Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Еве како не бараш гага.



Поради истата причина заради која што тебе не ти сметаше кога Грујо отпишуваше долгови.
овој сега е грујо верзија 2.0 така
прави се што правеше грујо само по на големо
па и тоа е напредок. кога веќе се краде државата побрзо да се искраде. да дојде крајот побрзо, па да се знае
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
овој сега е грујо верзија 2.0 така
прави се што правеше грујо само по на големо
па и тоа е напредок. кога веќе се краде државата побрзо да се искраде. да дојде крајот побрзо, па да се знае
Грујо е незаменлив во крадење и уништување.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пола Република Илирида, пола Западна Бугарија ќе ни стане државава. На добар пат се Америте, швабите, кралиците и сите што сакаат да не уништат. Искрено, никој нема потреба од Македонскиот народ и држава, а ќе имаат од Бугарија и Албанија.
Бугарија дека се во ЕУ и нато, а Албанија дека се нивна војска и послушници за било какви лоши работи.
Ние за ништо не им вредиме.

Нема кој да ја брани државава. Дијаспората не има заборавено. Тука тие што живеат во државава не се заинтересирани и би живееле под некоја од тие две држави...

Реалноста е таа. :place::place:[DOUBLEPOST=1548696721][/DOUBLEPOST]Стижу доларе....

FB_IMG_1548696668164.jpg
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Грујо е незаменлив во крадење и уништување.
Овие мислам дека ќе го надминат. Добар старт имаат, веќе научени, добро разработени методи. Буџетот ептен го наголемија, има да дрпаат сега.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Забранено е да бидам овде?
Мора ти да ми кажеш со што треба jaс да се занимавам?
Интеренет е слободно пространство и може човек да оди каде сака, свати го тоа.[DOUBLEPOST=1548661655][/DOUBLEPOST]
Дали знаеш колко си во грешка...
Не сум јас фактор да забранувам на некого, само место тука да бидете заангжирај се за проблемите таму кај тебе, на нас не ни треба некој Бугар, или Грк или Албанец да ни соли памет.
Ме заболе к*** со што се занимаваш.
Ти ќе ми збориш за слободно пространство, или некој како тебе дами збори за слободно општество, кога ти и таквите како тебе, Албанци, Гркофили, се полни со фашизам и омраза кон Македонскиот народ, на секој можен начин да го уништи.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.093
Поени од реакции
3.275
Поради истата причина заради која што тебе не ти сметаше кога Грујо отпишуваше долгови.
Баш напротив, ми сметаше и тогаш и сега,
додека ти дремеше на 1 тема и само критикуваше, јас на таа тема за тој отпис на долгови ја критикував тогашната власт.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Кадар на дуи беше одговорен за пензиските фондови.Затоа е и кривичната пријава до непознат сторител, иако на сите им е познат!И сеа има правда???
не знам дали повеќе си заинтересиран да се задоволи правдата и да бидат обештетени корисниците или бараш виновник во сегашнава влада. Ако е второво, размисли кој е виновен во прв ред за овој криминал. Министерствата имаат ингеренции...воопшто владата има ингеренции да потпишува, да стопира или аминува кај агенциите, дирекциите и слични институции. Да не се правиме наивни, без амин на влада тешко ваков криминал би поминал. Прашањето може да оди и вака -зашто тогашната влада дозволила ваков криминал, башибозук од партија која константно тера великоалбанска платформа. И зошто сегашната дури сега го изнесува ова во јавност.
Дали ќе има правда, не знам.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Баш напротив, ми сметаше и тогаш и сега,
додека ти дремеше на 1 тема и само критикуваше, јас на таа тема за тој отпис на долгови ја критикував тогашната власт.
Браво за тебе. Ај најди две мислења каде критикуваш.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.472
хеаха Мицковски на МТВ пичи слаломи и се мачи како грешен ѓавол да објасни како ќе го ревидира уставот, а да не се скара со светот, за на крај, без да каже ништо конкретно да побара прво гласови па после максимумот ќе го дал за тие процеси.

Ништо, да си гласаме за Заев, сигурно некое добро ќе излезе од тоа кога ќе се помири човек дека е натртен и нема да се опира.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Следните месеци да не плаќаме струја е ни ги простат сметките?
Па почни ајде што чекаш? Сигурно вака си храбар како на форумов, што е пречката? Пробај да го заебаш системот.
Мизерија од народ сме.
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
241

А да се најде некој да го штипне за уво професоров, да го разбуди?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
7.789
Кур добиле во Давос, овие изјави очајнички ме се некако пумпаат оптимизам, изгледа не ќе да е на добро предчувствуваат или знаат нешто за економијива ни наша отепана доотепана...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.878
Поени од реакции
15.832
не знам дали повеќе си заинтересиран да се задоволи правдата и да бидат обештетени корисниците или бараш виновник во сегашнава влада. Ако е второво, размисли кој е виновен во прв ред за овој криминал. Министерствата имаат ингеренции...воопшто владата има ингеренции да потпишува, да стопира или аминува кај агенциите, дирекциите и слични институции. Да не се правиме наивни, без амин на влада тешко ваков криминал би поминал. Прашањето може да оди и вака -зашто тогашната влада дозволила ваков криминал, башибозук од партија која константно тера великоалбанска платформа. И зошто сегашната дури сега го изнесува ова во јавност.
Дали ќе има правда, не знам.
Во лагите се кратки нозете....
работата со 2 столб се извршила од 2003 до 2007 а важно веднаш се обидоа предизборно опозицијата да ја валкаат ...
истата предизборна гебелсовска пропаганда оди и за вакцините, демек предходната влада е виновник, а ете најтежок случај е дечко со 19 години што требал да прими вакцина 2003 - 2006
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
7.789
Зоран Заев и неговата криминогена влада во просек на секој пензионер ќе му скрати околу 400 денари месечно, реагираше Наум Стоилковски.

Ако просечната пензија во Република Македонија изнесува 15 000 денари, тоа значи кратење за најмалку по 400 денари од пензија. Вкупно пресметано значи дека на пензионерите ќе им бидат скратени над 124 милиони денари или над два милиони евра!

Скандалозно е тоа што во исто време кога се случува качувања на платите на министри и одредени градоначалници власта спроведува кратење на пензии.

Кратењето на пензиите удира безмалку на над 310 илјади семејства во Република Македонија. Им ја намалуваат куповната моќ на пензионерите, од нив создаваат социјални случаи.

https://lider.com.mk/ekonomija/vmro-dpmne-na-sekoj-penzioner-kje-mu-skratat-okolu-400-denari-mesechno/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom