Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.825
Поени од реакции
80.356
Мислев дека Живалевич возел, па Вучич бутал отдзаде фичото или полото,ама може и вака. :)
Личи на Вучич тоа. Тој е човек од акција. Спасува по меѓави затрпани, влегува во вода до коленици за време на полави и сл.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Долго најавуваната правна држава умре спектакуларно уште пред да биде родена :D


Си се испазарија...упс мислев помирија, и се тоа заради Македонија :pos:

Уште ова ако е точно :tapp: по се изгледа повеќе не чувствуваат потреба ни лице да прават во јавноста, уринираат се со ред :icon_lol:

Nema prafda nema mir :sramezliv:
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Мислев дека Живалевич возел, па Вучич бутал отдзаде фичото или полото,ама може и вака. :)
Г-нот Груевски и во скромниот амбиент на обично Фиќо може да ги надминува екстремно тешките околности на политичкиот прогон, за накраj, повторно да работи за македонската кауза!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Не ми се верува, го прави баш она што квакалото сака
https://fokus.mk/zaev-gruevski-ke-ja-otsluzhi-kaznata-izbega-kako-kukavitsa-i-potvrduva-deka-e-vinoven/
1. Барање екстрадиција, поради издржување затворска казна
2. Барање документација за делото
3. Треба да лежи 2 години, за дело кое е банално. Нема лична материјална корист, има докази од непризнает извор според меѓународно право.
4. Паѓа на стразбург и го вадат херој паторчето
5. Се докажува прогон

Плус муковски, канчевска, бучковски, диво насеље, смилковско, саздо, и судството ќе си крка, е тогаш ќе те примат во еу

Седи ќути аман, или сакаш време да купиш. .
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Не ми се верува, го прави баш она што квакалото сака
https://fokus.mk/zaev-gruevski-ke-ja-otsluzhi-kaznata-izbega-kako-kukavitsa-i-potvrduva-deka-e-vinoven/
1. Барање екстрадиција, поради издржување затворска казна
2. Барање документација за делото
3. Треба да лежи 2 години, за дело кое е банално. Нема лична материјална корист, има докази од непризнает извор според меѓународно право.
4. Паѓа на стразбург и го вадат херој паторчето
5. Се докажува прогон

Плус муковски, канчевска, бучковски, диво насеље, смилковско, саздо, и судството ќе си крка, е тогаш ќе те примат во еу

Седи ќути аман, или сакаш време да купиш. .
Gjubreto treba prvo da si se pogledne vo ogledaloto:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Овие дпмне-овци уште и херој го прават Грујо. И после зошто не ја бивало државата. Ами како ќе ја бива кога идолизирате криминалци и им овозможувате да крадат.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Овие дпмне-овци уште и херој го прават Грујо. И после зошто не ја бивало државата. Ами како ќе ја бива кога идолизирате криминалци и им овозможувате да крадат.
Heroj ke go napravat samite komunjari, ne vmrovcite. A veke se gleda i doprva ke se pokazuva kakva greska napravile ofcite, ne zato so ne go glasale grujo, tuku zato so go glasale crpnatiot.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.096
Поени од реакции
3.292
Што се однесува до Гвујо, прашање е дали нем а да биде екстрдаиран. Не знам кој е интересот на Орбан да штити човек кој е тотално дискредитиран во ЕУ, плус гонет за милион различни криминали.
Незнам дали ќе разбереш, ама ај да пробам да ти објаснам:

Кога се бара екстрадиција се доставуваат и сите документи од пресудите, Грујо си побарал политички азил и кога на тамошниот суд ќе му се достави целиот предмет од мерцедесот (можно е и за дивоградбата скоро да биде осуден, па заедно да ги пратат), судот ќе се фати за глава поради што е осуден и 100% сум убеден дека ќе донесе пресуда да нема екстрадиција поради политички прогон.

Зошто нашето судство први ги тера овие два предмети каде нема криминал можеме само да претпоставуваме, онаму каде има некаков криминал, уште се на почеток тие случаи.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Da rezimirame okolu uspesite na sarenite kmeri otkako dojdoa na vlast:
- zagaduvanje =0
- sudstvo =0
- ekonomija =0
- nemenuvanje na ime so kolnenje vo potomcite =0
- nema tiranska pljatforma = Ima
- stop za zadolzuvanjeto =0
- stop za gradeznata mafija =0
- zdravstvo =0
- besplaten vazelin za sarenite dvocefki =check
:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom