Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2018
Мислења
16
Поени од реакции
9
Po koj redosled odat prepiskite od xxxx/2016?
Kako voopsto odi toj proces i zosto na nekoj izleguva pobrzo na nekoj pobavno (od istata godina)
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Здраво

мене во мај 2018 ми се промени статусот во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.". По неколку неуспешни обиди да го подигнам во амбасада ( сеуште не е пристигнато иако во амбасадата ми рекоа дека дипломатската пошта пристигнува во октомври ),денес ми рекоа дека можам да го подигнам во Софија. Неколку посредници за бг документи ми рекоа дека не постои начин да го земам од Софија бидејќи постапката ми е започната во амбасадата во Скопје и дека морам да чекам наредна пратка.

Дали на форумов има некој со слична проблематика и дали постои служба во бг што може да ме упати што понатаму?
[DOUBLEPOST=1542148990][/DOUBLEPOST]Istio slucaj e i kaj menee sekoj den se javuvam se ne e stignatoo nz so e rabotaa
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Здраво

мене во мај 2018 ми се промени статусот во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.". По неколку неуспешни обиди да го подигнам во амбасада ( сеуште не е пристигнато иако во амбасадата ми рекоа дека дипломатската пошта пристигнува во октомври ),денес ми рекоа дека можам да го подигнам во Софија. Неколку посредници за бг документи ми рекоа дека не постои начин да го земам од Софија бидејќи постапката ми е започната во амбасадата во Скопје и дека морам да чекам наредна пратка.

Дали на форумов има некој со слична проблематика и дали постои служба во бг што може да ме упати што понатаму?
Бидете упорни ќе стигне, јас чекав 4 месеци и го подигнав пред некој ден, ако одите Софија побарајте некаква потврда од амбасада....Удостоверението се подига лично по правило од местото каде сте го правеле интервјуто....
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281


До кога ќе чекаме на задолжително? Некој да даде инфо до кој датум се со влез во финална од оние што биле на интервју во Декември 2017?

Кај мене датумот на интервју е 12.12.2017
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Нека ми пише некпј посредник ако може да ми направи адресна регистрација за постојано пребиваване место на живеење во Софија, ако не може и друг град да е.
 

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
Jad


До кога ќе чекаме на задолжително? Некој да даде инфо до кој датум се со влез во финална од оние што биле на интервју во Декември 2017?

Кај мене датумот на интервју е 12.12.2017
Jas mislam nas ne imat zaboraveno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom