Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Milan is working towards acquiring Rodrigo De Paul in January. Milan representatives will meet his agent on Monday to discuss a possible transfer.


Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
Sto saka neka znaci Ibra za ovoj Milan, ama fakjanjeto pak rabota so gjavolot (Railoa) e sekogas pogolema steta od dobivka za bilo koj klub.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Sto saka neka znaci Ibra za ovoj Milan, ama fakjanjeto pak rabota so gjavolot (Railoa) e sekogas pogolema steta od dobivka za bilo koj klub.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Почна штетата, им го понудил некојси Тете, у Лион цела сезона изиграл 76 минута.
Мислим дека игра десен бек
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И кај нас ќе се изнаигра некој ваков посебно десен бек. Ќе има еден куп шпекулации за негови играчи.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Utre na naslovna na CDS ima deka Leonardo go spakuval Godin za u juni poso togas mu istekuval dogovorot.

Bi bilo super ama cisto se somnevam, znaeme site CDS kakvi naslovni vadele a i mislam deka produzi dogovor toj so Atletiko letovo, se nadevam deka ovie ne se tolku glupi pa da nemaat provereno.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.754
Utre na naslovna na CDS ima deka Leonardo go spakuval Godin za u juni poso togas mu istekuval dogovorot.

Bi bilo super ama cisto se somnevam, znaeme site CDS kakvi naslovni vadele a i mislam deka produzi dogovor toj so Atletiko letovo, se nadevam deka ovie ne se tolku glupi pa da nemaat provereno.
Нема Годин продолжено договор сеуште ама 99.99 ќе продолжва, капитенска му дадоја и скоро па невозможно е Годин да го извади некој од таму, барем не дури е Чоло таму.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Нема Годин продолжено договор сеуште ама 99.99 ќе продолжва, капитенска му дадоја и скоро па невозможно е Годин да го извади некој од таму, барем не дури е Чоло таму.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Според мене ова е очајна шпекулација ама супер е ако воопшто Милан пробува да земе ваков фудбалер, баш тоа и ни треба за да се среди одбраната.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.754
Според мене ова е очајна шпекулација ама супер е ако воопшто Милан пробува да земе ваков фудбалер, баш тоа и ни треба за да се среди одбраната.
Шо знам, Годин е играчиште, карпа човек али за во Милан хмм ... 32 ги има, Февруари 33 ќе ги начука, за краткорочно решение во одбраната кај вас е супер ама за 33 годишен фудбалер да лупниш пари а сигурно ќе кошта 30 мил. е лудост, веќе почнаа да го стигаат годините, се осеќа на терен, прави и некои киксови шо за него беше незамислива ствар ама како шо кажав, годините, заморот и повредите си го прават своето.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Шо знам, Годин е играчиште, карпа човек али за во Милан хмм ... 32 ги има, Февруари 33 ќе ги начука, за краткорочно решение во одбраната кај вас е супер ама за 33 годишен фудбалер да лупниш пари а сигурно ќе кошта 30 мил. е лудост, веќе почнаа да го стигаат годините, се осеќа на терен, прави и некои киксови шо за него беше незамислива ствар ама како шо кажав, годините, заморот и повредите си го прават своето.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако не го продолжи договорот тогаш у Милан ќе дојде за џабе, нема шанси Милан да го брка него ако он планира да продолжи па после да се тегнат со Атлетико за пари.
2-3 сезони на високо ниво сигурно има у него, на Милан толку му треба уз Ромањоли и Калдара ко помлади на таа позиција.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.754
Ако не го продолжи договорот тогаш у Милан ќе дојде за џабе, нема шанси Милан да го брка него ако он планира да продолжи па после да се тегнат со Атлетико за пари.
2-3 сезони на високо ниво сигурно има у него, на Милан толку му треба уз Ромањоли и Калдара ко помлади на таа позиција.
Ќе видиме, во фудбалот се е можно, не знам управата шо мисли и зошто чека да му понуди нов договор оти тој има неколку пати кажано дека не зависи од него од клубот зависи, ама мислам дека е обична шпекулација, во Шпанија имаат навика кога се игра некој дерби натпревар, баш тогаш да шпекулираат за трансфери, посебно ова го прават Атлетико кога е во прашање, обавезно пред дерби ни бега некој играч Досега Коке и Саул требаше да се играчи на Барса, Лукас во Сити, Гризман во Јунајтед и Годин таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Какви 30 мил нели 20 мил му е клаузулата на Годин?
И досега требаше да продолжи зошто се развлечка таа работа? Јас мислев веќе дека има потпишано.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.754
Какви 30 мил нели 20 мил му е клаузулата на Годин?
И досега требаше да продолжи зошто се развлечка таа работа? Јас мислев веќе дека има потпишано.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Епа управата му нема понудено нов договор сеуште иначе Годин има изјавено сто пати дека сака да се пензионира во Атлетико. И Облак нема потпишано нов договор, исто и Чоло, не знам шо план имаат од управа, мислам дека на прво место му е Облак да продолжи па одкако ќе средат со него ваљда следни ќе бидат Чоло и Годин.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ми личи на играч кој нема да го напушти Атлетико, ама џабе ако се` уште му немаат понудено нов договор и додека не потпише ќе постојат некакви шанси да ги напушти и уште сега да си бара нов клуб кој ќе му понуди 2-3 годишен договор.

Премногу шпекулации и за некој што игра LW, AM и SS
Де Паул од Удинезе повеќе ми изгледа како за замена на Хакан и можно е да го продадат во Германија, ништо посебно не игра од почеток на сезона и никако да ја врати формата од минатата сезона.

Наводно го договориле Ибра, го изиграл купот. :icon_mrgr:

Ibrahimovic will be a Milan player in January. He will sign a 6-month contract worth €3M. Milan will not pay anything to LA Galaxy.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.754
Ми личи на играч кој нема да го напушти Атлетико, ама џабе ако се` уште му немаат понудено нов договор и додека не потпише ќе постојат некакви шанси да ги напушти и уште сега да си бара нов клуб кој ќе му понуди 2-3 годишен договор.

Премногу шпекулации и за некој што игра LW, AM и SS
Де Паул од Удинезе повеќе ми изгледа како за замена на Хакан и можно е да го продадат во Германија, ништо посебно не игра од почеток на сезона и никако да ја врати формата од минатата сезона.

Наводно го договориле Ибра, го изиграл купот. :icon_mrgr:

Ibrahimovic will be a Milan player in January. He will sign a 6-month contract worth €3M. Milan will not pay anything to LA Galaxy.
Политиката на клубот е на секој играч над 30 години да му продолжват макс една година, изгледа околу тие раб не можат да се одлучат оти сепак се работи за 33 годишен фудбалер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Политиката на клубот е на секој играч над 30 години да му продолжват макс една година, изгледа околу тие раб не можат да се одлучат оти сепак се работи за 33 годишен фудбалер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Дефанзивец е ќе игра сигурно до 35 години и ќе има многу што ќе му понудат најмалку 2 години со опција за плус уште една.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom