Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Како ке исчистат кога до НГ нема теорија да се издаде указ на овие што се сега на дополнителна или финална проверка.
Jas sum na dopolnitelna proverka , so odneseni dopolnitelni dokumenti orginali do ministerstvoto za pravosudie , ne mrda statusot eve godina i poveke , so poteklo roditel roden vo Bugarija skolovan tamo i celo pokolenie po tatko mi se bugari .... STO MISLENJE IMATE ZA VAKOV SLUCAJ , kako nema sansa da ne proverat ni do nova god. ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Секако дека го прочита целото. Јасно е дека немаш што да кажеш. Концизно и јасно.
Не бе златна, немаш толку внимание од мене
Самата, треба да знаеш, маж повеќе од две реченици не чита/слуша, по втората реченица, се е сведено на бладање.
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
g

greska si,jas sum dekemvri 2015 na intervju i uste sum na dopolnitelna!!!
tocno e deka ima i propusteni a zasto e taka neznam ete i prepiskata 1302/2016 e uste na dopolnitelna a e pred 1427/2016. idev po red i znam deka ima uste sto se pred tie prepiski sto bese napravena poslednata promena ovoj ponedelnikot i uste se na dopolnitelna
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
bad news

од 2014 чекав, за да го дочекам статусов (боена книшка од дедо и преку прв братучед)

Screenshot_3.jpg
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Во неговите претходни постови има пишано дека имал воена книшка од ЈНА -и реплицирал на пост дека и неговата е иста таква , каде друг член на форумот има прикачено воена книшка од ЈНА каде што пишува во полето народност ,,Македонец,, .Е сега дали и во неговата пишува народност ,,Македонец,, или нешто друго незнам ,но можеби во тоа да е причината за отказ.
@dime_richie ќе те замолам да споделиш што точно пишува во твојата книшка,чисто за споредба и да нема шпекулации.Искрено жалам за отказот.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Во неговите претходни постови има пишано дека имал воена книшка од ЈНА -и реплицирал на пост дека и неговата е иста таква , каде друг член на форумот има прикачено воена книшка од ЈНА каде што пишува во полето народност ,,Македонец,, .Е сега дали и во неговата пишува народност ,,Македонец,, или нешто друго незнам ,но можеби во тоа да е причината за отказ.
@dime_richie ќе те замолам да споделиш што точно пишува во твојата книшка,чисто за споредба и да нема шпекулации.Искрено жалам за отказот.
искрено и не жалам поради отказов, пошо некако знаев дека е се џабе... уште кога почнаа проблемите со 2013 па навака, се беше само продолжување на маката!

Да, ЈНА воена книшка-Националност Македонец. Кога ја носев убаво ми кажаа дека ако пишува во неа дека служел во Бугарската армија ке го најделе низ архивите и дека поминава книшката како веродостоен доказ... очигледно не поминува! Или незнам шо би можело да биде проблемот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom