Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
колку потписи треба да се соберат во собрание да се затворат сајтовите како инфомакс и сличните на нив за дезинформирање ? :uzi::uzi::uzi:
4 komada Kalas ruski ak-47 i edna zolja i ce letaat kako pappagali
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
26
Jas bev na intervju 1vi noemvri 2017, uste mi pisuva status prepiskata se namira po procedura na zadolzitelbo saglasuvanje, a gledam kaj nekoi sto se i pri krajot na noemvri im e smeneto statusot, kaj moj drugar 20 dena bese pred mene kaj nego dvapati do sega se smeni. Ima li nekoj sto e blizu toj datum da e uste so istiot status?
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Dobro so e rabotava treta nedela nema ukazi
Ukazi nema i ne se znae ni dali ke ima ni koga. Denes razgovarav so poveke posrednici site mi kazaa deka ne se znae sto ke bide za ponatamu. A koga tie ne znaat sto se najblisku tamu i sto imaat doushnici kako se odvivaat rabotite nie mozime samo da si pisuvame dzabe. Loso ni se pisuva ama ajde da ne gubime nadez
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
A некој да појасни со процедура од Велико Трново како да побарам што да приложам... сака ПП сака овде не е проблем.
Treba da znaes Ime Prezime, kade ima sluzeno vojska, od koj do koj datum i koj rod vo vojskata e bil dedo ti. Site tie informacii moze na mail da gi pratis vo V Trnovo i tie ke ti odgovorat, jas pred tri godini vadev potvrda za dedo mi i pred mesec vreme si go zemav pasosot. E sega za mailot go imam pisano mozebi 50-60 stranici nazad ama sega ne go znam vo momentot. Vidi na net na web stranata na Voen Arhiv V Trnovo moze ke go najdes, nesto bese dvia@goverment.....[DOUBLEPOST=1543347631][/DOUBLEPOST]
Treba da znaes Ime Prezime, kade ima sluzeno vojska, od koj do koj datum i koj rod vo vojskata e bil dedo ti. Site tie informacii moze na mail da gi pratis vo V Trnovo i tie ke ti odgovorat, jas pred tri godini vadev potvrda za dedo mi i pred mesec vreme si go zemav pasosot. E sega za mailot go imam pisano mozebi 50-60 stranici nazad ama sega ne go znam vo momentot. Vidi na net na web stranata na Voen Arhiv V Trnovo moze ke go najdes, nesto bese dvia@goverment.....
Eve go dvia@archives.government.bg
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Ukazi nema i ne se znae ni dali ke ima ni koga. Denes razgovarav so poveke posrednici site mi kazaa deka ne se znae sto ke bide za ponatamu. A koga tie ne znaat sto se najblisku tamu i sto imaat doushnici kako se odvivaat rabotite nie mozime samo da si pisuvame dzabe. Loso ni se pisuva ama ajde da ne gubime nadez
Drugar neka ti gi vratat posrednicite parite za toa sho te izlazale, i dosta tresete zeleni
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Считано от 02.01.2019 г. подаването на молба за промјана на гражданството и провеждане на интервју ште се ос'штествјава само след предварително направена електронна резервација на дата и час на интернет-страницата на Министерството на правос'дието. Нјама да б'дат приемани документи без направена резервација по електронен п'т.


Б'ЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО
 
Член од
5 јуни 2018
Мислења
55
Поени од реакции
24
Moze li da mi ja pise nekoj meil adresata na gospodinot vo ministerstvo li kade bese...aleksandar..lanndiev ili kako bese tocno ne se sekavam
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Jas bev na intervju 1vi noemvri 2017, uste mi pisuva status prepiskata se namira po procedura na zadolzitelbo saglasuvanje, a gledam kaj nekoi sto se i pri krajot na noemvri im e smeneto statusot, kaj moj drugar 20 dena bese pred mene kaj nego dvapati do sega se smeni. Ima li nekoj sto e blizu toj datum da e uste so istiot status?
Za koj datum zboris koga vikas pri kraj na noemvri vlegle na finalna? Za koj posleden datum znaes deka vlegol na finalna?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Считано от 02.01.2019 г. подаването на молба за промјана на гражданството и провеждане на интервју ште се ос'штествјава само след предварително направена електронна резервација на дата и час на интернет-страницата на Министерството на правос'дието. Нјама да б'дат приемани документи без направена резервација по електронен п'т.


Б'ЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО
Oficialno pocnaa novite izmeni so sreka na site
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
so kakvi dokumenti za poteklo si odbiena kazi ja celata istorija
Preku prva bratucetka odev, naknadno odnesov dokument od Strumica ama kasno sum gi odnela i tie ne se zemeni vo predvid... Ke probam da najdam potvrda i od dedo mi brat, vo Veliko Trnovo. Prasaneto mi e dali nekoj znae dali mozam da gi podignam dokumentite od Sofija i so istite da apliciram povtorno u Skopje u Ambasada i dali e toa dobra opcija? Sovet Ve molam.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Preku prva bratucetka odev, naknadno odnesov dokument od Strumica ama kasno sum gi odnela i tie ne se zemeni vo predvid... Ke probam da najdam potvrda i od dedo mi brat, vo Veliko Trnovo. Prasaneto mi e dali nekoj znae dali mozam da gi podignam dokumentite od Sofija i so istite da apliciram povtorno u Skopje u Ambasada i dali e toa dobra opcija? Sovet Ve molam.
Dobra e opcijata ke zastedish mn pari samo ako ima nekoj poupaten da ti kaze dali mozes da si gi podignes dokumentite[DOUBLEPOST=1543358823][/DOUBLEPOST]
Sega proveriv, MM dobil ukaz... So dokumenti od sestra
Koj e MM
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom