Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.207
Поени од реакции
20.874
Всушност тоа ме плаши и ме нервира најмногу, што кога ќе паднат овие морониве еден ден, на педерот ќе му ги укинат сите пресуди што ќе ги добие во меѓувреме, ќе се врати триумфално како некој втор Драган Богдановски и пак ќе ни се тупне како премиер или како претседател, кладба ставам дека ќе биде така оти пак ќе се најдат малумници кои ќе го гласаат.
Да не се залажуваме, паторов ни неговите дома нема да го изгласаат за претседател на дневна соба, а не па да победи на некакви избори за премиер или претседател.

Заврши тој со политичката кариера, нема што да бара повеќе во политиката.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Еве не мора за името, дај ќе збориме за тоа како Груевски ќе оди во затвор. :)
Не, уште поубаво е да зборуваме за авионски билет во еден правец... Мислам дека тоа е единствена опција да се спасиш од оваа МИЗЕРИЈА.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Да не се залажуваме, паторов ни неговите дома нема да го изгласаат за претседател на дневна соба, а не па да победи на некакви избори за премиер или претседател.

Заврши тој со политичката кариера, нема што да бара повеќе во политиката.
Пак ќе кажам, ќе видиме, би сакал да грешам, но засега ги исполнува сите услови да се врати триумфално како херој, ова е истиот човек кој по сите објавени бомби и скандали доби 450.000 гласа во 2016-та
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.324
Поени од реакции
40.123
Пак ќе кажам, ќе видиме, би сакал да грешам, но засега ги исполнува сите услови да се врати триумфално како херој, ова е истиот човек кој по сите објавени бомби и скандали доби 450.000 гласа во 2016-та
ги доби зошто имаше влијание големо сеуште, тоа влијание повеќе го нема кај народот
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.670
Поени од реакции
3.609
Хах бе, абе нема ден а да не потфрлат у нешто. И тоа што треба и у тоа што не треба. Абе главна преокупација им беше Грујо да го стаат у затвор и да кажат еве ќе лежи криминалецов. Организираа бомби, измислуваа причини да не идат на избори, го креираа СЈО, праеа револуции, местеа избори, делеа пари, забрануваа коалиции, уценуваа, притискаа. Све праеа.
Абе и у тоа не успеаа.

Јбг, Помајчин е
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.191
Поени од реакции
8.394
@Inglourious Basterd , имајќи ја предвид oсудата/изјавата на Миле, еве нека не биде поврзано со судот и сл. - мислиш дека во излив на фрустрација можно е тој или кој било од останатите обвинети да почнат да лиферуваат информации против Груевски околу предметите во јавност?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.126
Поени од реакции
11.170
Можам да кажам дека се што вети,се исполни.Од поодамна веќе ги исполни скоро сите ветувања.
И име рече дека нема да сменува,и загадување ќе спречел, плата 500е,судствово ќе го испраел,здравството нормално,идентот не го бришел.
Уште грујо и сашко да ги затвори остана,сигурно намерно го оставал ко за последно,нели секогаш најслаткото доаѓа на крај.Па еве денеска и тоа ветување си го исполни.
Ова се вика секс на суво.Поточно, еб*ње на глупави модерни револуционери.
Најјако од се ми е што сеуште 90% од ебаниве не се чуствуваат така.Горди се на себе.
Да бев модерен револуционер,во овие моменти ќе седев покријан со кебе и ќе препотував од помислата колку глупав сум бил.Онака филмот ќе м исе враќа со какви мисли сум бил и што сум мислел дека правам во моментот,а каква била реалноста уствари.
Уште пред 2 години ви велев дека сте х5 поглупи од рандом глуп вмровец.Со таа разлика што тие не се самобендисани, а вие си мислете дека сте некаков си крем и посебна раса.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.288
Поени од реакции
1.786
Кога системот е фашизам, неможе да се очекува некоја правда.
Не е важно кој колку е крив и дали е крив, системот е терор кон антифашистите и тие што мислат различно.
Ако Грујо отидеше во затвор, после определени гестапо процедури, за недела дена ќе го носеа од затвор да гласа "доброволно" за смена на името, слично со другите репресирани.
Јас лично очекував да побара азил во руската амбасада, но Груевски навреме се подготвил подобро, сигурно има гаранции од Орбан.
Проблемот е што фашизмот не е само кај нас а со мали исклучоци во целиот ЕУ, на практика тие го инсталираа кај нас, пет-шест години притисок, закани, шарени револуции и на крај успеаа. Перспективно гледано сами тешко ќе се ослободиме од таа чума, но на глобално ниво промени идат, Трамп и Путин плетат свилено јаже за еврофашистите, ЕУ е пред распад, Италија се ослободи, има огромни внатрешни антиевропски блокови, Чешка, Полска, Австрија.
Мислам дека до година две ЕУ ќе се распадне , фашизмот ќе загуби и ќе дојде Видовден и кај нив и кај нас.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
@Inglourious Basterd , имајќи ја предвид oсудата/изјавата на Миле, еве нека не биде поврзано со судот и сл. - мислиш дека во излив на фрустрација можно е тој или кој било од останатите обвинети да почнат да лиферуваат информации против Груевски околу предметите во јавност?
Мислам дека на суд адвокатите ќе ги советуваат се да препишуваат врз Груевски. Нешто слично како одбраната на Љубе во Хаг, кога се бранеше на усни наредби на Борис Трајковски. А за во јавност, не знам што друго би протекло. Луѓето од највисока доверба (Мартин, Кире, Сашо и Лена) тешко дека би кажале нешто. Според мене Урко е поголема опасност од Миле.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Мислам дека на суд адвокатите ќе ги советуваат се да препишуваат врз Груевски. Нешто слично како одбраната на Љубе во Хаг, кога се бранеше на усни наредби на Борис Трајковски. А за во јавност, не знам што друго би протекло. Луѓето од највисока доверба (Мартин, Кире, Сашо и Лена) тешко дека би кажале нешто. Според мене Урко е поголема опасност од Миле.
Урко доби награда денес од Шилеџе. Пензиониран е.

Мала дигресија
https://kanal5.com.mk/articles/355523/i-merkel-e-za-evropska-vojska
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.082
Поени од реакции
2.042
Што мислите, кој има најголеми шанси од обвинетите екс функционери да чека нова година во Будимпешта ? Јас типувам на Јанкуловска дека е следна за бегање..
Следниот шо ќе ја фатит бежанијата е од грујо сопругата и бате саше со фамилијата кој си имат две сигурни државички и таму ќе си ги арчат ТЕШКО заработените миљарди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom