внесува само во горното поле,и според датумот на интервју ,прва промена треба да ти биде после 7 месец 2019,а до државјанство уште плус 6 месеци од промената.Значи вкупно до крај имаш уште 13 месеци отприлика.Но несваќај здраво за готово,не се знае како ќе течат работите,може на подобро и побрзо да биде,а може и да се успори.
А во долното поле се проверува само преку број на преписка која што ти ја пишува сега во овој статус како што си....Образувана преписка бр.ххх/2018 ,НОООО само за оние преку амбасада што одат.Ако си преку Софија нема да ти даде ништо,ќе пишува нема таква преписка подадена по консулатски пт.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
5 god se debatira na forumov bez konecen zaklucok.zele po cickovci,strini,vujni,babi zabi.....nazalost nikoj od nas nema tocen odgovor na ova.100% nema nikakvo pravilo.ova poveke mi lici ko za aplikacija za usa viza.zavisi na koja noga se stanati vo ambasada.barem da ni dadea odgovor tocno za sto i sto sme odbijani.mozda ke ni olesnese
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Dolu proveruvas dokolku na intervju si bil vo ambasadata.Vo gornoto so broj na molba i pin dokolku si bil na intervju vo Sofija.
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Ne im se raboti...tia e problemot.Opsto zemeno sami si gi kmpliciraat rabotite zaradi partiski prepukuvanja kako i kaj nas.
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Не постои разум некој да ти е крив за твојата состојба.
Не пишам на форумот за занимација, туку што има доста личности кои ми пишуваат и не сакам да одговарам поединечно.
Доколку ти сметам стави ме на игнор и не замарај веќе

@fatigoova do kade si ti so pasosot? Koj e tvojot status?
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Prijatel ima podneseno za proizhod preku ambasada pred edna godina. Vcera se javil da vidi do kade e, mu rekle da se javi vo Juli :facepalm:. Ludaci, godina ipol za proizhod... C c c
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Aman i mene mi se smeni vo istiot status krajot na januari i mislam gotovo so ova zimam pasos zarem ima uste zaebancii
тек сега почнува заебанцијата, ова е последната препрека, некој на форумов чекаат и по 24 некои 12 некои 8-10 , некои 4-6 месеци и не се знае уште колку ќе се чека...
 
Член од
28 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Тој број што го имаш со пин ,тој се внесува само во горното поле,и според датумот на интервју ,прва промена треба да ти биде после 7 месец 2019,а до државјанство уште плус 6 месеци од промената.Значи вкупно до крај имаш уште 13 месеци отприлика.Но несваќај здраво за готово,не се знае како ќе течат работите,може на подобро и побрзо да биде,а може и да се успори.
А во долното поле се проверува само преку број на преписка која што ти ја пишува сега во овој статус како што си....Образувана преписка бр.ххх/2018 ,НОООО само за оние преку амбасада што одат.Ако си преку Софија нема да ти даде ништо,ќе пишува нема таква преписка подадена по консулатски пт.
Pa jas sum preku sofija tamu bev na intervju i posle intervjuto mi kazaa deka za edna godina naaajmnogu ke go dobijam drzavjanstvoto. Ne mi jasno bash kako odat rabotite. Sestra mi isto vo sofija na intervju eden mesec posle mene pa na nea i pisuva nema prepiska takva po konsultanski pat. I shto sega znaci toa ??
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Pa jas sum preku sofija tamu bev na intervju i posle intervjuto mi kazaa deka za edna godina naaajmnogu ke go dobijam drzavjanstvoto. Ne mi jasno bash kako odat rabotite. Sestra mi isto vo sofija na intervju eden mesec posle mene pa na nea i pisuva nema prepiska takva po konsultanski pat. I shto sega znaci toa ??
Pa velis podnesovte Sofija,sto baras da gi pisis broevite kaj sto pisat tie sto se po konzulski pat,pisi gore kade e so br. na molba i pin
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Дали Културен клуб Струмица и кул.клуб Скопје се под иста капа?[DOUBLEPOST=1551354578][/DOUBLEPOST]
Дали Културен клуб Струмица и кул.клуб Скопје се под иста капа?
I kako mozam da gi dobijam?eden tel za kontakt ima koj poveke ne postoi.na mail ne vrakaat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom